erektil disfonksiyon ne kadar sürer

Erektil Disfonksiyon Ne Kadar Sürer?

  Yazar: Michael Moody

Erektil disfonksiyon süresi hakkında merak ettiklerinizi cevaplandırmak için bu makaleyi hazırladık. İyi okumalar diliyoruz.

Erektil disfonksiyon ya da cinsel işlev bozukluğu, cinsel ilişkinin sonuna dek penisteki sertleşmenin korunamaması anlamına gelir. Erektil disfonksiyon sorunuyla karşı karşıya kalan hemen her erkeğin merak ettiği başlıca sorular vardır.

Erkeklerin için hayati öneme sahip soruların başında erektil disfonksiyon sorunlarının ne kadar süreyle devam edeceği gelir. Cinsel işlev bozukluğu, en nihayetinde bir sağlık sorunudur ve günümüzde söz konusu sorunun tedavi edilmesi amacıyla geliştirilmiş oldukça verimli yöntemler bulunmaktadır.

Gelin, bu önemli sorunun süresi ve çözüm önerilerini hep birlikte inceleyelim.

Erektil disfonksiyonun bir süresi var mıdır?

Cinsel disfonksiyonun süresi, sorunun teşhisi, tanısı ve tedavisiyle doğru orantılıdır. Dolayısıyla erektil disfonksiyon tedavisi kapsamında gerçekleştirilen uygulamalardan alınan sonuçlar yaşanan problemin giderilmesindeki süreyi doğrudan etkiler.

Erektil disfonksiyon, özellikle 40’lı yaşlardan sonra erkeklerin cinsel sağlık sorunları kapsamında yaşadığı en temel problemdir. Cinsel yaşamın arzu edildiği ölçüde sürdürülmesini engelleyen Erektil disfonksiyon, ruhsal bunalımların ortaya çıkmasına da sebep olabilir.

Buna karşın hastalığın tedavi edilmesi mümkündür. Farklı yöntemlerin kullanılmasının yanı sıra her bir metot, olumlu sonuçların alınması için farklı etki sürelerine sahiptir. Hızlı çözüm arayanlar için cinsel işlev bozukluğu tedavisinde kısa sürede olumlu cevap veren yöntemler bulunur.

Erektil disfonksiyon ne kadar sürer?

Cinsel işlev bozukluğunun süresi yaşam kaliteniz ile doğru orantılıdır. Dolayısıyla düşük standartlarda ve sağlıksız bir hayat sürüyorsanız üzgünüz ki bu durumun geçmesi zaman alacak. Sağlıklı ve yüksek standartlarda bir yaşam döngüsüne sahip olan erkeklerde bu sorunun görülme riski çok daha düşüktür.

Dolayısıyla erektil disfonksiyon için en iyi çözüm yaşam standartlarını değiştirmektir. Alınabilecek olası önlemlerin başında sağlıklı beslenme ve zararlı alışkanlıklardan uzak durma gelir.

Erkeklerde ortaya çıkan cinsel işlev bozukluklarını önleme konusunda alınabilecek tedbirler genel hatlarıyla şu şekildedir:

  • Kalp hastalığı ve diyabet gibi sağlık sorunlarına yakalanma riskini en aza indirme
  • Cinsel sağlığın düzenli olarak uzman hekimler tarafından kontrol altında tutulması
  • Sigara ve uyuşturucu gibi zararlı maddelerin kullanılmaması. Alkolün ise sınırlı düzeyde tüketilmesi.
  • Düzenli olarak egzersiz ve spor yapmak.
  • Ruhsal sağlığı olumsuz yönde etkileyen faktörlerden uzak durmak

gibi gündelik yaşamın parçalarına yeteri kadar dikkat ederek erektil disfonksiyon sorunlarının önemli ölçüde uzaklaştırılması mümkündür.

Yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkabilecek olası cinsel işlev bozukluklarına karşı beslenme düzenine de özen gösterilmelidir. Alınan bu önlemlerin yanında sertleşme bozukluğunu gidermek için de çaba sarf edilmelidir.

Erektil disfonksiyonu bitirmek için ne yapılır?

Erektil disfonksiyonun etkilerinden tamamen kurtulmak için en kesin yöntem bir uzman hekim eşliğinde tedavi sürecine başlamanızdır. Öyle ki bu durumun en önemli nedenlerden birisinin psikolojik etmenler olduğu bilim insanları tarafından belirlenmiştir.

Dolayısıyla, bu sorunu kabul edip tabudan kurtulmanız en önemli adım olacaktır. Doktorunuzun detaylı analizi sonrasında size uygun tedavi yöntemini belirleyebilirsiniz. Cinsel performansınızı geliştirmek amacıyla alacağınız bu tedavi aşamasında ise en aktif rolü ilaçlar oynayacaktır.

Cinsel işlev bozukluğuna çare ilaçlar

Erektil disfonksiyon ilaçları, kısa süre içerisinde yaşanan cinsel işlev bozukluğu sorunlarının giderilmesinde önemli bir etki gösterir. Özellikle bitkisel özlerden hazırlanan ilaçlar, kısa sürede cinsel performansın arttırılmasını sağlarken, sertleşme sorununu da ortadan kaldırır.

Male Extra

male extra

Male Extra, sertleşme ve ereksiyon sorunuyla mücadele edenlere %100 organik içeriğiyle kesin çözümler sunar. Penisteki kan dolaşımını hızlandıran Male Extra, kısa sürede gözlemlenebilir sonuçlar vadeder.

VigRX Plus

vigrx plus

VigRX Plus, yüksek performanslı bir cinsel deneyim için özel olarak geliştirilmiş bir formüle sahiptir. Tamamen bitkisel özlerden oluşan VigRX, özenli bir süreç içerisinde rafine edilerek üretilmiştir.

Member XXL

member xxl

Member XXL, tamamen güvenli ve organik formülüyle kısa süre içerisinde cinsel işlev bozukluklarının giderilmesinde etkili bir rol oynar. İçeriğinde sadece bitkisel özlere yer verilen ürün, 20 yıllık bilimsel araştırmalar sonucunda geliştirilmiştir.

Sonuç

Erektil disfonksiyon, yaşanan sağlık sorunun etkilerine göre farklı sürelerde devam edebilir. Bu nedenle net bir süre vermek doğru değildir. Keza doktorunuzun belirlediği tedaviye uymak, hayat standartlarınızı yükseltmek ve sağlıklı beslenmek sürece oldukça kısaltır.

Ayrıca cinsel işlev bozukluğuna sebep olan durumların gündelik yaşamdan uzak tutulması da yaşanabilecek olası sorunların engellenmesi konusunda oldukça etkili bir yöntemdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.