diyet hapları yan etkileri

Kilo Verme Hapları Güvenli Midir?

  Yazar: Michael Moody

En iyi kıyafetlerinizi giymekte zorlanıyor musunuz? O zaman yağ yakıcı kullanmanın tam zamanı! Peki, bu kilo verme hapları gerçekten güvenli mi? Makalemizde öğrenebilirsiniz.

Kilo kaybetme hapları, yağ yakma takviyeleri arasında en çok tercih edilenlerden birisidir, peki bu hapları kullanmak güvenli mi?

Bu soruya cevap verebilmek için biraz daha derine inmek ve bu ürünlerin kategorisini ve nasıl çalıştığını anlamak lazım.

Yağ yakıcıların hiç yan etkisi olmaması, bu ürünlerin piyasada hızla satılmasına ve mükemmel bir tercih unsuru olmasına sebep olmuştur.

Lakin, bu haplar gerçekten söylendiği kadar etkili ve güvenli mi? Laboratuvar testlerinden geçiyorlar mı? Ve, kilo verme haplarını kullanmalı mısınız?

O zaman hadi aklınızdaki soruları cevaplamaya ve bu kuyunun dibini bulmaya başlayalım. Makalemizin ana konusuna giriş yapma vakti geldi.

Sonrakini oku: Hak Ettiğiniz Sağlıklı ve Fit Vücudu Sağlayabilecek En İyi 5 Yağ Yakıcı Hap

Kilo verme hapı nedir?

Kilo verme hapları, günümüzün teknolojileri kullanılarak farkı otların, hayvan ürünlerinin, süt ürünlerinin ve diğer bitki tabanlı bileşenlerin bir araya getirilip bir kapsül içine yerleştirilmesi ile yapılır. 

Kilo verme ilaçlarının tersine bu ürünler tamamen organiktir ve içerisinde hiçbir kimyasal ürün bulunmaz.

Buna karşılık tamamen vücut dostu olan kilo verme hapları sağlığınızı kötü yönde etkileyecek ürünler içermez.

İçerisine tamamen ham olarak katılan materyaller ile formüle edilen bu haplar, yeterince güçlü bir reaksiyona tesir edecek kadar yoğun olmalarına rağmen, vücutta ikincil reaksiyon yaratamayacak kadar da güçsüzdür.

Dahası, bu ürünler nutrasötik kategorisine girer ve kullanımı için doktor reçetesine ihtiyacınız yok.

Kilo verme hapları nasıl çalışıyor?

kilo kaybı takviyeleri

Kilo kaybetmek için kullanılan ilaçların tersine, bu ürünler tamamen organik, doğal ve bitki bazlıdır.

Buna bağlı olarak ilaçlardan farklı bir yolla kilo verdirirler, ve daha dengeli ve doğal olduğundan dolayı vücudunuza bir yük oluşturmazlar.

Bu hapların kilo verme savaşında kullandığı üç farklı yöntem vardır.

  • Termojenilik: Vücut sıcaklığını yükselterek metabolizmayı hızlandırır ve buda kilo kaybına sebebiyet verir.
  • İştah kapatma: Bu hapları almadıktan sonra çok daha az aç hissedecek ve daha az yiyeceksiniz.
  • Yağ üreten hücrelerin sentezini yavaşlatma: Vücut, fazladan üretilen yağı depolamak için yağ hücrelerine ihtiyaç duyar, eğer mevcutta yağ hücresi yoksa, o zaman depolanma da olmaz. Kilo verme hapları bu yağ hücrelerinin üretilmesini engeller.

Kilo verme hapları güvenli midir?

Kilo verme hapları en popüler sağlık takviyeleri olmakla beraber, güvenlikli olup olmadıkları da büyük bir soru işareti.

Özet olarak, kaliteli ve bilinen kilo verme takviyeleri gayet sağlıklıdır ve istenmeyen yağlardan kurtulma konusunda size yardımcı olabilir.

Ama bu noktada en zorlu görev sizin için doğru ürünü bulmak, yoksa güvenlikle ilgili problemler yaşayabilir ve sağlığınızı tehlikeye atabilirsiniz.

Şimdi bir takviye nasıl güvenli olur ve hatta FDA onayı alır onu anlamaya çalışalım.

Bilim insanları bu ürünlerin daha güvenli olması için yardımcı oluyor

Bu takviyeler pazara girmeden önce, ilk olarak çok zorlu laboratuvar denetimlerinden, klinik denemelerden ve istatistiksel analizlerden geçiyor.

Kilo verme hapları sadece şişlenmiş bir bitkiden ibaret değil. Bunlar güçlü özellikleri olan ve kimi durumlarda kimyasal ilaçların bile önüne geçebilen, etkili ve güvenli haplar.

Birçok üreticinin kendi laboratuvarında, hapların içerisinde bulunan ürünler, farmakokinetikler, hapların dinamikleri ve nasıl çalıştığı ile ilgili sayısız araştırma ve geliştirme yapan bir takım bilim insanı bulunmakta.

Ayrıca, haplar piyasaya girmeden önce birçok gönüllü insan üzerine denenip farklı klinik testlerden geçiyor.  Anlayacağınız, firmalar bu hapları güvenli kılmak için gerekli bütün adımları atıyorlar.

Tamamen doğal

Bildiğiniz üzere, kilo verme hapları tamamen doğal bileşenler tarafından oluşturuluyor. Birçok hap içerisinde özel olarak formüle edilmiş otlar ve bitkisel ürünler bulunduruyor.

Bazı kilo verme hapları ise içeriğinde hayvan bazlı kaynaklar kullanabiliyor, bunun amacı kullanıcıya ekstradan amino asit ve omega-3 yağ asidi takviyesi yapmak.

