evde kilo vermek

Evde Nasıl Zayıflayıp Kilo Verilir?

  Yazar: Michael Moody

Evde spora gitmeden kilo vermek ister miydiniz? Nasıl olacak dediğinizi duyar gibiyiz. Detaylar makalemizde.

Evde kendi imkanlarınızla kilo mu vermek istiyorsunuz? Kolayca yapabileceğiniz detokslar, gün içerisinde uygulayabileceğiniz egzersizlerle evde kilo verebilirsiniz. İşte evde kilo vermenizi sağlayan yöntemler!

Evde kilo vermek, yoğun bir iş temposunda bulunan ya da gün içerisinde vaktinin büyük çoğunluğunu evde geçirenler için önemli bir husus. Bazı yöntemleri kullanarak evde kilo verebilir, istediğiniz fit görünüme kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Gün aşırı yapacağınız egzersizler ve evde hazırlayacağınız detokslar, sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlayacaktır. Evde hangi egzersizleri yapmalıyım, en iyi detokslar nasıl hazırlanır sorularının cevaplarını merak ediyorsanız bu yazımız tam da size göre!

Evde kilo verilir mi?

Öncelikle evde kilo verilir mi sorusundan başlayalım. Evet, belirli bir sistem oluşturduğunuzda evde rahatlıkla kilo verebilirsiniz. Gün içerisinde evden fazla çıkmıyorsanız, kolay ve basit hareketleri düzenli olarak yapabilirsiniz.

Kilo vermenize yardımcı bu egzersizler hem fiziksel hem de psikolojik olarak kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak. Kilo verme noktasında önemli bazı hususlar bulunuyor. Bunlardan ilki, kalıcı bir şekilde kilo vermekle ilgili.

Sağlıksız ve geçici yöntemler, kısa sürede fazlaca kilo vermenizi sağlasa da bu yöntemlerle verdiğiniz kiloları tekrar alabilirsiniz. Bu durum emeğinizin boşa gitmesi anlamına gelir. Öncelikle hayat tarzınızda değişiklik yapmalı ve sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz.

Evde kilo verme için hangi adımları uygulamalıyım diyorsanız aşağıdaki gibi bir plan çizebilirsiniz kendinize:

 • Bir diyetisyenden destek alın ve diyetisyen tarafından hazırlanan diyet programına uygun beslenin.
 • İstikrarlı ve sistemli bir şekilde ilerleyin.
 • Vücudunuza uygun egzersizleri belirleyerek bu egzersizleri belirli zaman aralıklarında yapın.
 • Sürekli tartılmayın, tartılmak için bir zaman belirleyin. Gelişiminizi bu şekilde kontrol edin.
 • Umutsuzluğa kapılmayın ve kilo verme konusunda istekli olun.

Yukarıdaki adımların her biri, sağlıklı kilo vermek için ne yapılır sorusunun cevabı olarak değerlendirilebilir.

Evde kilo vermek için neler yapılır?

Sağlıklı ve programlı bir şekilde kilo vermek için etkili egzersizleri yapabilirsiniz. Spor salonlarına gitmek için vaktiniz yoksa eğer, vücudunuza uygun egzersizleri, sistemli olarak haftanın belirli günleri yapabilirsiniz. İşte kısa sürede efektif şekilde kilo vermenizi sağlayacak 8 basit hareket!

 1. Ters Lunge: Ters Lunge hareketi, temel olarak baldır ve karın kaslarını çalıştırır. Bunun yanı sıra denge yeteneğinizi de geliştirmenize yardımcı olacaktır.
 2. Squat: Karın, kalça, sırt ve uyluk kaslarının tamamını çalıştıran Squat, ayakta yapılan bir harekettir. Eğildiğinizde sandalyeye oturur pozisyonda bir süre beklemeli ve daha sonra kalkmalısınız.
 3. Diz Üstünde Şınav: Normalde şınav, pek çok insanı zorlayan hareketlerden bir tanesi. Fakat diz üstünde şınav çekerek hem bu hareketi kolaylaştırabilir hem de karın, kol ve kalça kaslarınızı çalıştırabilirsiniz.
 4. Yan Bacak Kaldırma: Baldırlar için en iyi egzersizlerden biri olan yan bacak kaldırma, yere yan uzanmanızı ve bacaklarınızı düz bir şekilde ve belirli bir zaman aralığında yukarı kaldırmanızla yapabileceğiniz bir hareket.
 5. Crunch (Yarım mekik): Sırt üstü uzanarak yapılan Crunch, karın kaslarınızı efektif şekilde çalıştırmanızı sağlayacaktır. Sıkı bir karın kaslarına sahip olmak istiyorsanız düzenli olarak Crunch yapabilirsiniz.
 6. Diz Kaldırma: Ayakta yapılan bu hareket, dizlerin belirli bir açıda yukarı kaldırılmasıyla gerçekleştirilir. Yağ yakımını hızlandıran diz kaldırma hareketini belirli aralıklarla yapabilirsiniz.
 7. Köprü: Esnekliğinizi arttırmanıza yardımcı olan köprü hareketi ile sıkı karın kaslarına sahip olabilirsiniz.
 8. Plank: Oldukça zorlayıcı hareketlerden biri olan Plank, yüzüstü uzanarak yapılır. Bu harekette yüz üstü uzandıktan sonra dirseklerinizin üzerinde belirli aralıklarla beklersiniz.

Yukarıdaki hareketlerin her biri, belirli bir tekrar sayısı üzerinden yapabilirsiniz. Evde kilo vermenin yolları içerisinde yer alan bu egzersizler, kendinizi psikolojik olarak da iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Kolay kilo vermek için ne yapmalı?

