düşük testosteron belirtileri

Erkeklerde Düşük Testosteron Seviyesinin Göstergeleri

  Yazar: Michael Moody

Testosteron, bir erkeğin sağlığı için anahtar rol oynar, eğer bununla ilgili bir sıkıntı yaşıyorsan, bu sıkıntı hayatını etkileyecektir. Erkeklerde düşük testosteronun göstergelerini öğren ki, zamanında müdahale edebilesin.

Testosteron erkekler için kutsal bir hormondur ve bunun üzerinde olan her değişim, gündüz gece fark etmeksizin sizi etkileyecektir.

Bunu engellemek için, erkeklerde düşük testosteron seviyesinin göstergelerini bilmelisiniz, böylece eğer bir sıkıntı olursa hemen çözüme kavuşturabilirsiniz.

Teknik olarak ölüm kalım meselesi olmasa da, hayatınızın bir noktasında, hayatınızı değiştirecek bir bilgi olacağından öğrenmekte fayda var.

İyi alışkanlıklar bu hormonu kontrol altında tutmanıza yardımcı olabilir.  Yine de, düşük testosteronun olduğu bir durum olursa, bu durumu hemen doğal testosteron artırıcı takviye gıda ile tersine çevirebilirsiniz.

Bu yazımızda, düşük testosteron seviyesini kendi kendine anlamanızı sağlayacak bazı tüyolar vereceğiz. Böylece herhangi bir sıkıntı yaratmadan, erkenden işi çözebileceksiniz.

Daha fazla bir şey demeden, yazımızın derinliklerine inelim.

Düşük testosteron seviyesine neden olan nedir?

erkek testosteron üretim yaşı

Testosteron seviyesini etkileyen yüzlerce etken vardır. Yan etkisi olan bir terapi sonucu da olabilir, bir yaralanma sonucu da ve hatta belki de bir travma.

Erkeklerin bir çoğu için stres ve kötü akli sağlıktan kaynaklanmaktadır. Stres hormonu kortizol, testosteron seviyelerini etkileyebilir ve düşürebilir.

Yaşam tarzı seçimi de önemli bir rol oynar, bunlar içerisinde diyet programınız, egzersiz yapmamak, rutin eksikliği ve hatta kötü uyku alışkanlıkları da dahildir.

Hipertansiyon, diyabet, tiroit bozukluk, böbrek yetmezlikleri vb. hastalıkların tamamı t-seviyesini etkiler.

Fazla sigara ve alkol tüketiminin, bilimsel incelemeler sonucunda libidoyu ve özellikle de t-hormonu ile beraber androjenleri azalttığı görülmüştür.

Erkeklerde düşük testosteron seviyesinin işaretleri nelerdir?

düşük testosteron

Yatakta zorlanma

Bu düşük testosteronun bir numaralı göstergesidir. Eğer sıklaşmaya başlarsa, bir terapist ile görüşmek isteyebilirsin.

Zorlanmalar farklı şekillerde olabilir. Örnek olarak, sağlam bir ereksiyon olmuyor olabilirsiniz, veya tam bir ereksiyona ulaşmak çok uzun zaman alıyor olabilir. Bazı insanlarda bu durum zamanla ereksiyon bozukluğuna evrilir.

Libido azlığı ise karşılaşacağınız bir diğer problemdir. Seks isteğiniz az olmayabilir ama eğer kendinizi seks hayatından uzakta buluyorsanız, bunun nedeni azalan t-hormonu da olabilir.

Düşük semen kalitesi & miktarı

Semen kalitesi ve miktarı testosteron seviyesinin direkt göstergesidir. Semen sağlığını etkileyen başka etkenler de vardır. Yine de hepsinin sonucu testosteron azlığını gösterir.

Eğer boşalma hacmin az ise, örneğin 1.5 ml, testosteronun azalıyor olabilir.

Sperm hareketliliği ve sperm sayısı da t-hormonunun azaldığı durumlarda zora girecek olan diğer unsurlardır. Lakin bu ikisi ancak bir laboratuvarda test edilebilir.

Eğer meninizin yoğunluğunun az olduğunu düşünüyorsanız bu da bir diğer düşük t-hormonu seviyesi parametresidir.

Kas yoğunluğunda azalma ve yağ depolamada artış bir başka göstergedir

Testosteron erkek vücudunda atletik performans göstermek ve kas kütlesini artırmaya yardımcı olan bir hormondur. Eğer hızla kilo alıyorsan, bu androjen seviyenin düştüğü anlamına gelir.

