Kemikler Düşük Testosterondan Nasıl Korunur

Kemikler Düşük Testosterondan Nasıl Korunur?

  Yazar: Michael Moody

Düşük testosteron kemiklere olumsuz etki edebilmektedir. Bundan korunmak için size bu yazımızda çok elzem bilgiler verdik.

Testosteron eksikliği, birçok kişinin yaşadığı oldukça önemli problemleri beraberinde getiren ve hayat kalitesini ciddi anlamda düşüren can sıkıcı sorunlardan biridir.

Bilhassa 45 – 65 yaş arasındaki erkeklerin sıklıkla maruz kaldığı testosteron düşüklüğü, cinsel arzuda azalma ve bundan doğan stres, depresyon, kaygı ve asabiyeti de beraberinde getirir. Bunun yanında kemik sağlığıyla ilgili etkileri de bilinen bir gerçektir.

Peki testosteron düşüklüğü kemikleri nasıl etkiler? Bu endişeyi yaşıyorsanız üzülmeyin çünkü sağlığınız için önemli bilgilerin olduğu bu makale tam size göre.

Testosteron – kemik sağlığı ilişkisi

Kemik sağlığını olumsuz yönde etkilediği bilinen testosteron eksikliği aynı zamanda kemik kırılması riskini de artırır. Kemik sağlığını korumak ve kırılma riskini azaltmak için testosteron düzeyinin sağlıklı kabul edilen miktarına ulaşması gereklidir.

Testosteron düzeyinin artmasıyla beraber düşük testosterona bağlı şikayetlerde azalma ve zamanla son bulma gözlenir. Bunlardan birisi de azalan kemik sağlığının eski haline kavuşmasıdır.

Kemiklerin düşük testosterondan korunması için hekim tedavisi ile birlikte takviye besin ve ilaçlar alınabilir. Testosteron artırıcı olarak isimlendirilen bu takviyelere ilişkin herhangi bir endişeniz varsa “Testosteron artırıcıların yan etkisi var mı?” başlıklı makaleye göz atabilirsiniz.

Düşük testosterondan kemikleri korumak için testosteron takviyesi ile birlikte hayat tarzınızda da düzenleme yapabilirsiniz. Uygulanan tedaviye ilave, yaşam tarzı ve beslenme alışkanlıklarında yapılan iyileştirmeler, başarılı sonuçların alınmasında etkilidir.

Çinko ve magnezyum noktasında zengin besinleri, beslenme programlarınıza dahil edebilirsiniz. Bu sayede keratin ve D vitamini düzeyi artar ve testosterona bağlı kemik problemleri önemli ölçüde iyileşir.

Uyku düzeni ve miktarı da kemik sağlığını korumak için dikkat edilmesi gereken başlıca konular arasındadır. Günlük ortalama sekiz saat uyku uyumalı ve bu uyku saatlerini mümkün olduğu kadar sabit tutmalısınız.

Testosteron yoksunluğuna bağlı azalan kemik problemleri için düzenli ve sizi yormayacak egzersizler yapabilir ve bu sayede vücudunuzdaki hormon miktarını artırabilirsiniz.

Stres ve kaygı, testosteronun önemli ölçüde azalmasına neden olan bir diğer faktördür. Anksiyete ve stresten uzak durmalısınız. Bu iki unsur, testosteron hormonunun yeterli düzeyde salgılanmamasına neden olur.

Stres ve anksiyete durumlarında nefes egzersizleri ve düzenli spor oldukça faydalı olacaktır. Akciğer kapasitenizin artmasını sağlarken aynı zamanda daha mutlu ve huzurlu hissedeceksiniz.

Testosteron azlığı şikayetiyle kemik sağlığında ciddi düşüşler yaşayan bireylerin alkol ve sigara tüketimine son vermesi oldukça önemlidir.

Kemikler için testosteron faydalı mı?

Yetersiz testosteron sorunu ile baş başa kalan kişilerde görülen ilk belirti genellikle cinsel istekte azalma şeklinde kendini gösterir. Ancak testosteron düzeyinin, erkek vücudunda olması gereken miktarın altın düşmesi sadece libidoya ilişkin olumsuz etkilerde bulunmaz.

Düşük testosteron, zamanla bazı problemleri de beraberinde getirir. Söz gelimi, düşen testosteron, insülin direncini tetikler ve kilo problemlerinin yaşanmasına neden olabilir. Bu durum da yetişkinlerde görülen şeker hastalığına zemin hazırlayan süreci başlatabilir.

Öte yandan kemik sağlığının azalmasına da neden olan testosteron düşüklüğü, kemik kırılma riskini de önemli ölçüde artırır. Buradan hareketle testosteronun kemik sağlığına olan faydası açık bir şekilde görülür.

Sadece kemik sağlığını değil aynı zamanda uyku kalitesini dahi etkileyen testosteron kas gücü ve kas hacminde azalmaya da neden olur. Testosteron yoksunluğu halinde kemik ve kas sağlığını korumak için doğal takviyeler alınabilir.

Testosteron düzeyini artırmak için, en iyi testosteron artırıcı ilaçlara göz atabilirsiniz. Doğal ve organik bileşenlere sahip bu ilaçlar, vücudun mevcut testosteronunun artmasına ve kemik sağlığının korunmasına yardımcı olur.

Testosteron ile kemik sağlığı ve gelişimi

Testosteron seviyeniz, sağlıklı bir erkeğin vücudunda bulunması gereken testosteron yüzdesinin altında ise testosteron düşüklüğü ve bu düşüklüğe bağlı şikayetler yaşamanız oldukça doğal.

