hindistan cevizi yağı ve testosteron

Hindistan Cevizi Yağı Testosteronu Artırır mı?

  Yazar: Michael Moody

Hindistan cevizi yağının insan sağlığı açısından faydaları neler ve testosteron seviyesini ne şekilde etkiliyor? Tüm merak edilenler yazımızın devamında.

Testosteron erkekler için olmazsa olmaz hormonlardan biri. Bu yüzden de dengede olması büyük önem taşıyor. Bazı gıda ürünlerini düzenli olarak tüketmek testosteron seviyesinin dengede kalmasına yardımcı oluyor.

Peki Hindistan cevizi yağının testosteron seviyesine olan etkisi nasıl? Hep birlikte inceleyelim.

Hindistan cevizi yağının testosteron ile ilişkisi

Testosteron hormonu erkeklerde kadınlardan 20 kat daha fazla üretilir. Erkeklerde özellikle ergenlik döneminde yoğunlaşan testosteron üretimi, vücutta kıllanmaya, kemiklerin gelişmesine ve cinsel işlevlerin oluşmasına yardımcı olur.

Testosteron üretimi için vücut bir miktar doymuş yağa ihtiyaç duyar. Fakat margarin ya da benzer doymuş yağ ürünleri başka sağlık sorunlarına neden olabileceği için bu amaçla tüketilmemelidir.

İşte burada devreye margarin gibi zararları olmayan ama bir yandan da testosteron seviyesini artırmaya yardımcı olan Hindistan cevizi yağı girer.

Yapılan araştırmalar özellikle alkole bağlı olarak testosteron seviyesi düşen erkeklerin, Hindistan cevizi yağı tüketerek testosteron seviyesini artırabileceğini göstermiştir.

Aynı zamanda Hindistan cevizi yağı yalnızca testosteron seviyesini yükseltmekle kalmamış, bir yandan da alkol tüketimine bağlı olarak ortaya çıkan sorunların iyileşmesine de yardımcı olmuştur.

Hindistan cevizi yağının testosteron artırıcı ilaçlar ile birlikte kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Ayrıca Hindistan cevizi yağı düzenli olarak tüketildiğinde testosteron seviyesini artıracağı için kemik ve kas gelişimine de yardımcı olacaktır.

Hindistan cevizi yağının diğer faydaları

Hindistan cevizi insan sağlığı açısından son derece önemli. Testosteron seviyesinin artırılmasına yardımcı olarak büyük bir sorunu ortadan kaldırıyor. İnsan sağlığı açısından önemli olduğu gösteren diğer faydaları ise şu şekilde:

  • Alzheimer ya da epilepsi hastalığından kaynaklı olarak ortaya çıkan belirtileri hafifletir,
  • Diyabet riskini hafifletir ve ortaya çıkan etkileri minimuma indirir,
  • Yüksek kolesterolün düşürülmesine yardımcı olur,
  • Diş sağlığının korunması açısından etkilidir,
  • Cildi besler ve onarır,
  • Saçların daha sağlıklı olmasına yardımcı olur,
  • Kemik gelişimi açısından faydalıdır,
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir ve metabolizmayı hızlandırır,
  • Sindirim sistemi problemlerinin giderilmesine yardımcıdır.

Siz de tüm bu faydaları görmek isterseniz, beslenme alışkanlıklarınız içerisinde Hindistan cevizi yağını yerleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.