Düşük testosteron seviyesi ve obezitenin ilişkisi üzerine birçok araştırma yapılmıştır, ki buda sindirim konusunda testosteronun ne kadar etkili olduğunu göstermektedir.

Protein sentezini artırır ve kas artışını destekler. Atletler bu yüzden testosteron arttırıcıları kullanmaya meyillidir.

Yorgunluk ve mod değişiklikleri

Hem mental hem fiziksel olarak normalden daha fazla yoruluyorsanız, testosteron azlığı sebebi ile olması ihtimali gerçekten yüksek.

Fiziksel yorgunluk sizi tembel ve yorgun hissettirdiği için bu durum sizi mental olarak da etkileyebilir.

Duygu durum değişiklikleri genelde kadınlarda menstruasyon zamanında olur ama erkeklerde bu durum düşük testosteron seviyelerinde gerçekleşir.

Dikkat dağınıklığı, depresif hissetme, insanlarla iletişim kurmada zorlanma, kendine güven duygusunun olmaması vb. bazı davranışsal bozukluklar da, t-hormonunun azlığının göstergesidir.

Testosteron seviyesini nasıl eski seviyesine getiririz?

1. Testogen

testogen

FDA onaylı cGMP fabrikalarında üretilen bu ürün, birkaç bitkisel ürünün birleşiminden oluşan bu ürün hipogonadizm ile boğuşanlar için birebir.

Kas hücrelerini güçlendirmekle kalmayıp, mükemmel kas/yağ kütlesini korumanıza da yardımcı oluyor. Testogen’in çok iyi bir öğütücü aktivitesi olduğunu da biliyoruz, kötü kolesterolü azaltıyor, ve kalp damar sağlığına yardımcı oluyor.

2. Testo-Max

testo-max

Bu ürün, küresel sağlık pazarındaki rakipleri gibi ağızdan alınan ve yıkıcı olmayan bir tamamlayıcıdır ve içinde sihirli bir doğal bitki içeriği vardır.

Bütçe dostu ve kalite odaklı kas güçlendirici maddelerle dolu olan bu ürün, organik bileşenlerin nutrasötik bir karışımı ile en yüksek güvenlik ile önemli performans standartlarına ulaşır.

3. Testofuel

testofuel

Bu ürün gerçekten düşük t-seviyesini artırmaya yönelik, içerisinde üç farklı malzeme olan bir ürün.

Antrenman sonrası hızlı iyileşme, kas gelişimi desteklenmesi ve gelişmiş kas yapabilme özellikleri ile bu ürün tam size göre. iyi ve kaslı bir görünüm için vazgeçilmez bir ürün.

4. Prime Male

prime male

En iyi 12 bitkisel muhtevanın bir kapsülde toplanması ile yapıldı. Libido ve dayanıklılığını arttırır.

Bu ürün ile testosteron seviyen tavan yapacak ve size, dayanıklılık, bolca kas ve hem yatakta hem antrenmanda bolca enerji sağlayacak. Nitrik oksit arıtıcı özellikleri de cabası.

5. Testolan

testolan

Daha ilk haftadan libido artışı, daha sağlam ereksiyon ve artan kondisyon gibi etkileri görebilirsiniz.

Testolan, yataktaki performansı arttıran 11 potansiyel organik reçetenin bir birleşimidir. Nitrik oksit aktivitesine artış da bu ürünün bir diğer etkisi.

Sonuç

Düşük testosteron her yaşta ve her hasta için yıkıcı bir durum olabilir.

Bundan en büyük darbe alan şey cinsel hayatınız olacaktır, ileri safhalarda ilişkinin bitmesine bile sebebiyet verebilir.

Güçsüz ereksiyon, az istek, düşük libido, düşük semen niteliği ve niceliği, t- hormon düşüklüğünün bazı sonuçlarıdır.

Düşük testosteron, aynı zamanda fiziksel hayatınızı da etkileyerek, enerjinizi, gücünüzü, atletik yeteneklerinizi düşürebilir; yağ oluşumunu artırabilir.

Sağlıklı bir akli denge için testosteron seviyesi önemlidir. Bir bozukluk, düşünme ve hızlı kavrama yeteneğine darbe vurabilir.

Size doğal testosteron arttırıcıları zaten listeledik, bunlarla kendi seviyenizi olması gereken seviyeye çekebilirsiniz.

Sonrakini oku: Testosteron Artırıcılar İşe Yarıyor Mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.