erektil disfonksiyon belirtileri

Erektil Disfonksiyon Belirtileri Nelerdir?

  Yazar: Michael Moody

Erektil disfonksiyondan mı şüpheleniyorsunuz. Belirtilerini mi merak ediyorsunuz? O zaman buyurun cevaplarının olduğu makalemize.

Erektil disfonksiyon ya da bir diğer adıyla sertleşme bozukluğu, cinsel yaşamı doğrudan etkileyen olumsuzluklardan biridir. Günümüzde en yaygın olarak gözlemlenen cinsel sağlık sorunlarından olan sertleşme bozukluğu, cinsel hayatın arzu edilen düzeyde kontrol edilmesini engeller.

Erkekler için oldukça ürkütücü olan bu senaryo, gerçekleşmesi halinde seks hayatınızı kabusa çevirebilir. Peki her iktidarsızlık sorunu erektil disfonksiyon ile özleştirilebilir mi? Bunun için belirtileri bilmek gerekiyor.

Erektil disfonksiyon belirtileri var mıdır?

Erektil disfonksiyon belirtileri, ilerleyen yaşlarda daha net olarak ortaya çıkan semptomlardır. Bu sorunları yaşayan erkeklerin yaklaşık olarak %70’i, 40’lı yaşların üzerindedir. Buna karşın genç yaştaki erkeklerde de önemli oranda sertleşme bozukluğu gözlemlenebilir.

Sertleşme bozukluğuyla karşı karşıya kalmanız halinde cinsel birliktelik sürecinden penisin cinsel birlikteliğe hazırlık aşamasına kadar birçok belirti ortaya çıkar. Belirtilerin doğru biçimde analiz edilmesi ve erken teşhisle erektil disfonksiyon sorunlarının tedavi edilmesi olanaklıdır.

Cinsel disfonksiyon problemi ile karşı karşıya kaldığınızı anlamanın birçok yolu bulunur. Özellikle cinsel birliktelik öncesi ve birlikteliğin gerçekleştiği aşama önemli düzeyde veriler sunar. Cinsel isteksizliğin ortaya çıkması olası belirtiler arasındadır.

Buna karşın, her zaman cinsel isteksizlik ya da arzu eksikliği biçiminde belirti oluşmayabilir. Bazı durumlarda yüksek düzeyde cinsel açlık hissediliyor olsa da penis sahip olduğu fonksiyonları fiziki olarak yerine getiremeyebilir.

Bu tarz durumlarda erektil disfonksiyona neden olan faktörler doğru şekilde analiz edilmeli ve teşhisin doğru yapılması gerekir. Sertleşme bozukluklarına, ereksiyon olamama ya da normalde olduğunun aksine ereksiyon aşamasında zorlanma gibi belirtiler eşlik etmelidir.

Erektil disfonksiyon belirtisi nedir?

Erektil Disfonksiyonun belirtileri arasında en açık biçimde gözlemleneni cinsel birlikteliğe hazırlık sürecinde penisin normalde olduğundan farklı tepkiler vermesidir. Söz konusu tepkilerin başında sertleşmede yaşanan sorunlar gelir.

Sertleşmenin yanı sıra olası semptomlar şu şekildedir:

  • Penisin cinsel birliktelik sırasında sertleşememesi
  • Penisin erekte olamaması
  • Cinsel birliktelik esnasında penis bölgesinde hissedilen ağrılar
  • Partnerin hamile kalamaması
  • Bazı durumlarda cinsel birlikteliğe duyulan isteğin azalması
  • Cinsel birlikteliğin tatmin edici düzeyde olmaması

Tüm bunlara ek olarak sertleşme bozukluğu yaşayanların psikolojik anlamda yoğun kaygı ve endişe gibi duyguları da hissetmesi olasıdır.

Erektil disfonksiyon ne zaman anlaşılır?

Erektil disfonksiyon çoğunlukla cinsel birliktelik esnasında ya da öncesinde anlaşılabilen bir olgudur. Cinsel aktivitenin gerçekleştiği anda penisin cinsel ilişkiye normalde olduğu gibi hazır olmaması halinde sertleşme bozukluğundan şüphelenebilirsiniz.

Penisin seks öncesinde yeteri kadar hazır durumda bulunmaması her zaman cinsel disfonksiyon bozukluğuna işaret etmez. Sertleşme ve ereksiyon gibi temel sorunların da ortaya çıkması gerekir.

Ayrıca erektil disfonksiyonun anlaşılmasındaki en etkili yöntem uzman hekim kontrolüne başvurmaktır. Çeşitli tedavi yöntemleri sunacak olan ürolog, oral yolla tedavi kapsamında çeşitli ilaçları da önerecektir.

 Erektil disfonksiyon ilaçları nelerdir?

Mutlu ve yoğun hazlı bir cinsel yaşam için ilaç tedavisine başlanılmasının ardından uzun süreli cinsel birliktelik deneyimi derinlikli olarak hissedebilmek adına ekstra yöntemlere de yönelim gösterebilirsiniz.

Male Extra

Male Extra, daha güçlü ereksiyon ve cinsel arzu için tercih edilebilecek son derece etkili bir ilaçtır. Peniste bulunan erektil dokulara yönelik etkisi kanıtlanan Male Extra, buradaki dokuları harekete geçirir ve penisin cinsel ilişkiye en yüksek perdeden hazır olmasını sağlar.

VigRX

vigrx plus

VigRX, cinsel isteksizlik de dahil olmak üzere birçok cinsel sağlık sorununu gidermeye yönelik etkilere sahiptir. %100 organik içeriğiyle doğal bir ürün olan VigRX, cinsel ilişkilerde en kısa sürede maksimumu düzeyde verim alınmasını sağlamaktadır

Member XXL

Member XXL, içeriği tamamen doğal ve bitkisel özler kullanılarak üretilmiş, güvenli ve organik bir takviye ürünüdür. Cinsel birliktelik esnasından erkeklere özgü tepkiler hızla geliştiren Member XXL, penis boyunu uzatmaya da yardımcı olur.

Sonuç

Erektil disfonksiyon belirtilerinin arasında en dikkat çekeni sertleşme ve ereksiyon sorunlarının ortaya çıkmasıdır. Söz konusu belirtilerin gözlemlenmesi durumunda uzman hekimlerden yardım alınması ve tedavi sürecine hızla başlamnması gerekir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.