Testosteron düşüklüğünün başta kemik sağlığı ve gelişimi olmak üzere olumsuz etkilediği birçok uzuv, organ ve vücut fonksiyonu bulunur. Testosteron tedavisi ile başta kemik sağlığı ve gelişimini destekleyebilir ve harici şikayetlerin azalması sağlanabilir.

Doğal testosteron artırıcılar ile yükseltilen testosteron seviyesinin birtakım faydaları vardır. Peki, yüksek testosteron seviyesinin faydaları nelerdir?

 • Kalp ve damar hastalıklarına bağlı şikayetlerin azalması ve kalp – damar sağlığının korunması,
 • Yağsız, fit ve sağlıklı bir vücut formu,
 • Kemik sağlığı,
 • Gelişmiş kavrama yetisi,
 • Libidoda artış,

Olmak üzere birçok faydası bulunmaktadır. Testosteron artırıcı doğal takviyeler ile birlikte aşağıdaki tavsiyeleri de uygulamanız faydalı olacaktır.

 • Brokoli, ıspanak, karnabahar başta olmak üzere yeşil yapraklı sebzeleri daha çok tüketebilirsiniz.
 • Günlük şeker tüketiminizi sınırlandırabilirsiniz.
 • Testosteron seviyesini artırdığı yönünde çalışmalar yapılan karides, yumurta, sarımsak, muz, yağsız kırmızı et, avokado gibi besinleri tüketebilirsiniz.
 • İdeal kilonuza kavuşabilir ve fazla kilolarınızdan arınmak için beslenme ve spor programı yapabilirsiniz.
 • Ambalaj ürünlerini, katkı maddelerini ve sağlıksız yağları tüketmekten vazgeçebilirsiniz.
 • Sebze ve meyve ağırlıklı beslenmeye özen gösterebilirsiniz.

Kemiklerin güçlenmesi için testosteron hapları

Testosteron düzeyinin artması, vücutta birçok değişikliğe neden olur. Özellikle libido artışı ve kemiklerin güçlenmesi şeklinde etkisini gösteren testosteron, yokluğunda meydana gelen tüm şikayetlerin çözümü için gerekli bir hormondur.

Testosteron güçlendirici olarak bilinen testosteron hapları, kemik sağlığını azaltan düşük testosteron tedavisinde etkin olarak kullanılır. Ancak bu hapların hepsi güvenilir ve faydalı değildir.

Doğal bileşenlere sahip organik testosteron haplarının dışındaki haplar beklenen faydayı sağlamayabilir. Bu nedenle güvenilir mecralardan doğru hapları almak gerekir.

Testosteron güçlendiricilerinin vücut fonksiyonlarına etkisi konulu “NCNI” üzerinden yayınlanan makale ile daha kapsamlı fikir sahibi olabilirsiniz. Bu çalışma ile steroidlerin vücut üzerindeki etkilerine de göz atabilirsiniz.

Testo Prime

testo prime

Erkeklik hormonu eksikliğinden şikayet ediyorsanız Testo Prime tam size göre. Tamamen doğal yollardan üretilen bu t-artırıcı ile daha düzenli bir cinsel yaşam mümkün.

Üstelik kas kütlenizde artış ve vücut yağ oranınızın düzene girmesi de ekstralarından.

Testogen

testogen

Testogen size fazladan enerji, güç, dayanıklılık ve çok daha kısa bir iyileşme süreci sağlarken, fiziksel olarak çok daha iyi hissedeceksiniz. Hem yatakta hem de sporda size müthiş bir testosteron artışı sağlayıp performansınızı gözle görülür şekilde değiştirecek.

Libidonun yükselmesi, daha sağlam bir ereksiyon, uzun süren zindelik ve artırılmış orgazm, yatakta bu ürünün sağladığı etkilerden sadece bazılarıdır.

Testo-Max

testo-max

Testo-Max, yağ metabolizmanızı optimize eder ve daha hızlı kas iyileşmesi ve gücü için testosteron sentezini artırır.

Yağ yakma ve kas geliştirme özelliklerine sahip her şeyi kapsayan bir diyet terapisi olan bu ürün, dayanıklılığınızı artırır ve hızlı kas gelişimine yardımcı olur.

TestoFuel

testofuel

Testofuel seks hormonunu artırıp, düz kasların gelişimini sağlar, daha hızlı kilo vermenizi, konsantrasyonunuzun gelişmesini sağlar, güç verir ve herkül gibi bir dayanıklılık sağlar.

İçerisinde istiridye özü, aspartik asit ve D3 vitamini bulunduran, geleneksel tariflerden hazırlanmış olan bu ilaç, gerçekten çok güçlü bir etkiye sahiptir.

Testolan

testolan

Testolan’ın içeriğinde 11 organik tıbbi malzeme bulunmakla beraber, bunların birçoğu kas yapımında, enerji artırımında ve yağ eritmede kullanılır. 2-3 haftalık düzenli kullanımda sonuçları görmeye başlarsınız.

Bu ürün testosteron dengenizi normal haline getirirken, diğer androjen hormonlarını da dengeler.

Sonuç

Olması gereken düzeyden daha az testosterona sahip bireylerde başta kemik sağlığı olmak üzere birçok uzuv risk altındadır.

Testosteron yoksunluğunda doğal ve organik bileşenlere sahip testosteron artırıcı ilaç kullanmak, başta kemik sağlığının korunması olmak üzere testosteron düşüklüğüne bağlı şikayetlerin birçoğunda olumlu sonuç verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.