Biftek, Yumurta ve Yulaf Ezmesi Testosteronumu Artırıyor

Biftek, Yumurta ve Yulaf Ezmesi Testosteronumu Artırır Mı?

  Yazar: Michael Moody

Önemli gıda ürünlerinden ve besin kaynaklarından olan yumurta, yulaf ezmesi ve biftek testosteron seviyesini artırır mı? Tüm cevaplar için tıklayın.

Biftek, yumurta ve yulaf ezmesi, genellikle öğünlerimiz içerisinde yer alan önemli gıda ürünlerinden. Peki bu yiyeceklerin testosteron seviyesine olan etkisini hiç düşündünüz mü? Biz düşündük ve sizler için bu gıda ürünlerinin testosteron seviyesine olan etkisini araştırdık.

Biftek testosteron artırır mı?

Testosteron üretiminin vücuttaki yapı taşlarından biri kolesteroldür. Dolayısıyla kolesterol seviyesi sağlıklı bir şekilde arttığı zaman testosteron seviyesinde de artış görülür.

Bu yüzden kolesterol kaynağı olarak gösterine bifteğin de testosteronu artırdığı söylenebilir. Bu yüzden düşük testosteron seviyesinin belirtilerini görüyorsanız, haftada birkaç kez biftek tüketmeyi tercih edebilirsiniz.

Bifteğin aşırı şekilde tüketimi, kalp ve damar ile ilgili başka sorunlara yol açabileceği için, her gün ya da sık sık tüketilmesi önerilmez. Bu yüzden uygun bir diyet programı yapmak önemlidir.

Yumurta testosteron artırır mı?

Yumurta sarısı içerisinde doymamış yağ asitleri bulunur ve bu asitler testosteron seviyesinin yükselmesi için gereklidir. Yumurta kolesterol seviyesini biftekten daha az yükseltir ve eğer kolesterol seviyeniz normalse bu durumda günde bir adet yumurta sarısı tüketebilirsiniz.

Yumurta sarısını isterseniz haşlayarak, isterseniz de bir bardak su ile birlikte çiğ olarak tüketebilirsiniz. Her iki şekilde de testosteron seviyesinin yükselmesine yardımcı olur.

Yulaf ezmesi testosteron artırır mı?

Yulaf ezmesi, erkeklerde testosteron seviyesinin artmasına yardımcı olur. Aynı zamanda kadınlarda da östrojen dengesini kuran yulaf ezmesi, cinsel isteğin artması konusunda etkilidir.

Yulaf ezmesinin her gün tüketilmesi önerilmez. Bu yüzde haftada birkaç kez kahvaltıda tüketmek testosteron seviyesini dengelemeye yardımcı olabilir.

Biftek, yumurta ve yulaf ezmesinin testosterona olan etkisi

Eğer öğünleriniz içerisinde sürekli olarak biftek, yumurta ve yulaf ezmesi bulunuyorsa, bu durumun sağlıklı olduğunu söylemek çok da mümkün değil. Bu gıda ürünlerinin mümkün olduğunca öğünler içerisinde dengeli bir şekilde yerleştirilmesi gerekiyor.

Eğer dengeli bir şekilde yerleştirmez ve sürekli olarak bu tür gıdalar tüketirseniz, başka sağlık sorunları ve hormon düzensizlikleri yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda bu gıdaları testosteron artırıcı ilaçlar ile destekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.