Hapların bu organik doğası, hapları hem daha az tesirli yapıyor hem de sadece gerektiği noktalarda yağ eritmesini sağlıyor.

Kimyasal ilaçlar ise durum biraz farklı, içeriğinde bulunan bileşenler bolca güçlendirilmiş metabolik reaksiyonlara sebebiyet veriyor; buna karşın ham maddelerden oluşturulmuş olan kilo verme hapları ise bu reaksiyonları daha uzun sürelerde, herhangi bir kimyasal güçlendirici olmadan gerçekleştiriyor.

Zaten tam da bu yüzden, kilo verme hap takviyelerini kullanmak için bir doktor reçetesine ve sertifikasına ihtiyacınız yok.

Besine benziyorlar

Bütün modern doğal takviyeler, bildiğimiz besinlerle aynı mantıkla çalışır ve çok nadiren yan etkilere yol açarlar.

Haplar doğal bileşenler kullanılarak formüle edildiğinden dolayı, vücudunuz bu haplara sanki bir besinmiş gibi davranır ve metabolizmanızı hiç etkilemez.

Kimyasal ilaçlar gibi karaciğerinize veya diğer organlarında depolanma gibi bir durumu da yoktur.

Bütün gerekli besinler vücut tarafından emilirler, geriye kalan besinler ise diğer besinler gibi boşaltım sistemi yolu ile vücuttan atılır.

Piyasada bulunan bazı en iyi kilo kaybetme hapları nelerdir?

Yüzlerce internet sitesini araştırdıktan sonra, sizin için kilo verme konusunda gerçekten etkili olabilecek olan en iyi beş organik ve doğal kilo verme hapını listeledik.

Bu hapların online satış yerlerinin neredeyse hepsinde çok olumlu incelemeleri ve insanlar tarafından pozitif anlamda dönüşleri var.

Tek sıkıntısı, resmi satış siteleri dışında başka bir yerde bu ürünleri bulamazsınız.

İşte en iyi 8 kilo verme hapı listemiz:

1. BurnBooster

burn booster

Üreticinin dediğine göre, bu hap bir ay içerisinde 7.5 kiloya kadar yağ yakmanıza yardımcı olacak. Müthiş bir iştah kapama özelliği olmasının yanında aynı zamanda vücutta depolanmış yağların yakımını da hızlandırır.

2. Anvarol

anvarol

Geliştirilmiş kas yoğunluğu için Anvarol’ün steroid olmayan gücünü entegre edin. ATP (adenozin trifosfat) stimülasyon formülü, yağ hücrelerini enerjiye çevirerek inatçı yağın çözülmesine yardımcı olur, gelişmiş dayanıklılık ve kondüsyon olarak yansıtır.

3. PhenQ

phenq

Bu ürün endüstrinin en iyi bitkisel bileşenlerinden olan α-LACYS RESET, Capsimax ve krom gibi kilo verme sürecini inanılmaz bir şekilde destekleyen ve bu süreçte sağlığın üzerinde hiçbir negatif durum yaratmayan bileşenlerden oluşuyor.

4. Instant Knockout

instant knockout

Bu hapın aslında ilk olarak MMA boksörleri için tasarlanmıştır. Termojenik özelliği sayesinde çok hızlı bir şekilde kilonu kontrol etmene yardımcı olmaya başlayacak ve bir sporcu seviyesinde performans sergileyebileceksin.

5. Clenbutrol

clenbutrol

Clenbutrol, garcinia cambogia, guarana gibi doğal maddelerden yapılan hepsi bir arada bir yağ yakma ve dayanıklılığı artırıcı formüldür. Bu ürün, kan oksijenlenmesini ve daha hızlı yağ yakımını artırarak yağsız kitle gelişimine yardımcı olur.

6. Piperinox

piperinox

Acı biberin gücünü kullanan bu hap, sana bolca kilo verdirebilir. İçerisinde kapsaisin ve Bioperine bulunuyor; bu iki bileşen de biberlerden çıkarılır ve çok iyi kilo verme özellikleri vardır.

7. Keto Actives

keto actives

Keto diyetinde misiniz? Cevabınız evet ise, diyetinizi ve egzersiz programınızı Keto Aktiflerinin doğal faydaları ile optimize edin. Bu diyet takviyesi, kanıtlanmış bir beslenme ketozisi geçmişine sahiptir ve vücudunuzu ilk birkaç hafta içinde düzenler.

8. Fast Burn Extreme

fast burn extreme

Deri altı yağı, organ yağı veya normal yağlı tabakaların tamamına etki eden Fast Burn Extreme, rahatlıkla kilo vermeye yardımcı olacak. Yağ yakma metabolizmasını artırmak ile beraber, yağın depolanmasına da engel olur.

Sonuç

Sonuç olarak kaliteli, yüksek puanlı ve bilimsel olarak üzerine çalışılmış ve piyasaya sunulmuş olan bütün kilo verme hapları %100 güvenlidir ve sana kilo verme maceranda yardımcı olurlar.

Önemli olan doğru ürünü bulmak, böylece her şey çok daha kolay olacak. Arayışının kolaylaşması amacı ile sana beş tane ürün de listeledik.

Unutmamak gerekir ki, güvenlik her zaman fiyattan ve miktardan önemlidir. En iyi sonuçları almak için her zaman en iyi ürünleri kullanın.

Alacağınız hapın sitesinden, ürün üzerine yapılan araştırmaları inceleyin ve ayrıca farklı sitelerde kullananların yazdıkları görüşleri de dikkate alın.

Umarım en yakın zamanda kilo verebilirsiniz!

Sonrakini oku: Kilo Vermek İçin En iyi Yiyecekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.