erektil disfonksiyon nedenleri

Erektil Disfonksiyon Sebepleri Nelerdir?

  Yazar: Michael Moody

Erektil Disfonksiyon nasıl bir hastalık ya da rahatsızlıktır? Sebepleri nelerdir? Gibi birçok konuya bu makalede değindik.

Erektil disfonksiyon yani halk arasında söylendiği gibi iktidarsızlık ve sertleşme sorunu günümüz dünyasında birçok erkeğin korkulu rüyası haline geldi.

Normal şartlar altında, erkekler cinsel uyarılma durumunda kısa sürede ilişkiye hazır hale gelir. Bu uyarılma ile beraber atardamardan gelen kan penis içinde toplardamarda toplanır ve sertleşme meydana gelir.

Cinsel ilişkinin sağlanabilmesi için yeterli sertliğin oluşması gerekmektedir. Yeterli sertlik oluşmadığı durumlarda kişide ciddi özgüven kaybı ve kaygı gibi psikolojik sorunlar baş gösterir.

Peki hem cinsel hem normal yaşam standartlarımızı bu denli kötü etkileyen bu hastalığın sebepleri nelerdir? Makalemizde sizin için cevapladık. İyi okumalar.

Erektil Disfonksiyon neden ortaya çıkar?

Bütün hastalıklarda olabileceği gibi bu hastalığın oluşmasında da birçok farklı etmen ve nedenler olabilir. Yine de sizlere sebeplerini şu şekilde sıralayabiliriz. Bunlar:

 • Alkol, sigara ve uyuşturucu tüketimi
 • Toplardamarın işlevini yerine getirememesi
 • Testosteron hormonunun yetersizliği
 • Yaş ilerlemesi
 • Genel kullanılan ilaçların yan etkileri
 • Stres, depresyon gibi etmenler

Ayriyeten erektil disfonksiyon rahatsızlığının belirtileri ise şöyledir:

 • Tatmin edici olmayan bir cinsel yaşam.
 • Stres veya kaygı
 • Utanç veya düşük benlik saygısı
 • İlişki sorunları
 • Partnerinizi hamile bırakamama

Erektil Disfonksiyon nasıl ortaya çıkar?

Erektil disfonksiyon yani sertleşme sorunu, bir erkeğin cinsel ilişki için yeterli ereksiyonda bulunmaması durumunda ortaya çıkar. Erkekler normal şartlar altında ilişki başlangıcı ile beraber sert ve güçlü bir şekilde ereksiyon durumuna geçmek isterler.

Bu durumun gerçeklemediği durumlarda ise kaygı ile özgüven sorunları kendini göstermeye başlar. Altında yatan başka nedenler bile olsa zaten bu psikolojik çöküntü kişide oluşan cinsel disfonksiyonu perçinler.

Erektil disfonksiyonun nedenleri nelerdir?”  sorusuna kolayca cevap bulabiliyoruz ama nasıl ortaya çıktığıyla ilgili kesin ve net konuşamıyoruz. Çünkü bu rahatsızlığın altında yatan birden çok neden olabilir.

Bu sebeple genel olarak belirtilen nedenleri doğru bir şekilde değerlendirmekte ve sonuca gitmekte fayda var.

Erektil Disfonksiyon sebepleri nelerdir?

Yaşanılan erektil disfonksiyon rahatsızlığının en önemli nedeni vasküler sorunlardır. Yani vücudumuzdaki damarlar ile ilgili problemler. Çünkü cinsel performans için gerekli sertleşme, atardamar ve toplardamarın sağlıklı çalışması ile gerçekleşir.

Diğer önemli bir konuda endokrinolojik sebepler yani vücudumuzdaki hormonların işleyişi ile ilgili sorunlardır. En önemlilerinden biri de testosteron hormonunun yetersizliği ya da az olmasıdır.

Şunu da rahat bir şekilde ifade edebiliriz ki, bu sorunun doğal yöntemlerle çözümü günümüz dünyasında oldukça basit bir hale gelmiştir.

En popüler erektil disfonksiyon ilaçları

Genel olarak bu tip rahatsızlıkları gidermek ve cinsel gücü arttırıcı doğal içerikli ilaçları sizler için araştırıp, sıraladık.

Male Extra

male extra

Male Extra, cinsel disfonksiyon için tercih edebileceğiniz en etkili ilaçlardan birisidir. İçerdiği bileşenler sayesinde artık daha iyi bir seks hayatı mümkün.

Kullanıcılar, daha sert penise sahip olduklarını söyleyerek memnuniyetlerini belirtiyorlar. İçeriğinin tamamen doğal olması ve müşterilere kattığı enerji ile en iyi ürünler arasına giriyor.

VigRX Plus

vigrx plus

VigRX Plus, tamamen doğal bileşenlerden üretilmesinin yanı sıra hakkında yapılan bilimsel araştırmalarda aldığı yüksek başarılarla öne çıkıyor. Erektil disfonksiyon, düşük testosteron oranı gibi sorunların üstesinden gelebiliyor.

Member XXL

member xxl

Member XXL, testosteron miktarını tamamen doğal yollarla arttırmakla kalmıyor ayriyeten cinsel yaşamınızda da enerjinizi arttırıyor. Testosteron hormonunu seviyesinin düzelmesi ile beraber daha sert ve güçlü ereksiyon durumuna sahip olabilirsiniz.

Sonuç

Özgüven dolu mutlu bir hayat için güzel bir cinsel hayatımızın olması şart. Erektil disfonksiyon gibi, erkeğin özgüvenini baltalayan rahatsızlıklarla yaşayıp hayatımızı kendimize zehir etmemizin manası yok. Bu sebeple tamamen doğal bileşenlerden oluşan destekleyicileri kullanmakta fayda var.

Ancak belirtmek isteriz ki, her bireyin farklı şartlara sahip olmasından dolayı kullanılacak ürünlerin doktor kontrolünde alınması ciddi sağlık sıkıntılarının yaşanmasını önlemesi açısından önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.