erektil disfonksiyon tedavi edilebilir mi

Erektil Disfonksiyon Tedavi Edilir mi?

  Yazar: Michael Moody

Erektil disfonksiyon nasıl tedavi edilir veya tedavi edilir mi gibi sorulara bu yazımızda yanıt verdik. Meraklılarına keyifli okumalar dileriz.

Halk arasında iktidarsızlık olarak da bilinen erektil disfonksiyon tüm erkeklerin korkulu rüyası. Öyle ki sadece seks hayatını etkilemiyor aynı zamanda psikolojinizin bozulmasına da neden oluyor. Özgüven kaybı da cabası.

Peki bir ömür böyle mi geçecek? Tabi ki hayır. O halde erektil disfonksiyon tedavi edilir mi sorusuna gelin hep birlikte yanıt arayalım.

Sertleşme sorunu ve erektil disfonksiyon

Herhangi bir cinsel uyarılma ile erkeklerin ilişkiye hazır hale geldiği biliniyor. Cinsel uyarılma, temel olarak atardamarlardan gelen kanın penisin içerisinde bulunan toplardamarlarda toplanması anlamına geliyor.

Bu süreç, peniste sertleşmeyi mümkün kılar. Cinsel disfonksiyon, bu sertleşmenin sağlanamaması durumudur. Çiftlerin cinsel hayatını olumsuz şekilde etkileyen bu sorun, kişinin psikolojik anlamda da kendini kötü hissetmesine neden oluyor.

Hastalığın birçok nedeni bulunuyor. Erektik Disfonksiyon nedenlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Testosteron hormonunun verimsizliği
 • Uyuşturucu, sigara ve alkol kullanımıyla ortaya çıkan dolaşım sorunları
 • Yaşın ilerlemesi
 • Kaygı, stres ve depresyon gibi psikolojik sorunlar
 • Yüksek tansiyon ve kalp damar hastalıkları
 • Toplardamarların fonksiyonlarında aksaklıklar meydana gelmesi
 • Atardamarlarda oluşan aksaklıklar nedeniyle penise az kan gitmesi

Erektil disfonksiyon nedenleri içerisinde yer alan semptomlardan herhangi birini görmeniz durumunda hekime başvurmanız bir hayli önemlidir.  

Erektil disfonksiyon tedavisi var mı?

Bu sorunla karşı karşıya kalan birçok kişi, hastalığın tedavisi olup olmadığını merak ediyor. Genellikle 40 yaş ve üzeri erkeklerde görülen bu hastalık, çeşitli yöntemlerle tedavi edilebiliyor ancak bunun için ön yargılardan sıyrılıp bir üroloji uzmanı ile görüşmek ilk adım olacaktır.

Hekim tarafından tanının konulması için hekim kontrolüne başvurmak çok önemli. Fiziksel muayene, cinsel hayat, test ve anketler ile psikolojik değerlendirmeler; tanı konulmasında faydalı yöntemlerdir. Tanı konulması sonrasında hastalığın tedavine geçilir.

Hastalığın tedavisinde ön plana çıkan çeşitli yöntemler bulunuyor. Ancak bu tedavilerin yanında hasta ve partnerinin de iş birliği içerisinde olması önemlidir. Bu süreçte hastaya olduğu kadar partnerine de önemli görevler düşer.

Erektil disfonksiyon nasıl tedavi edilir?

Erektil disfonksiyon tedavisinde öne çıkan çeşitli yöntemler bulunuyor. Bu yöntemlerden bazılarını genel hatlarıyla aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

 • Yaşam tarzındaki değişiklikler: Genellikle sigara ve alkol tüketimi bırakılması tavsiye edilir. Düzensiz hayat tarzının değiştirilmesi cinsel hayat için olumlu bir adımdır. Bunun yanında sertleşme sorunu için önerilen yiyecekler tüketilerek de soruna çare aranabilir.
 • Topikal tedavi yöntemleri: Bu tedavi metodu ile dış idrar yolu kanalı vasıtasıyla ilaç penise iletilir. Takiben eriyen ilaç idrar yolu duvarı tarafından tamamen emilir. Damarlardaki gevşeme sonrası kan akışı hızlanır ve daha rahat erekte olunur.
 • Oral tedavi yöntemi: Ağız yoluyla alınan bazı ilaçlar penis damarlarında genişlemeye sebebiyet verir. Bu durum, penisteki kan akışının hızlanmasını sağlar.
 • Vakumlu cihazlar: Penis kısmını tam olarak kavrayan bu cihazlar, peniste sertleşmeyi mümkün kılar.
 • İntrakavernöz Enjeksiyonlar: Yukarıda bahsedilen yöntemlerin başarısız olması durumunda tercih edilebilecek tedavi şeklidir. Penisin iç kısmındaki süngerimsi dokulara ilaç enjekte edilir.

Bu yöntemlerin yanı sıra güvenirliği yapılan testlerle kanıtlanmış penis büyütücü haplar da işe yaramaktadır. 

Erektil disfonksiyon tedavi haplar nelerdir?

Erektil disfonksiyon tedavisi için kullanılan haplar, peniste sertleşmeye katkıda bulunuyor. Bitkisel içerikli ve güvenilir bu haplar, kullanımdan kısa bir süre sonra etkisini göstermeye başlıyor.

Erektil disfonksiyon tedavisinde kullanılan ilaçlar kapsamında yer alan bu hapların laboratuvarlarca klinik testleri yapıldığı için oldukça güvenilirdir. Bu haplar, cinsel ilişkiden alınan hazzın da artmasını sağlıyor.

Male Extra

male extra

Daha iyi orgazmlar için penis sertleşmesine katkıda bulunan Male Extra, hızlı ve etkili sonuçlar için maksimum bileşene sahiptir. Pek çok çalışmayla güvenirliği kanıtlanmıştır.

VigRX Plus

vigrx plus

VigRX Plus, cinsel arzunuzu güçlendiren bu ilaç, aynı zamanda penis sertleşmesini de mümkün kılıyor. Sık ve yoğun orgazmlar sağladığı için cinsel hayat üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Ayrıca ereksiyon üzerinde daha iyi bir kontrol sağlanır.

Member XXL

member xxl

Member XXL, penis büyütücü haplar içerisinde yer alan bir ilaçtır. Bitkisel içeriğe sahip olmasından ötürü herhangi bir yan etkisi bulunmaz. Penisin kalınlaşmasını sağlayan ilaç, penis boyunun 9 cm’ye kadar büyümesini olanaklı hale getiriyor.

Sonuç

Erektil disfonksiyon hastalığı için birçok tedavi yöntemi bulunuyor. Ancak tedavinin gerçekleşebilmesi ve iktidarsızlık sorununun tamamen ortadan kaldırılabilmesi için hastanın tedavi konusunda istekli olması ve problemin farkında olması gerekir.

Ayrıca bitkisel içeriğe sahip, güvenirliği kanıtlanmış penis sertleştiren haplar da cinsel hayat üzerinde olumlu etkide bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.