Elma Sirkesi Testosteronu Artırıp

Elma Sirkesi Testosteronu Artırıp Östrojeni Azaltır Mı?

  Yazar: Michael Moody

Elma sirkesi tüketmek testosteronu arttırır mı? Elma sirkesi tüketmek östrojen hormonunu azaltır mı? Tüm bu merak edilenler için sitemizi ziyaret edin.

Erkeklerde testosteron, kadınlarda ise östrojen hormonunun eksikliği başka sorunları beraberinde getirebilir. Testosteron ve östrojen arttırmak için beslenme alışkanlıklarını değiştirmekten spor aktivitelerine kadar bir dizi faaliyet gerçekleştirilebilir.

Peki elma sirkesinin testosteron ve östrojen hormonuna etkisi var mıdır? Elma sirkesi testosteronu artırıp, östrojeni düşürür mü? Tüm merak edilenleri sizler için bir araya getirdik.

Elma sirkesi testosteronu arttırır mı?

Eğer hayatınıza elma sirkesini sokar ve her sabah düzenli olarak az bir miktar tüketirseniz, bu durum testosteron seviyesini artırmaya yardımcı olur.

Sabahları bir tatlı kaşığı direk olarak tüketebilirsiniz. Eğer tadından memnun değilseniz, yine 1 tatlı kaşığı sirkeyi bir bardak suya karıştırarak da tüketebilirsiniz.

Sirkeyi her iki yöntemle tüketmek de testosteron seviyesini artırmaya yardımcı olacaktır. Elbette testosteron seviyesinin artırılmasına katkı sağlayan elma sirkesi, tek başına yeterli değildir. Bu yüzden de farklı yöntemlerin bir arada kullanılması daha sağlıklı bir sonuç verecektir.

Örneğin bol miktarda su tüketmeniz gerekiyor. Aynı zamanda kırmızı et gibi ürünleri ızgara olarak tercih edebilirsiniz. Hayvansal ve işlenmiş yağlardan kesinlikle uzak durmalı, daha çok zeytinyağı tüketmelisiniz. Öğünlerinizde her zaman testosteron artırıcı yiyecekler bulunmalı.

Östrojen hormonu elma sirkesi ile azalır mı?

Elma sirkesinin östrojen hormonuna etkisi konusunda herhangi bir çalışma ya da bilgi bulunmuyor. Östrojen hormonu ile ilişkisi olmamakla birlikte, yine de elma sirkesi tüketmenin insan bedenine olumlu etkileri oldukça fazla.

Elma sirkesi tükerek metabolizmanın hızlanmasını sağlayabilir, hormonal dengesizliklerin giderilmesine katkıda bulunabilirsiniz. Aynı zamanda bunun için kullanılan takviye edici gıdalar ve ilaçlar da kullanılabilir. Özellikle testosteron arttırıcı ilaçlar son yıllarda yaygın olarak kullanılıyor.

Zaman zaman testosteron ya da östrojen seviyelerinizle ilgili testler yaptırabilir, bu testlerin sonuçlarına göre bir beslenme alışkanlığı ve tedavi programı geliştirebilirsiniz. Böylelikle testosteronun normal seviyesi hakkında da bilgi sahibi olmuş olursunuz.

Eğer ilaç kullanmak isterseniz, testosteron artırıcı ilaçların olumlu sonuçlar verdiğine, düzenli ve doğru şekilde kullanıldığı zaman herhangi bir yan etki göstermediğine dair yapılmış çalışmalardan da faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.