göbek yağı

Karın Bölgemizdeki Yağlardan Nasıl Kurtuluruz?

  Yazar: Michael Moody

Göbeğinin cinsel çekiciliğini anında yarıya düşürebileceğini biliyor musun? O zaman endişelerinizi bir kenara koyun ve buradan nasıl karın yağlarını eritebileceğinizi öğrenin. Mutlu okumalar!

Göbeğimiz estetik açıdan görünüşümüzü etkileyen en büyük etkenlerden biridir. Bu yazımızda sana nasıl göbeğini eritebileceğiniz ile ilgili bilgi aktarmak istiyorum.

Birçoğumuz bir zamanlar iyi gözüktüğümüz bir kıyafetimizi giyerken artık bize olmadığını keşfetmişizdir!

Gömleğimizin son birkaç düğmesini takarken zorlandığımız olmuştur ve bunun sebebi de genelde göbeğimizdir.

Utanmaya gerek yok, kimse mükemmel değildir ve insanlar bilerek kilo almazlar, bu durum dikkatsiz olduğumuz için gerçekleşir.

Bu makalemiz göbeğinizi eritmenize ön ayak olacak ve sizi motive edecek.

Daha fazla uzatmadan konumuza giriş yapalım.

Sonrakini oku: Fit Olmak İçin En İyi 8 Yağ Yakıcı Hap

Göbek yağı tam olarak nedir?

Göbek yağı, karnında depolanan fazladan yağlardan oluşur. Lakin bununla ilgili bilinen şeylerin yanında, göbeğinizi eritmek için öncelikle onu yakından tanımalısınız.

Vücudumuzda 3 çeşit yağ bulunur, bunlar trigliseridler (kanınızda bulunurlar), viseral yağlar (iç organ yağları) ve deri altında bulunan yağlar.

Burada problem karnımızın derinliklerinde bulunan viseral yağdır.

Teknik açıdan bakacak olursak eğer, viseral yağlar evrim sonucunda gelişmiş olan yağlardır ve iç organlarımızı dışarıdan gelen zararlara karşı korurlar. Karın bölgemiz bu tarz yağların fazlasının depolandığı yeri oluşturur.

Aşırı karın yağı, hormon üretimini artırabilir ve metabolik dengesizliğe yol açarak, kalp ve damar hastalıklarına hatta diyabete sebebiyet verebilir.

Peki, neden karın yağı diğer yağlara göre daha hızlı oluşur?

Abdominal yağ

İnsan vücudu milyonlarca yıllık bir evrimin sonucunda oluşmuştur ve karın yağı da bu süreçte kazandığı özelliklerden arasında bulunmaktadır.

Geçmişte, açlık büyük bir problemdi ve insanlar bununla savaşabilmek için aldıkları fazladan besini depolama konusunda vücudunu adapte etti.

Bu yüzden ana enerji kaynağımız olan karbonhidratları yemeyi kestiğimizde, vücut fonksiyonlarını desteklemek için gerekli olan enerji, karında depolanan yağların yıkılması ile elde edilir.

Fakat günümüzde, yeterince yiyeceğimiz var ve bunun sadece ufak bir kısmı enerji için yıkılıyor.

İnsan karnı, vücudumuzda bolca yere sahip olan organlar arasında en kolay ulaşım sağlanan kısmı oluşturur.  Ayrıca iç organlar, hareket ve aksiyon sırasında en az eğimli bölgeleri oluşturur, bu yüzden yağların depolanması için güvenli bir yer teşkil eder.

Aynı zamanda üstte de belirttiğimiz gibi dışarıdan gelebilecek olan hasara karşı iç organları korunması için vücudumuz genetik olarak buna yönelimlidir.

Karın bölgemizdeki yağlardan nasıl kurtuluruz?

Midenize giden her şey önemli!

Piyasada pek çok farklı yiyecek bulunmakla beraber eğer amacınız yağ kaybetmek ise, o zaman şekerli ve tatlandırıcılı yiyecekler yememelisiniz. Yüksek fruktoz seviyesi karın ve karaciğer bölgesinde yağ depolanmasına neden olur.

Bir sonraki adımınız ise karbonhidrat tüketimini azaltmak olmalıdır, bu yüzden pirinç, patates ve abur cubur gibi yiyeceklerden uzak durmalısınız.

Karbonhidrat yerine en iyi tercihin olan proteini tüketmeye çalış. Böylece vücudundaki yağ yakımı artacaktır.

Lif deposu yiyecekler de bir sonraki seçeneğin olabilir, rahatlıkla karbonhidratların yerini alabilen bu yiyecekler aynı zamanda sizi tok hissettirecektir. Kalori alımının düşmesi işten bile değil.

Göbeğinizi eritmek için egzersiz yapın

Egzersiz yapmak kilo kaybı için vazgeçilmez bir katalizördür ve sağlıklı bir vücut yağ ortalaması tutturmak için herkes egzersiz yapmalıdır.

Haftada en az 5 gün ve her gün en az 30 dakika egzersiz yaparak, kilonuzu istediğiniz düzeyde tutabilirsiniz.

