Amfetaminler Testosteron

Amfetaminler Testosteron Seviyesini Nasıl Etkiler?

  Yazar: Michael Moody

Amfetamin nedir ve insan vücuduna nasıl bir etkisi var? Amfetamin kullanmak testosteron seviyesini etkiler mi? Tüm merak edilenler yazımızda.

Erkeklerin testosteron seviyesini arttırmak için kullanabilecekleri pek çok farklı yöntem bulunuyor. Bu yöntemlerden bazıları geçici iken, bazıları ise kalıcı.

Peki amfetaminlerin testosteron seviyesine nasıl bir etkisi bulunuyor? Amfetamin kullanarak testosteron seviyesini arttırmak mümkün mü? Tüm bilgiler yazımızın devamında.

Amfetamin nedir, nasıl bir etkisi bulunur?

Amfetamin, uyarıcı ve uyuşturucu maddeler grubunlar yer alır. Amfetamin, beyin hücrelerinde yer alan dopamin, serotonin ve norepinefrin gibi maddelerin hücre içinde çoğalmasını sağlar.

Amfetamin kullanan kişilerde mutluluk, kucaklaşma isteği, güvenme, her şeyi rahatça konuşabilme ve özgüven gibi duygular yüksek miktarda gelişir. Aynı zamanda kişi daha hiperaktif bir hale gelir.

Bu süreçte cinsel organlar daha hassas bir hale gelir ve hem erkekler hem de kadınlar cinsel birleşme için daha güçlü bir istek duyarlar. Ereksiyon arka arkaya meydana gelebilir ve orgazmlar son derece kaliteli olabilir.

Fakat söz konusu durum kısa sürelidir ve yapaydır. Bu yüzden de amfetamin etkisi geçtiği zaman kişiler kendilerini çok daha mutsuz ve huzursuz hissederler.

Amfetamin testosteron seviyesine nasıl etki eder?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere, amfetamin sonrası kadınlara ve erkeklerde cinsel istek artar. Bu durumun erkeklerde testosteron seviyesinin artmasından kaynaklandığına dair herhangi bir çalışma bulunmaktadır.

Eğer ortada böyle bir durum varsa bile, bunun geçici olduğu rahatlıkla söylenebilir. Çünkü amfetamin etkisi bittikten sonra erkekler kendilerinde bir cinsel istek ya da cinsel birleşme için enerji bulamazlar. Bu durum aslında son derece sağlıksızdır.

Bu yüzden testosteron seviyesini arttırmak için daha kalıcı etkileri olacak olan beslenme programları ya da bacak egzersizleri gibi egzersizler yapmak çok daha etkili olacaktır.

Ayrıca söz konusu yöntemlerin sağlık açısından riskleri bulunmaz. Oysa amfetamin kullanmanın sağlık açısından pek çok zararı bulunur ve geçici bir durumdur.

Günümüzde testosteron kremi kullanmak gibi alternatif yöntemler, testosteron seviyesinin artırılması konusunda tercih ediliyor. Bir diğer yöntem olarak testosteron artırıcı ilaçlar da mevcut. Bu kremi ve ilaçları ihtiyaçlarınız doğrultusunda, düzenli şekilde kullanarak sonuç almanız mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.