bacak eğitimi testosteron

Bacak Antrenmanı Testosteron Seviyesini Arttırır Mı?

  Yazar: Michael Moody

Bacak egzersizi ile testosteron seviyesi artırılır mı? Testosteron artırıcı egzersizler nelerdir? Tüm merak edilenler için sitemizi ziyaret edin…

Testosteron seviyesini yükseltmek için beslenme alışkanlıkları değiştirilebilir, yaşam tarzı değişiklikleri yapılabilir ve testosteron seviyesini artırıcı ilaçlar kullanılabilir. Fakat yapılacaklar bunlarla sınırlı değildir.

Testosteron seviyesini arttırmak için yapılabilecek olan bir başka şey egzersizdir. Peki bacak egzersizi testosteron seviyesini artırır mı? Başka hangi egzersizleri yapmak gerekir? Şimdi hep birlikte bu soruların cevaplarına bakalım…

Bacak egzersizi ile testosteron seviyesini artırmak mümkün mü?

Uzmanların ve sporcuların yorumlarına kulak verildiği zaman, fazla egzersizin testosteron seviyeleri açısından iyi olmadığı görülebilir. Fakat bu durum her egzersiz için geçerli değildir.

Bazı egzersizler testosteron seviyesini yükseltmeye yardımcı olur. Bu egzersizlerin başında da bacak egzersizi gelmektedir.

Bacak egzersizinin testosteron seviyesini yükseltmesi, bir yandan sizin hayatınızda köklü değişiklikler yapmanızı da engeller. Böylelikle hem beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmez hem de doktora gitmek zorunda kalmazsınız.

Bacak egzersizini isterseniz kendi başınıza, isterseniz de bir koç eşliğinde yapabilirsiniz. Böylelikle testosteron seviyesini yükselterek yüksek testosteron seviyesinin faydalarını görmeye başlayabilirsiniz.

Testosteron seviyesini artırmak için doktora gitmeseniz bile, bacak egzersizine ek olarak testosteron artırıcı ilaçlar da kullanabilirsiniz.

Testosteron seviyesini arttırmak için yapılabilecek diğer egzersizler

Testosteron seviyesini arttırmak için egzersizlerin aralıklarla değil, düzenli olarak uygulanması gerekir. Çünkü ancak bu şekilde başarıya ulaşılabilir. Uygulanabilecek olan egzersiz programı şu şekilde belirlenmiştir:

  • 5 set squat, 5 tekrar, 5 dakika
  • 5 set deadlift, 5 tekrar, 5 dakika
  • 4 set bench press, 8 tekrar, 2 dakika
  • 4 set barbell row, 8 tekrar, 2 dakika
  • 4 set shoulder press, 8 tekrar, 2 dakika
  • 4 set barfiks, 8 tekrar, 2 dakika

Bu egzersizleri her gün düzenli olarak tekrarlarsanız, testosteron seviyenizin yükselmesine yardımcı olabilirsiniz. Aynı zamanda testosteron seviyesinin yükselmesinin kas gelişimine de etki ettiği biliniyor.

Bu durum hem daha sağlıklı bir bedene sahip olmanıza, hem de daha estetik bir görüntüye kavuşmanıza da yardımcı olacaktır. Girmiş olduğunuz sosyal çevre içerisinde dikkat çekici bir görünüme kavuşmak, size kendinizi mental olarak daha iyi hissettirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.