güçlü ereksiyon

Daha Sert Ve Güçlü Ereksiyon İçin Ne Yemelisiniz?

  Yazar: Michael Moody

Başarılı bir seks için ilk adım ereksiyon. Eğer ereksiyon olmazsa her şey çöker. İşte bunlar da daha sert ve güçlü bir ereksiyon bazı gıda tavsiyleri.

Yemek, cinsel sağlık açısından başlıca etkenlerden biridir ve daha sert ve güçlü bir ereksiyon için yemeniz gereken bazı gıdalar var.

Gerçek şu ki, pek çok insan bunun farkında değil ve daha iyi bir ereksiyon için kimyasal ilaçların veya dolandırıcılık ürünlerinin peşine düşüp her şeyi mahvediyorlar.

Yapmanız gereken tek şey, sizin için faydalı olabilecek yiyecekleri belirlemek ve bu yiyecekleri alışkanlık haline getirmektir. Sonuç olarak cinsel sağlığınız da kendiliğinden iyileşecektir.

Bu makale sadece ereksiyonunuzu güçlendirmenize yardımcı olabilecek bazı gıdalarla ilgilidir. Ayrıca sizlerle bazı doğal ereksiyon artırıcı takviyeleri de paylaşacağız.

Öyleyse, fazla oyalanmadan, makalemize geçelim.

Sonrakini oku: Daha Güçlü ve Sağlam Bir Ereksiyon İçin En İyi 5 Hap

Ereksiyonun mekaniği

ereksiyon nasıl çalışır

Ereksiyon biyokimyasal ve de psikolojik bir süreç. Beyinde başlar ve erekte peniste biter.

Cinsel bir uyarıcı(temas, görsel, koku, ses, vs.) ile karşılaşıldığında beynin sinir ileticileri ile bir sinyaller öbeği yaratır.

Bu, kandaki nitrik oksiti artırır ve penise kan taşıyan damarlar genişler. Akabinde penise kan akışı artar.

Penisin, kan akışına göre şişen ya da inen iki bölümü vardır.

Aynı zamanda penis dokusundan kanı boşaltan damarlar kapanır, böylece kanı hapsederek ereksiyonu sağlar.

Bu olaylar zincirindeki herhangi bir problem, ereksiyon bozukluğuna (EB) yol açar.

Gıdalar sert ve güçlü ereksiyonu nasıl etkiler?

Sinir iletim dengesi, kan akışı, nitrik oksit seviyeleri veya tüm bunları düzenleyen hormonlar (mesela testosteron) gibi yukarıda bahsedilen faktörler, yediğiniz gıdalara büyük ölçüde bağlıdır.

Vücut, tüm fonksiyonlarını yerine getirmek için vitaminler, amino asitler, mineraller, antioksidanlar gibi sürekli besin kaynaklarına ihtiyaç duyar.

Bir ereksiyonun düzgün çalışması için iki şey çok önemlidir, biri testosteron ve diğeri de nitrik oksittir.

Vücudun yukarıdaki gereksinimleri karşılaması için vitamin (D, C, E vs.), amino asitler (arginin, sitrülin, glutamik asit vs.), antioksidanlar ve mineraller (çinko, magnezyum vs.) gereklidir.

Yani, tüm gün besleyici bir diyet alırsanız, vücudunuz daha iyi çalışacak bununla birlikte, hızlı yemekler ya da abur cubur yemeyi tercih ederseniz, kalori ihtiyacınızı karşılayacak ancak mikro besin gereksinimlerini karşılayamayacaksınız.

Daha sert ve güçlü ereksiyon için ne yemelisiniz?

afrodizyak yiyecekler

İstiridye

Bu deniz ürünü, cinsel yaşamlarında gelişmeye ihtiyaç duyanlara tavsiye edilir. İstiridye, daha iyi bir ereksiyon, yüksek libido ve yoğun orgazm için testosteron üretimini artırabilen çinko bakımından zengindir.

Sarımsak

En göz ardı edilen gıdalardan biri olmasına rağmen, testosteron seviyelerini artırma kabiliyeti nedeniyle birçok erkek için performans arttırıcı klasik bir gıdadır. Ayrıca ereksiyonu artırmak için kan dolaşımını iyileştirir.

Soğan

Hem erkek hem de kadınlarda cinsel enerjiyi gazlamasıyla biline bir süper gıdadır. Nitrik oksit ve androjen artırma kapasitesi için Ayurveda’da cinsel yaşamı canlandırması için seks tonik olarak da kullanılır.

Turunçgiller

Turunçgili duyar duymaz akla ilk gelen şey C vitamini. Portakal, limon, ananas, üzüm, pomelo, yuzu, greyfurt vs. bu kategoriye girer. Nitrik oksit aktivitesine yardımcı olarak vazodilatasyonu iyileştirirler.

