erektil disfonksiyon yaşı

Erektil Disfonksiyon Kaç Yaşlarında Artar?

  Yazar: Michael Moody

Erektil disfonksiyon yaş seçen bir rahatsızlık olarak da bilinir. Yani bazı yaşlardan sonra özellikle artar. Peki bu yaşlar hangileridir?

Belirli bir yaştan sonra erkeklerde görülen ve cinsel hayatı olumsuz bir şekilde etkileyen Erektil Disfonksiyon, tedavi edilebilen bir rahatsızlıktır. Altında yatan nedenler psikolojik ya da fizyolojik olabilir.

Doğru bir tanı ve teşhis işlemleri için hastalık belirtilerinden bir ya da birkaçını gösteren kişilerin hekime başvurması oldukça önemli. Hastalığı daha iyi tanıyabilmek için konuyla ilgili çeşitli açıklamalarda bulunmamız gerekiyor.

Erkeklerde çok sık karşılaşılan bir problem olan cinsel iktidarsızlık, geniş bir sorunlar dizisini içerisine almaktadır. Ara sıra karşılaşılan sertleşme sorunu bir süre sonra sertleşmenin tamamıyla yitirilmesine neden olabiliyor.

Cinsel ilişki sırasında sertliğin kaybolmasısorununun uzun süre devam etmesi durumunda hekim kontrolüne gitmek gerekiyor. Çünkü sorunun arkasında ciddi problemler bulunuyor olabilir.

Erektil disfonksiyon zaman seçer mi?

Öncelikle belirtmek gerekir ki erektil disfonksiyon sorunu genel olarak 40’lı yaşlardan sonra erkeklerde görülebilen bir rahatsızlıktır. Bu nedenle pek çok erkek, konuyla ilgili derinlemesine araştırma yaparak konu hakkında bilgi sahibi olmaya çalışıyor.

Yapılan araştırmalar, 40-70’li yaş arasındaki erkeklerde cinsel disfonksiyon sorununun meydana geldiğini gözler önüne seriyor. Genellikle bu yaş aralıklarındaki erkeklerin %30’unda görülen hastalık, şu semptomlarla kendini belli ediyor:

  • Testosteron hormonundaki verimsizlik
  • Sigara, uyuşturucu ve alkol kullanımıyla beraber gelen dolaşım sorunları
  • Kaygı, stres ve depresyon hali
  • Atardamarda oluşan darlaşma sebebiyle penise daha az kan gitmesi
  • Toplardamarların işlevlerinde çeşitli aksamalar oluşması

Bu belirtiler, cinsel hayatı olumsuz şekilde etkileyen erektil disfonksiyon sorununa neden olabilmektedir.

Erektil disfonksiyon ne zaman başlar?

Erektil disfonksiyon görülme yaşı kişiden kişiye değişiklik gösterebiliyor. Ama 40 yaş altında erkeklerin ortalama %40’ı bu sorunla karşılaşıyor. Ayrıca penisin yaşlanması, 20’li yaşların sonundan itibaren başlayabilir.

Fakat 40’lı yaşlardan itibaren bu yaşlanma belirgin hale gelmeye başladığından genel olarak 40’lı yaşların bu hastalık için bir risk faktörü olduğunu söyleyebiliriz. Erkeklerin yaşlanması ile birlikte her on yılda sorunun %10 oranında arttığı bilinmektedir.

Bu artış, sorunun şiddetinde de artma meydana gelmesine neden oluyor. Bu nedenle cinsel işlev bozukluğu belirtilerinin görülmeye başlandığı zaman hekim kontrolüne gitmek kritik öneme sahiptir.

Erektil disfonksiyon ne kadar devam eder?

Daha önce de ifade ettiğimiz üzere 20’li yaşların sonundan itibaren peniste yaşlanma görülmeye başlanır. 40’lı yaşlardan itibaren bu durum oldukça fazla artar. Yaşın ilerlemesiyle birlikte her on yılda sorun %10 oranında artar.

Erektil disfonksiyon problemi yaşıyorsanız, uzun süre sert kalmak için ne yapmalıyım sorusunu kendinizde yöneltiyor olabilirsiniz. Bunun için bitkisel içeriğe sahip, güvenilir ve testleri yapılmış sertleşme sağlayan ve cinsel hayatı düzenleyen haplar kullanabilirsiniz.

Ayrıca erken boşalma sorunu yaşıyorsanız, güvenilir geciktirici sprey kullanarak cinsel hayatınızı arzu ettiğiniz şekilde yönlendirebilirsiniz. 

Male Extra

male extra

Sertleşme sorunu için kullanılabilecek bir diğer doğal takviye de Male Extra’dır. Kan damarlarını genişleterek penise giden kan akışını arttırır. Ayrıca penisten vücuda kan taşıyan damarlarda büzülme meydana gelir. Böylelikle kan akışı engellenir. Belirlenen dozda kullanımı tavsiye edilmektedir.

VigRX Plus

vigrx plus

VigRX Plus, nitrik oksit takviyesiyle vazodilatasyonu teşvik edip kan damarlarını yumuşatıyor. Bu durum penisin normalden daha uzun olmasını sağlıyor. Bunun yanı sıra penise giden kan, penisin çok daha uzun süre erekte kalabilmesini mümkün kılıyor.

Member XXL

member xxl

Member XXL, yan etkisi bulunmayan ve sertleşmesi sağlayan güvenilir bir haptır. Birkaç günlük kullanımda bile işe yarar. Çemen otu, çarık dikeni gibi bitkisel içeriklere sahiptir. Androjenik hormonların sentezini desteklediği için penis boyunu arttırıyor.

Sonuç

Erektil disfonksiyon, 40’lı yaşlarda şiddetlenen bir rahatsızlıktır. Bu sorunla karşı karşıya kaldıysanız yaşam şeklinizi düzenleyebilir, alkol ve sigara tüketimine bir son verebilirsiniz. Ayrıca sertleşme sağlayan doğal ve güvenilir takviyeleri kullanarak cinsel hayatınızı düzenleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.