kilo kaybı için chia tohumları-kilo verme

Chia Tohumu Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

  Yazar: Michael Moody

Son yılların popüler gıda ürünlerinden biri olan chia tohumu kilo vermeye yardımcı oluyor mu? Chia tohumunu kilo vermek için nasıl kullanmak gerek? Tıklayın!

Günlük hayatımızda zayıflamak isteyenler hemen hemen tüm yöntemleri deniyor. Bu amaç uğruna çaba sarf ederken bazen fazla dozda ürün kullanılabiliyor. Küçük miktarlarda tüketilen gıdalar insan sağlığı açısından sorun yaratmayabilir ancak aşırı tüketim ciddi problemleri beraberinde getirebilir.

Peki sağlıklı bir şekilde kilo vermek için hangi gıdaları tüketmeli? Nelere dikkat edilmeli? Ne kadar tüketilmeli? Tüm bu soruların cevaplarını sizler için araştırdık ve bir araya getirdik.

Chia tohumu nedir?

Chia tohumları kilo kaybı için etkili güçlendiricilerdir. Bu küçük tohumlar nane ailesine aittir ve bir süper gıda olarak lanse edilir. Chia tohumlarının barındırdığı protein ve lif oranı çok yüksektir.

Yine içerdiği mineraller, yağlar ve vitaminler açısından sağlığa faydalıdır. Tokluk verir, vücudu besler ve bağırsak fonksiyonlarını iyileştirmeye yardımcı olur. Ayrıca lipid profilini iyileştiren ve yağ birikimini azaltan antioksidanlarla da yüklüdürler. 

Chia tohumunu suya koyduğunuzda genişler ve kalın jel benzeri bir dış tabaka oluştururlar. Aslında, ağırlıklarının 10 katına kadar su veya başka bir sıvı tutabilirler.Tüketmeden önce daima suya batırılması da önerilmektedir. Chia tohumlarının en iyi yanı, güçlü bir tada veya aromaya sahip olmaması ve bu nedenle herhangi bir yiyeceğe eklenip tüketilebilmesidir.

Kilo kaybı için chia tohumları nasıl etkili olur?

Chia tohumları en etkili kilo verme yöntemleri arasında yer alır. Toksinleri atan, iltihabı azaltan, yağsız kas kütlesi oluşturan ve uzun süre tokluk veren antioksidanlar, protein, sağlıklı yağlar ve diyet lifi bakımından zengindirler. 

Eğer chia tohumu tüketmek yerine daha etkili bir yöntem kullanmak isterseniz, bu durumda güçlü bir alternatif olan kilo verme haplarını kullanabilirsiniz. Kilo verme hapları günümüzde pek çok insan tarafından kilo vermek için kontrollü şekilde kullanılıyor.

Kilo kaybı için chia tohumları ne kadar tüketilmeli?

Günde 5-6 çay kaşığı chia tohumunu sağlıklı kilo verme amacıyla tüketebilirsiniz. Daha yüksek oranda tüketmek zarar verebileceğinden, “hızlı” kilo vermek için bu sınırı aşmadığınızdan emin olun. Ayrıca chia tohumu tüketmeden önce doktorunuza ya da diyetisyeninize danışmanızda fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.