ketojenik diyet haplarını ne zaman almalısınız

Ketojenik Diyet Haplarını Ne Zaman İçmeliyim?

  Yazar: Michael Moody

Eğer hızlı şekilde kilo vermek için ketojenik diyet hapları kullanmak istiyorsanız, onları ne zaman kullanacağınızı da bilmeniz gerekiyor! Tüm cevaplar burada!

Ketojenik diyet programlarına vakit ayıramayan ya da böyle bir beslenme programı uygulamak istenmeyen insanların alternatif tercihi genellikle ketojenik diyet hapları oluyor.

Peki keto  diyet haplarını ne zaman ve nasıl kullanmak gerekiyor? İşte ketojenik diyet hapları ile ilgili tüm merak edilenler.

Ketojenik diyet haplar ne zaman ve nasıl kullanılmalı?

Ketojenik diyet haplarının her birinin farklı kullanım özellikleri olabilir. Örneğin bazı ketojenik diyet haplarının günde 1 kez kullanılması gerekirken, bazılarının ise 2 ya da 3 kez kullanılması gerekebilir. Bu yüzden aldığınız hapların yönlendirmelerine uymanız gerekir.

Bir diğer yandan ketojenik diyet haplarının ne kadar kullanılması gerektiği de kişinin anatomik yapısına ya da altta yatan hastalıklarının durumuna göre değişkenlik gösterebilir. Örneğin altta yatan bir hastalığı olan bir insanda ketojenik diyet haplarından 2 tane kullanmak kötü bir etki yaratabilir.

Ayrıca bazı keto hapları öğünlerden önce ya da sonra, bazıları ise egzersizlerden önce ya da sonra tüketilebilir. Kullanacağınız ketojenik diyet hapları içerisinde yer alan detaylar, sizi bu ilaçları nasıl kullanmanız gerektiği konusunda yönlendirecektir.

Ketojenik diyet hapları ile birlikte kullanılabilecek takviyeler

Ketojenik diyet programlarının yeterli olmadığı durumlarda, keto hapları da kullanılabilir. Fakat haplarla birlikte kullanabileceğiniz başka takviyelerde bulunur. Bu takviyeleri ise şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Magnezyum: Kan şekeri seviyesini dengeler, enerji verir ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Kas kramplarının azaltılması konusunda yardımcıdır. Ketojenik diyete takviye olarak günde 200 ila 400 mg tüketilebilir.
  • Omega-3: Yağ asitleri bakımından zengin olduğu için kalp hastalıkları riskini ortadan kaldırır. Ketojenik beslenen insanların alması gereken bir takviyedir.
  • D Vitamini: D vitamini bakımından zengin olan yiyeceklerin sayısı bir hayli sınırlıdır. Bu yüzden D vitamini takviye olarak alınabilir. Vücutta kalsiyumun emiliminin hızlanması açısından önemlidir.
  • Elektrolit ve Mineral: Ketojenik diyet, ilk haftalarda vücudun su kaybetmesine neden olabilir. Bu durumu tolere etmek için de elektrolit ve mineral takviyesi gereklidir.

Özellikle ketojenik diyete yeni başlayanlar için bu takviyelerin uygulanması büyük önem taşımaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.