Sadece karnınızdaki yağları eritmek için öncelikle bütün vücudunuzu forma sokmalısınız, bu yüzden egzersizlerinize yağ yakıcı kardiyo egzersizleri de eklemeyi unutmayın.

En iyi karın yağı yakma yöntemlerinden bazıları yürüyüş yapmak, yüzmek ve koşu yapmaktır, bu tarz aktiviteleri hayatınıza katıp alışkanlık haline getirerek en iyi sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Aldığınız kalorileri takip edin

Yağ yakımını artırmak için yapabileceğiniz bir diğer şey ise yediğiniz yiyeceklerin kalori değerlerini takip etmek olacaktır.

Bütün yiyecekler aynı değildir ve yediklerinizin hesabını tutup dengeli beslenmek istiyorsanız, aldığınız kalorileri saymak bunun en kolay yolu olacaktır.

Genel olarak belirtmek gerekirse, erkeklerin günde 2000-2500 kalori alması gerekirken, kadınlar 1600-2000 kalori almalıdır.

Ne kadar yediğinizi bilirseniz, kendinize bir sınır koyabilir ve tavsiye edilen sınırlar içerisinde kalabilirsiniz.

Doğal kilo verme hapları: kullanışlı, efektif ve hızlı

Bu haplar, organik ve bitkisel malzemelerden yapılmış olan, hastalıkları önleyici ek gıdalar kategorisinde bulunmaktadırlar.

Bunların ana özelliği ise yan etkisi olmaması ve almak için doktor reçetesine ihtiyaç duymamandır.

İşte sizin için şu anda piyasada olan en iyi 8 kilo verme hapı;

1. PhenQ

phenq

Bu hap içerisinde endüstrinin en iyi yağ yakıcıları olan α-LACYS RESET, capsimax, krom vb. bileşenler bulundurur. FDA onaylı cGMP makinelerinde üretilen bu ürünün güvenlikle ilgili hiçbir sorunu yoktur.

2. Clenbutrol

clenbutrol

Doğal olarak üretilen Clenbutrol’ün kilo kontrol özellikleriyle vücudunuzu bir yağ yakma fırınına dönüştürün. Bu takviye, steroid Clenbuterol için steroid olmayan bir alternatiftir ve fazla kilolarınızı yakmanıza yardımcı olur.

3. Instant Knockout

instant knockout

Özel olarak MMA dövüşçüleri ve boksörler için tasarlanmış olan bu ürün, size profesyonel seviyede performans sunacaktır.  İçerisinde bulunan termojenik bileşenleri sayesinde kilo kaybettirecektir.

4. BurnBooster

burn booster

En iyi diyetisyenler tarafından onaylanmış olan bu hap birçok farklı kilo kaybetmeye yardımcı ürünü bir araya getiriyor ve tek bir seferde almana olanak sağlıyor.  1 ay içerisinde 7.5 kiloya kadar kilo kaybı vaad ediyor.

5. Anvarol

anvarol

Anvarol’un steroid olmayan yapısı ile ATP (adenozin trifosfat) seviyelerinizi yeniden düzenleyin. Aşamalı yağ yakımı ve artan güç için fazla yağı enerji döngüsüne katan, klinik olarak test edilmiş bir ürün.

6. Fast Burn Extreme

fast burn extreme

Yağlı, viseral ve deri altında bulunan yağları hedefleyen bu hapın hiçbir yan etkisi yoktur. Bitkisel formülü sayesinde, vücudun fazladan yağ üretimini yavaşlatır, bu sayede fazladan yağ üretimini engeller.

7. Piperinox

piperinox

Termojenik etkili haplar arasında en iyilerinden biri olan bu hap ise yağ oluşumunu yavaşlatmasının yanında iştahını da kapatır ve kilo alımının önüne geçer.  Besinlerin vücuda emilimini güçlendirmek için içerisinde Bioperine bulunur.

8. Keto Actives

keto actives

Keto Actives, mesele metabolizmanızı düzenlemek olduğunda kusursuz bir zayıflama ürünüdür. Kafein ve ashwagandha’nın faydaları ile %100 vejetaryen bir ürün olan bu takviye, yağ yakarak enerji seviyenizi de yükseltir.

Sonuç

Kilo kaybetmek kolay değildir, ama doğru araçlar, bilgi ve yiyeceklerle bunu başarabilirsiniz.

Karın yağı, erkeklerin bir numaralı düşmanı olmakla beraber, sadece egzersiz yapmak ondan kurtulmanıza yetmeyecektir.

Yediğiniz yiyeceklere dikkat eder,  kalori saymaya başlar ve egzersiz yaparsanız, karın yağlarınızın hemen erimeye başladığını göreceksiniz.

Dikkat etmeniz gereken şey, mümkün mertebe karbonhidratlardan kurtulmak ve yağ alımını azaltmak olmalı. Bunlar yerine fazladan protein, lif ve diğer önemli besinleri almaya çalışın.

Verdiğimiz listede bulunan kilo verme hapları, bu noktada sarf etmeniz gereken eforu düşürecek ve düz bir karına sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Sonrakini oku: Kilo Verme Hapları İşe Yarıyor Mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.