ispanak testosteron

Ispanak Yemek Testosteron Seviyesini Düşürür Mü?

  Yazar: Michael Moody

Ispanak yemek testosteron seviyesini düşürür mü yoksa yükseltir mi? Ispanağın testosteron seviyesine olan etkisini öğrenmek için bu yazıyı okuyabilirsiniz.

Testosteron seviyesi erkekler açısından önemli. Çünkü testosteron seviyesinin istenen düzeyde olması, kas gelişimine etki eder, sağlıklı ve düzenli bir cinsel hayatın kapılarını açar.

Testosteron seviyesini yükseltmek için kullanabileceğiniz farklı yöntemler, tüketebileceğiniz farklı besinler bulunuyor. Peki ıspanak bunlardan biri mi? Ispanak testosteron seviyesini düşürüyor mu, yoksa yükseltiyor mu? Tüm merak edilenlere hep birlikte bakalım.

Ispanak yiyerek testosteron seviyesi yükseltilir mi?

Ispanak magnezyum bakımından son derece zengin bir sebzedir ve bu sebeple testosteron seviyesini yüzde 24 oranında arttırdığı klinik çalışmalar sonucunda ortaya konulmuştur.

Yüksek lif oranlarına sahip olan gıdaların testosteron seviyesini arttırdığı biliniyor. Bu yüzden lifli bir sebze olduğu için de ıspanağın testosteron seviyesini artırdığını söylemek mümkün. Aynı zamanda yüksek miktarda demir içerdiğini, Temel Reis isimli çizgi filmden ötürü bilmeyen yok!

Eğer kalıcı bir etki görülmek isteniyorsa, bu durumda ıspanağın düzenli olarak tüketilmesi gerekmektedir. Fakat nasıl yenmesi gerektiğine dair bir öneri bulunmuyor. İsterseniz yemeğini, isterseniz de böreğini yapabilirsiniz. Eğer ıspanaktan hoşlanmıyorsanız, bu durumda testosteron artırıcı ilaçlar kullanmanız da mümkün.

Testosteron seviyesini artıran pek çok gıda bulunuyor. Ispanak yalnızca bunlardan biri. İnternet üzerinde testosteron seviyesini artıran yiyecekler konusunda pek çok liste bulunuyor.

Testosteron seviyesini artıran diğer gıdalar hangileri?

Testosteron seviyesini artırmanın en iyi yöntemlerinden biri beslenme alışkanlıklarını değiştirmek. Peki bunun için ne tür gıdalar tüketmek gerek. Bununla ilgili şöyle bir liste yapmak mümkün:

  • Kabak çekirdeği: Prostat bezini genişletiyor.
  • Domates: Prostat kanseri riskini azaltıyor.
  • Kara Lahana: K vitamini içermesi sebebiyle prostat sağlığı için önemlidir. Aynı zamanda üreme sağlığına da olumlu etkisi bulunuyor.
  • Nar: Vücuttaki PSA değerini artırıyor.

Tüm bu gıdaları her gün olmasa bile zaman zaman tüketerek testosteron seviyesinin yükselmesine katkı sağlayabilirsiniz. Eğer bu yiyecekleri tüketmeniz mümkün değilse, yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi, testosteron artırıcı ilaçları düzenli olarak kullanmak, bu konuda size yardımcı olacaktır.

Tüm bunların yanında egzersiz yapmayı ve düzenli bir seks hayatı inşa etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.