avokado testosteron

Avokado Testosteronu Arttırır Mı?

  Yazar: Michael Moody

Testosteron seviyesini yükseltmek için avokado tüketilir mi? Avokadonun cinsel sağlığa faydaları neler? Tüm merak ettikleriniz yazımızın devamında.

Testosteron hormonu, erkeklerin için büyük önem taşıyor. Bir yandan sağlıklı bir gelişim için, bir yandan da sağlıklı bir hayat için oldukça önemli. Testosteron seviyelerini dengelemek için bazı hamleler yapmak mümkün. Avokado tüketmek de bunlardan biri.

Peki avokado testosteron arttırır mı? Avokadonun cinsel sağlığa faydaları neler? Tüm merak edilenler yazımızın devamında.

Avokadonun testosteron seviyesini etkisi nedir?

Avokado içerisinde yüksek oranda folik asit bulunur. Folik asit proteinlere enerji vererek metabolize edilmesini sağlar. Avokado, hem erkekler için hem de kadınlar için libidoyu arttırıcı özelliklere de sahiptir.

Özellikle avokado içerisindeki B6 vitamini testosteron hormonunun artırılmasına yardımcı olur. Avokado libidoyu arttırır ve cinsel enerjiyi hızlandırır.

Bir diğer yandan avokado içerisinde cinsel gücü arttırdığı bilinen E vitamini de bulunmaktadır. E vitamini, cinsel organlara enerji ve kan akışını sağlar. Böylelikle cinsel ilişkiler daha istekli ve daha uzun geçebilir.

Avokado ayrıca testosteron artırıcı ilaçlar ile birlikte kullanılabilir. Bu ilaçların testosteron tedavisinde kullanılması herhangi bir sorun teşkil etmez.

Avokado cinsel gücü ne şekilde artırıyor?

Artık avokadonun cinsel gücü artırıcı etkisi biliniyor. Avokadonun cinsel güce etkisi ile ilgili şöyle bir liste yapmak mümkün:

  • B9 vitamini: Bu vitamin sayesinde karbonhidratlar glikoza dönüşür ve böylelikle vücut daha fazla enerji üretir. Enerji üretimi cinsel isteği önemli ölçüde etkiler.
  • B6 vitamini: Bu vitamin erkeklerde testosteron seviyelerini kontrol eder ve sperm sayısını artırır. Aynı zamanda cinsel isteğin azalmasına yol açan prolaktin hormonunun daha az üretilmesini sağlar. Böylelikle libidonun yüksek kalmasına yardımcı olur.
  • Potasyum: Potasyum iyonları hücrelere depolanır ve böylelikle hücrelerin elektriksel aktivitesi yükseltir. Bu da cinsel isteğin ve gücün artmasına neden olur.
  • E vitamini: Bu vitamin cinsel hormonların üretimine yardımcı olur.
  • C vitamini: Bu vitamin cinsellik, doğurganlık ve libidonın yükselmesi gibi konularda etkilidir. Aynı zamanda erektil disfonksiyon sorununun giderilmesine yardımcı olur.
  • A vitamini: Sperm üretiminin daha sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar.

Avokadoyu testosteron seviyesi artırıcı yiyecekler arasında göstermek mümkündür. Bu yüzden günde 1 tane tüketilmesi önerilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.