Çok Hızlı Kilo Vermek Zararlı

Çok Hızlı Kilo Vermek Zararlı mı?

  Yazar: Michael Moody

Hızlı kilo vermek istiyoruz ama kendimize zarar vermeyelim. Kendi sağlığımızı koruyarak hızlı bir şekilde kilo vermek için yazımızı okuyun.

Fazla kilolarından hızlı bir şekilde kurtulmayı kim istemez ki? Ancak şunu iyi bilmeliyiz. Nasıl ki fazla kiloları bir günde almıyorsak yine bu kilolardan bir günde kurtulamayız. Bunun için bir diyet ve spor programı uygulamak gerekiyor.

İşte bu noktada hızlı kilo verme nedir ve çok hızlı kilo verince vücut bundan olumsuz anlamda etkilenir mi sorularının cevabını merak ediyorsanız yazımızı pür dikkat okuyabilirsiniz.

Hızlı zayıflama yöntemleri

Kilo vermek, bilindiği gibi bir süreci ifade eder. Bu nedenle sağlıklı şekilde zayıflamak isteyen kişilerin bu süreci bilmesi ve ne yapması gerektiği konusunda fikir sahibi olması önemlidir. Hızlı kilo verme yöntemleri hakkında açıklama yapmadan önce kilo verme sürecinden bahsetmek gerekiyor.

Fazla kilolar hem estetik hem de sağlık açısından olumsuz sonuçlara neden olur. Bu durum, fazla kilolarından şikâyet eden pek çok kişinin hızlı bir şekilde kilo vermeye çalışmasına sebebiyet verebilir. Bir diyetisyen eşliğinde kilo vermek en sağlıklı yoldur.

Ayrıca kas kaybına yol açmadan, yağdan kilo vermek daha sağlıklı olan yöntemdir. Kilo verme süreci içerisinde metabolizma hızındaki yavaşlama en aza indirilmelidir. Eğer ideal kilonuzdan 10 kilo ve üstü fazlanız varsa bir diyetisyene gitmeniz gerekir.

Sağlıklı nasıl kilo verilir merak ediyorsanız eğer yaşantınızda çeşitli değişiklikler yapmanız faydalı olacaktır. Porsiyonlarınızı küçülterek işe başlayabilirsiniz. Ayrıca düzenli aralıklarla egzersiz yaparak kalori miktarınızı ayarlayabilirsiniz.

Bir diyetisyenden yardım alarak ideal kilonuzu belirlemeniz faydalı olacaktır. Çünkü bilindiği üzere fazla kilo kadar ideal kilonun çok altında olmak da olumsuz bir durumdur. Peki çok hızlı kilo vermek nedir, en hızlı kilo verme yöntemi nedir?

Çok hızlı kilo verilir mi?

Çok hızlı kilo verme kafanızı kurcalayan bir konu ise hemen aydınlatalım. Evet, çeşitli yöntemlerle kısa sürede kilo verilebilir. Fakat ideal bir kilo verme miktarı bulunur. Bu miktar, bir haftada 1-1,5 kilo arasındadır.

Bilindiği üzere sağlıksız bir şekilde ve vücudun kapasitesinden daha hızlı kilo vermek, vücudun bu durumdan olumsuz bir şekilde etkilenmesine neden olacaktır. Bu noktada konunun detaylarını bilmeniz, hızlı kilo verme noktasında nasıl hareket etmeniz gerektiğini de açıklığa kavuşturur.

Spor ve diyetisyen tarafından hazırlanan diyet programları ile hem hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz hem de sağlıklı bir vücut yapısına sahip olabilirsiniz. Bilindiği üzere fazla kilo diyabet, kalp rahatsızlıkları başta olmak üzere pek çok sağlık sorununa neden olur.

Sağlıklı ve hızlı kilo verme yöntemleri ile ilgili bilgi veren yazımızı okuyarak ne yapmanız gerektiği konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Şimdi, gelelim çok hızlı kilo vermenin zararlarına.

Çok hızlı kilo vermek zararlı mı?

İdeal olandan çok daha fazla kiloyu kısa sürede vermek, sağlık üzerinde çeşitli olumsuz etkilere sahiptir. Çok hızlı kilo vermenin zararlarını genel hatlarıyla aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

 • Kas erimesi
 • Uyku bozuklukları
 • Tiroit tembelliği
 • Gut krizleri
 • Kalp ritim bozuklukları
 • Elektrolit dengesinde bozulma
 • Adet düzensizlikleri
 • Saç dökülmesi
 • Kansızlık
 • Depresyon

gibi sağlık sorunları, kısa sürede fazla kilo verme ile meydana gelebilir. Ayda yaklaşık 4 kilo vermek en sağlıklı olan miktardır. Bu nedenle kilo verirken bu hususa dikkat etmeli ve sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyen adımlardan kaçınmalısınız.

Hızlı kilo vermek için ne yapılmalı?

