erektil disfonksiyon erektil disfonksiyon için egzersiziçin egzersiz

Erektil Disfonksiyon Egzersizleri Nelerdir?

  Yazar: Michael Moody

Erektil disfonksiyon için egzersiz yapılır mı? Yapılırsa neler yapılır gibi birçok sorunun yanıtını sizler için burada yazdık. İyi okumalar.

Erektil disfonksiyon yani sertleşme sorunu bazılarının dönem dönem, bazılarının ise hastalık düzeyinde yaşadığı kronik bir rahatsızlıktır.

Bu rahatsızlıktan mustarip olanlar için çeşitli tedavi yöntemleri vardır. Bunların içinde her zaman olduğu gibi tükettiğimiz besinlerle alakalı olanlar gibi özel kas gruplarını çalıştırarak ilgili bölgenin rahatsızlığını giderenler de vardır.

Peki hem cinsel hem normal yaşam standartlarımızı bu denli kötü etkileyen rahatsızlığın doğal yöntemlerle tedavisi için neler yapabiliriz? Makalemizde bu konulara yer verdik. Keyifli okumalar.

Erektil disfonksiyon için egzersiz yapılır mı?

Erektil disfonksiyon hastalığı, atardamardaki kan akışına yardımcı olacak kas gruplarının çalıştırılması veya penis pompası gibi harici etkilerle bu akışı destekleyecek tedavi yöntemleri ile giderilebilir. Erektil Disfonksiyon egzersizlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Kegel egzersizleri
 • Aerobik egzersizi
 • Yoga

Erektil Disfonksiyon için nasıl egzersiz yapılır?

Erektil disfonksiyon yani cinsel işlev bozukluğu için en iyi egzersiz yöntemi Kegel egzersizleri ile pelvik taban kaslarınızı güçlendirmektir.

Pelvik kaslarını çalıştırma ile ilgili bu konuya hakim bir fizyoterapistten yardım alabilirsiniz. Pelvik kaslarınızı çalıştırmak için aşağıdaki basit adımları sırasıyla uygulayabilirsiniz.

 1. Öncelikle pelvik kaslarının hangileri olduğunu tam anlamıyla hissedebilmek ve tespit edebilmek için idrarınızı yarıda kesin. İdrarınızı tutmanızı sağlayan kas grubu pelvik taban kaslarıdır.
 2. Hissettiğiniz bu kasları 3-5sn arası tutarak serbest bırakın.
 3. Bu egzersizi günde 15-20 defa tekrarlayın.

Aerobik egzersizler, sadece erektil disfonksiyon için değil kalp damar hastalıkları dahil birbirleriyle ilişkili birçok hastalığa iyi gelir.

Yapılan bir araştırmada, aerobik egzersizin, erektil disfonksiyon üzerindeki etkisi araştırılmış ve incelenmiştir. Sonuçta ise 6 ay boyunca haftalık 160 dakikalık orta şiddetli egzersizin erektil problemlerde azalmaya yardımcı olduğu görülmüştür.

Yoga hem psikolojik sorunlarınıza yardımcı olabileceğinden hem de statik olarak kas gruplarını çalıştırmaya yardımcı olduğundan günlük rutinlerinize ekleyebileceğiniz egzersizlerden.

Ayrıca pelvik kaslarını hedef alan birçok hareketi de içinde bulundurduğundan, uzmanlar tarafından erektil disfonksiyon rahatsızlığının etkilerini gidermek için öneriliyor.

Erektil disfonksiyon egzersiz harici nasıl yenilir?

Erektil disfonksiyon yapılabilecek egzersizlerin dışında tamamen doğal gıda maddeleri ile de azaltılabilir. Ereksiyon bozukluğu için en iyi besinler günlük rutinlerimizin dışındaysa, günlük rutinlerimize bu besinleri ekleyebiliriz.

Erektil disfonksiyon gelişme riskinizi azaltmaya yardımcı olması için şu basit adımları uygulayın:

 • Lifli gıdalar tüketin.
 • Kırmızı et tüketimini ve aşırı şeker tüketimini sınırlayın.
 • Alkol kullanımını minimize edin.
 • Kakao ve karpuz faydalı olabilir.

Bunların yanı sıra aşağıdaki ot ve takviye çeşitleri de cinsel disfonksiyon etkilerini azaltmak için öneriliyor:

 • Kuşkonmaz
 • Azgın Teke Otu
 • Çinko içerikli besinler
 • L-karnitin
 • L-arginin
 • Ginseng

Erektil disfonksiyona çözüm olan ilaçlar

Bilinen markalardan tamamen doğal yollarla üretilen ve erektil disfonksiyon dahil birçok erkeksi problemlere çözüm olabilecek ilaçları sizler için şu şekilde sıraladık:

Male Extra

male extra

Male Extra, Erektil Disfonksiyon rahatsızlığının ana nedenlerinden biri olan Testosteron hormonunun seviyesini arttırır ve kaygıyla beraber günlük yorgunluğunuzu da size hissettirmez. Kullanıcılar ilk kullanımdan itibaren etkisini yoğun bir şekilde hissettiklerini bildiriyorlar.

VigRX Plus

vigrx plus

VigRX Plus, yapılan çalışmalarda beklenenden daha iyi sonuçlar vermesiyle araştırmacıları şaşırtmasıyla biliniyor. Tamamen doğal malzemelerden üretilip, bileşenlerinde kimyasal olan muadillerinden oldukça üstün bir ürün.

Member XXL

member xxl

Member XXL, testosteron miktarını tamamen doğal yollarla arttırmakla kalmıyor ayriyeten cinsel yaşamınızda da enerjinizi arttırıyor. Yapılan çalışmalarda kullanıcıların Erektil Disfonksiyon rahatsızlığının ilaç kullanımıyla beraber büyük ölçüde yok olduğu gözlemlenmiştir.

Sonuç

Erektil disfonksiyon, diğer birçok erkeksi rahatsızlık gibi seks hayatında erkek bireylerin özgüvenini hatta sosyal yaşamdakini konfor ve neşesini azaltan hastalıklardan bir tanesidir. Hastalığı gidermek ve hızlı sonuç alabilmek de doğal bileşenli ilaçlar ile bir o kadar kolay.

Yine de belirtmek isteriz ki, her bireyin farklı özel durumlara sahip olmasından dolayı kullanılacak ürünlerin doktor kontrolünde alınması, ciddi sağlık sıkıntılarının yaşanmasını önlemesi açısından önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.