Kolay kilo vermek mümkün mü diye soruyor olabilirsiniz. Elbette, doğru yöntemleri kullanıyorsanız kolaylıkla zayıflayabilirsiniz. Fazla kilolarınızdan kurtulduğunuz zaman, daha sağlıklı bir yaşantıya da “Merhaba!” diyeceksiniz.

Evde hazırlayacağınız detoks içecekleriyle kilo vermenizi eğlenceli hale getirebilirsiniz. İşte evde hazırlayacağınız  4 sağlıklı detoks içeceği!

 1. Nar, ananas ve limon: 1 adet ananas, 1 adet nar ve yarım limon ile detoks içeceğinizi hazırlayabilirsiniz. Ananası rendeleyerek bir blenderden geçirin. Ardından limonun suyunu ve ananası ekleyin. 2 saat dolapta beklettikten sonra karışımı içebilirsiniz.
 2. Salatalık ve nane: Bir sürahinin içerisine nane ve dilimlediğiniz salatalıkları koyun. İçerisine lime limon ve buz da ekleyin. Sabahları bu içecek ile kendinizi zinde hissedebilirsiniz.
 3. Zencefil ve limon: Su dolu bir sürahiye yarım zencefili rendeleyin ve su içerisine ekleyin. İçerisine limon sıkarak oluşturun, içeceğinizi gün içerisinde kendinizi zinde hissetmek adına için.
 4. Karpuz ve nane: Karpuzları dilimleyerek su dolu sürahiye doldurun. İçerisine nane yaprakları da ekleyin. Biraz da buz koyarak 1 saat dolapta bekletin.

Evde hızlı kilo verme için yukarıdaki detoks tariflerinden herhangi bir tanesi yaparak gün içerisinde tüketebilirsiniz.

Sağlıklı kilo vermek için ne yapmalıyız?

Kilo vermek için ne olursa olsun sağlıklı yöntemleri kullanmalısınız. Aksi halde vücudunuza iyilik yapayım derken zarar verebilirsiniz. Sağlıklı kilo vermek için egzersizi hayatınızın bir parçası haline getirin. Bunun yanı sıra vücudunuza uygun bir diyet programına uygun beslenmelisiniz.

Kilo vermek için kalori nasıl ayarlanır sorusunun cevabını merak ediyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Aldığınız kaloriden daha fazlasını yakmanız, kısa sürede istediğiniz fit görünüme ulaşmanızı sağlar. Bunun için belirli egzersizleri düzenli olarak yapabilirsiniz.

Ayrıca kilo verme ilaçları da işinize yarayacaktır. Fakat her kilo verme hapını kullanmamalısınız. Bitkisel içeriğe sahip ve güvenirliği test edilmiş ilaçları kullanarak sağlıklı bir şekilde zayıflayabilirsiniz.

Yağdan kilo vermek için yağ yakıcıları da kullanabilirsiniz. Yağ yakıcıları kimler kullanabilir merak ediyorsanız eğer yazımız, bütün sorularınıza cevap verecektir.

Evde kilo vermek için en iyi haplar hangileridir?

Evde kilo vermenizi sağlayacak bitkisel içeriğe sahip, herhangi bir yan etkisi bulunmayan kilo verme ilaçları bulunuyor. Bunlar, kısa sürede etkili ve sağlıklı bir şekilde fazla kilolarınızdan kurtulmanızı sağlayacaktır. Peki bu haplar hangileridir?

En iyi kilo verme hapları kapsamında yer alan takviyeleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

 • Piperinox
 • Keto Actives
 • Fast Burn Extreme

Yukarıdaki haplar, organik ve bitkisel maddelerden oluştuğu için vücudunuza herhangi bir yan etkisi bulunmaz. Şimdi bu hapları yakından tanıyalım!

Piperinox

piperinox

Evde kilo vermenizi kolaylaştıracak haplardan ilki Piperinox. Piyasada bulunan en iyi kilo verme haplarından biri olan Piperinox, Amerika bazlı Key Player Limited tarafından üretilmiştir. Uyguladığınız diyet programıyla birlikte bu hapı da önerilen dozda kullanabilirsiniz.

Keto Actives

keto actives

Keto Avtices, evde zahmetsiz şekilde kilo vermenizi sağlayacak haplardan bir diğeri. Bölgesel incelmenize katkıda bulunan bu hapı inatçı yağlarınızı yakmak için kullanabilirsiniz. Klarinol, forslean, karabiber vb. bitkisel içeriklere sahiptir.

Fast Burn Extreme

fast burn extreme

Evde hızlı ve kolay bir şekilde kilo vermenizi sağlayacak Fast Burn Extreme, fazla yağlarınızdan kurtulmanızı sağlayan bir kilo verme hapı. Fazla yağların depolanmasını engelleyen hap, yağdan kilo vermenizi mümkün kılıyor.

Sonuç

Eğer vaktinizi evde geçiriyorsanız veya home ofis modelinde çalışıyorsanız bir süre sonra fazla kilolar sorun olmaya başlayacaktır. Ancak belirli bir beslenme ve egzersiz programı dahilinde sağlıklı kilo vermek mümkün hem de evden çıkmadan.

Evde sağlıklı ve pratik bir şekilde kilo vermek istiyorsanız eğer, kilo verme ilaçlarını kullanabilirsiniz. Bitkisel içeriklere sahip bu hapları önerilen dozda kullanmanız tavsiye edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.