Hızlı kilo vermeyi mümkün kılan pek çok yöntem bulunuyor. Uzmanlar tarafından açıklanan bu yöntemler, sağlıklı şekilde kilo vermenizi mümkün kılıyor. Nasıl hızlı kilo verebilirim diyorsanız eğer aşağıdaki yöntemlere tam da size göre:

 • Aç kalmak yerine dengeli ve düzenli beslenin. Aldığınız kalorinin bir kısmını yaktığınızda sağlıklı bir şekilde kilo vermeye başlarsınız.
 • Sağlıklı yağlar vücut için bir ihtiyaçtır. Bu nedenle diyet programınızdan yağları tamamen çıkarmayın.
 • Aldığınız kaloriden daha fazlasını yakmak için spor yapın. Düzenli olarak yapacağınız egzersizler, aldığınız kalorinin daha çoğunu yakarak zayıflamanızı sağlayacaktır.
 • Geç saatlerde yemek yeme alışkanlığınızdan vazgeçin. Gece yatmadan 2-3 saat öncesinde öğününüzü tamamlamış olmalısınız.
 • Diyetinizde yeşil sebzelere fazladan yer verin.
 • Çok geç saatlerde yatmamaya özen gösterin.
 • İyi bir protein kaynağı olduğu için sabahları yumurta tüketmeyi unutmayın.

Yukarıdaki gibi sıralanabilen hususların her biri, sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olacaktır. Ayrıca yağ yakıcı kür de kilo vermenize destek olacaktır.

Hızlı kilo vermek için nasıl beslenmeli?

Hızlı kilo vermenin sağlıklı bir beslenmeden geçtiğini herkes bilir. Peki ama kilo vermek için nasıl beslenmelisiniz?

Su, zayıflama konusunda vücudunuza iyi gelir. Ayrıca sağlıklı bir vücut yapısı için de su önemlidir. Trans yağ asitleri, glikoz şurubu, mısır şurubu gibi vücudunuza zararlı gıdalardan uzak durun. Tamamen doğal beslenin.

Acil kilo verme yöntemleri içerisinde sağlıklı beslenme, iyi karbonhidratlar tüketmenizi zorunlu kılar. Sebze, meyve, tahıl ve baklagillerin tüketimine ağırlık verin.

Omega 3 ağırlıklı sağlıklı yağlar tüketin. Böylelikle vücudunuzda, size zararı dokunan yağlar bulunmaz. Kabuklu yemiş, baklagiller, yumurta; iyi protein kaynakları olarak bilinir. Bu besinleri tüketmeye özen gösterin.

Kahvaltı, günün en önemli öğünü olduğu için kahvaltıyı kesinlikle kaçırmayın. İyi bir kahvaltı ettiğiniz zaman metabolizmanız güne hazır hale gelir. Gün içerisinde sağlıksız gıdalardan uzak durabilmek için de kahvaltı önemlidir.

Doğru beslenmek, aynı zamanda vücudunuza aldığınız kalori miktarını da dengelemenizi sağlar. Kilo vermek için kalori nasıl ayarlanır başlıklı makalemizi okuyabilir, kalori ile ilgili her şeyi öğrenebilirsiniz.

Çok hızlı ve zararsız kilo verme hapları var mı?

Sağlıklı bir şekilde çok hızlı kilo vermenizi sağlayan çeşitli kilo verme hapları bulunur. Bu haplar, içerisinde yer alan bitkisel malzemeler sayesinde herhangi bir yan etki ile karşılaşmanızı engeller.

2 haftada en hızlı kilo verme, nasıl hızlı kilo verebilirim diyorsanız eğer bu kilo verme hapları size iyi gelecektir. Piyasada oldukça fazla kilo verme hapı bulunduğu için hangi hapı kullanmanız noktasında kafanız karışabilir.

En iyi kilo verme hapları yazımızda bu konuda değindik. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız, vücudunuza herhangi bir olumsuzluğa neden olmayan kilo verme haplarını tercih etmelisiniz. Bu hapların ortak özelliği, bitkisel içeriklere sahip olmasıdır.

Piperinox, Keto Actives ve Fast Burn Extreme; kısa sürede fazla kilolarınızdan kurtulmanızı sağlayacaktır. İşte sağlıklı kilo verme hapları ve bu hapların özellikleri!

Piperinox

piperinox

Kısa sürede kilo vermek ve bunu sağlıklı yöntemler üzerinden yapmak istiyorsanız Piperinox işinizi kolaylaştıracak. Yeni yağ hücrelerinin üretimini engelleyen bu hap, vücudunuzu metabolik olarak da hızlandırır.

Vücudunuz gerekli enerjiyi alarak kilo verirken zinde olursunuz. İştahı gideren Piperinox, fazla kilo almanızı da önler.

Keto Actives

keto actives

Keto Actives, bitkisel içerikleri ile kısa sürede zayıflamanızı sağlayan bir diğer kilo verme hapı. Diyestisyenler tarafından tavsiye edilen hap, obeziteyi azaltır. Ayrıca vücudunuz farklı bölgelerine odaklanmanızı ve bu bölgelerde incelme sağlamanızı mümkün kılıyor.

Fast Burn Extreme

fast burn extreme

Yağ yakıcı bir takviye olan Fast Burn Extreme, yağdan kilo vermenizi kolaylaştıran bir kilo verme hapıdır. Deri altı yağları yakan ve fit bir görünüme ulaşmanızı sağlayan Fast Burne Extreme, yağların depolanmasını da engelleyecektir.

Sonuç

Hızlı ve efektif bir şekilde kilo vermek istiyorsanız eğer spor yapmalı ve sağlıklı beslenmelisiniz. Bunları yaparken bitkisel içeriklere sahip ve güvenilir kilo verme haplarını da önerilen dozda kullanabilirsiniz.

Çok kısa sürede çok fazla kilo verme gibi bir yaklaşımın doğru olmadığını, en sağlıklı yöntem için doktorunuza danışmanız gerektiğini tekrar hatırlatmak isteriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.