Çikolata

Yemeniz gereken herhangi bir çikolata değil, bitter çikolata. Cinsel performansınızı ve ereksiyonunuzu önemli ölçüde artırabilen klasik bir afrodizyaktır. Kadınlarda libidoyu artırmaya da yardımcı olur.

Safran

En pahalı baharatlardan biridir ve en çok da cildi gençleştirici özelliğiyle bilinir. Ancak bilinmeyen bir özelliği de hem erkeklerde hemde kadınlarda libidoyu artırma yeteneğidir. Safran sütü içmek çok sert bir ereksiyon sağlayabilir.

Nar

Zengin bir polifenol ve diğer flavonoidlerin kaynağı olan nar, sperm sağlığı için gerekli olan mükemmel antioksidan aktiviteye sahiptir. Etkili vazodilatasyon için endotelyal nitrik oksit seviyelerini artırabilir.

Muz

Listemizdeki günlük tüketime de çok uygun olan bir diğer süper gıda. Daha güçlü ve uzun süreli bir ereksiyon için penis keselerini modüle etmek için yüksek seviyede potasyumu da vardır.

Doğal takviyeler ile daha çabuk halledin

Beslenme alışkanlıklarını, süper gıdaları ekleyerek veya abur cubur yerine meyve ekleyerek vs. değiştirme zahmetli ve zaman alan süreçlerdir.

Ereksiyonda çabuk sonuçlar için doğal beslenme takviyeleri en çok tavsiye edilen yol.

Bunlar, cinsel sağlığınız için çok önemli olan tüm hayati besinleri içeren organik bileşenlerin veya gıda ürünlerinin bir kombinasyonundan başka bir şey değil.

İşte daha sert ve sıkı bir ereksiyon için en iyi haplardan bazıları:

1. Max Performer

max performer

Bir PDE5 inhibitörü ilacı için en iyi bitkisel alternatif olan bu takviye, sildenafil veya tadalafil kadar verimli çalışır. Ek olarak libido ve orgazmı da artırarak cinsel yaşamınızı hareketlendirir.

2. Male Extra

male extra

600 mg L-arjinin ile nitrik oksit artırmak için en iyi takviyelerden biri. Birkaç dakika içinde nitrik oksit aktivitesini artırarak iktidarsızlığı ve Peyronie hastalığı tedavi edebilir.

3. VigRX Plus

vigrx plus

Şimdiye kadar bu üründen 1.2 milyon adet satıldı. Üstün bir ereksiyon için Bioperine ve Muira Puama da dahil olmak üzere 10 güçlü ve en üst düzey bileşeni içerir.

4. Eron Plus

eron plus

Cinsel sağlığın iki temel direği, ereksiyon ve libido üzerine çalışan iki tip hapın birleşimi. Birkaç hafta düzenli kullanımda süper hızlı libido ve sağlam bir ereksiyon elde edersiniz.

5. Viasil

viasil

Viasil’in besleyici erkek güçlendirici formülü ile nitrik oksit ve ATP (adenozin trifosfat) seviyenizi tetikleyin. Ek terapi, size daha güçlü ve daha sert ereksiyon sağlayan çok bileşenli maddeler içerir.

6. Member XXL

member xxl

Member XXL’in kusursuz bileşimi, onu küresel pazardaki en iyi erkeklik geliştirme ürünü yapmaktadır. Firma, bu ürünün 3 ay düzenli kullanımı ile penis büyüklüğünü 9 cm’ye kadar artırmayı garanti etmektedir.

7. VigraFast

vigrafast

Eğer hızlı çözüm istiyorsanız VigraFast’ten iyisi yok. Kullananların %44’ü 1 hafta içinde sonuç aldılar. Bu da bir çeşit, yüksek nitrik oksit aktivitesi için L-arjinin takviyesi.

Sonuç

Yatakta zorlanıyor ve ereksiyon problemi yaşıyorsanız yeme alışkanlıklarınızı değiştirmek ilk yapılacak, en bariz çözüm.

Diyete yukarıdaki yiyeceklerle aşırı yüklenmeniz gerekmez ancak zamanla sonuç verecek şekilde en azından bazılarını dahil etmeye çalışın.

Bununla birlikte, sabırsızsanız ve hızlı bir sonuca ihtiyacınız varsa o zaman doğal ereksiyon takviyeleri uygulanacak tek seçenek.

Bu ürünler, sonucun etkinliğini önemli ölçüde artırır ve yemek yeme çabasını da azaltır.

Bu yüzden, iki kez düşünmeden, yatakta büyük keyif almak için yeme alışkanlıklarınızda bir değişiklik yapmaya başlayın.

Sonrakini oku: Sertleşme Bozukluğu Nasıl Giderilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.