Geciktirici Hap Ne Kadar Süre Kullanılır

Geciktirici Hap Ne Kadar Süre Kullanılır?

  Yazar: Michael Moody

Normal şartlarda ilaçların bir kullanım süresi vardır ancak geciktirici haplar doğal takviyedir. Peki ne kadar süre kullanılabilir. Detaylar yazımızda.

Geciktirici haplar, erkeklerin erken boşalma problemini ortadan kaldırmak için sık sık tercih ettikleri ürünler arasında yer almaktadır. Günümüzde erkeklerin yoğun bir şekilde talep gösterdiği söz konusu haplar ile ilgili merak edilen pek çok detay bulunmaktadır. Bahsedilen tüm detayları sizler için detaylı bir şekilde araştırdık. Şimdi, gelin geciktirici hapların kullanımı ile ilgili merak edilenleri inceleyelim.

Erken boşalma , yaşamın bir noktasında tüm erkeklerin %39’unu etkiler. Bu da onu en yaygın erkek cinsel sorunlarından biri yapar. Erken boşalma stresli ve başa çıkmak zor olsa da tüm hayatınız boyunca yaşayacağınız bir sorun olması gerekmez. Bugün, yatakta daha uzun süre dayanmanıza yardımcı olacak çeşitli tedaviler mevcuttur. Bu tedavi seçenekleri, boşalmayı geciktirerek ve çok erken orgazmdan kaçınmanıza yardımcı olan erken boşalma önleyici haplarını içerir.

Erken boşalma nedenleri

Erken boşalma (PE) çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir. Bazen, performans kaygısı , yataktaki performansınızla ilgili bir tür kaygı gibi psikolojik faktörlerin bir sonucu olarak ortaya çıkar.  PE’ye neden olabilecek diğer psikolojik faktörler arasında depresyon ve stres bulunur.

Fiziksel faktörlerin PE’ye katkıda bulunması da mümkündür. Penisiniz dokunmaya karşı çok hassassa, ön sevişme veya vajinal seksten kaynaklanan uyarılar erken orgazm olmanıza neden olabilir. Uzmanlar ayrıca tiroid ve prostat sorunlarının cinsel aktivite sırasında erken boşalmaya katkıda bulunabileceğini düşünüyor.

Geciktirici haplar her gün kullanılır mı?

Erken boşalma, dünyada milyonlarca erkeği etkileyen çok yaygın bir sorundur. Bu nedenle, çok erken orgazmdan kaçınmanıza yardımcı olacak çeşitli tedaviler mevcuttur. En popüler ve en iyi erken boşalma hapları iki kategoriden birine ayrılabilir:

Reçetesiz takviyeler veya erken boşalma ev ilaçları. Bu haplar seks mağazalarından, ek mağazalardan, Amazon’dan ve diğer pazarlardan temin edilebilir. Çoğu zaman azgın keçi otu , tongkat ali ve maca kökü gibi bitkisel maddeler içerirler. Bu takviyelerin çoğu, cinsel performansınızı iyileştirme yetenekleri hakkında cesur iddialarda bulunur.

Söz konusu hap türleri arasından seçim yaparken çok dikkatli olunması gerekmektedir. İçeriği bilinmeyen bir hap ile çeşitli sağlık problemlerinin meydana gelmesine neden olabilirsiniz.

Bir diğer kategori ise reçeteli ilaçlardır. Erken boşalmayı tedavi etmek için çeşitli reçeteli ilaçlar kullanılır. En yaygın olanları sertralin gibi SSRI’ların yanı sıra sildenafil (Viagra) ve tadalafil (Cialis) gibi PDE5 inhibitörleridir. SSRI’lar, depresyon ve diğer bazı durumların tedavisi için FDA tarafından onaylanmış, ancak erken boşalma tedavisinde kullanım için özel olarak onaylanmamış ilaçlardır.

Bununla birlikte, doktorlar bazen, ilacın durumu tedavi etmek için tıbbi olarak uygun olduğuna inanırlarsa FDA’nın ilacın kullanımını özel olarak gözden geçirmediği ve onaylamadığı bir durum için ilaç yazacaktır. Böyle bir durumda, ilaç doktorlar tarafından “etiket dışı kullanım” için reçete edilmektedir. Bunun yanı sıra hiçbir geciktirici hapın gereğinden fazla kullanılmaması gerekmektedir.

Geciktirici hapların aşırı kullanımı zararlı mı?

Her şey de olduğu gibi geciktirici haplarda da fazlası zarardır. Üretici firma ya da doktor tarafından tavsiye edilen kullanım süresinin dışında geciktirici hapların kullanılmaması gerekmektedir. Aksi takdirde pek çok sağlık problemi meydana gelebilmektedir.

Tavsiye edilen geciktirici haplar

ProSolution Plus

prosolution plus

Yatakta daha uzun süre geçirmek istiyorsanız Prosolution Plus’ı tercih edebilirsiniz.

Spermax Control

spermax control

30 dakikaya kadar sex imkanı sunan Spermax Control, tercih edilebilecek en iyi ürünlerden bir tanesidir.

Climax Control

climax control

Daha uzun seks deneyimi ve partnerinizi mutlu etmek için Climax Control’ü tercih edebilirsiniz.

Semaxin

semaxin

Sperm miktarını artırıcı etkiye sahip olan Semaxin, erken boşalma konusunda da sizlere destek oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.