kilo verme hapı malzemeleri

Kilo Verme Haplarının İçeriğinde Neler Olmalı?

  Yazar: Michael Moody

Kilo verme hapları, yağ yakmanın ve iyi bir fiziğe ulaşmanın yeni yolu. İşte bir kilo verme hapının içeriğinde bulunması gereken bileşenler.

21 Yüzyılın en önemli estetik endişelerinden birisi kilo vermek. Kilo verme hapları yağ yakmak için bilinen en iyi çare olarak görülüyor.

Ama seçtiğiniz ürünün en iyi ürün olduğunu nasıl bileceksiniz? Bu yazımızda bir kilo verme hapının içerisinde bulunması gereken bütün içerikleri sırasıyla özetleyeceğiz.

Piyasada yüzlerce kilo verme hap takviyesi var ve hepsinin içerisinde bir yığın ürün bulunmakta. Eğer bir kilo verme hapının içeriğinde ne olması gerektiğini bilirseniz bu listeyi kısaltabilirsiniz.

En popüler kilo verme hapları ilginç bir şekilde genelde aynı bileşenlere sahiptirler.

Daha fazla uzatmadan, sorularımıza cevap vermeye başlayalım.

Sonrakini oku: Hak Ettiğiniz Sağlıklı ve Fit Vücudu Size Sağlayabilecek En İyi 5 Yağ Yakıcı Hap

Peki kilo verme hapı tam olarak nedir?

Kilo verme hapları, istenmeyen yağları yakmak ve depolanan yağ oranını düşürmek için özellikle seçilip bir araya getirilen organik ve bitkisel bileşenlerin birleşiminden oluşur.

Otlar, bitkisel özler, hayvansal ürünler ve diğer süt ürünlerinden yapılırlar.

Bu ürünler genelde nutrasötik kategorisine girerler ve bu neden satın alınması için doktor reçetesine gerek duyulmaz.

Önemli noktalardan birisi de, doğal oldukları için hiçbir yan etkileri yoktur.

Ürünlerin birçoğu düzenli kullanımda 3-4 ay içerisinde sonuç verir, ayrıca ilk sonuçlar da 2-3 haftalık bir süre içerisinde gözlemlenmeye başlanır.

Orlistat veya Liraglutide gibi kilo verme ilaçları hangi noktalarda ayrılır?

orlistat

Kilo verme ilaçları içeriğinde kilo almanızı engelleyecek ve depoladığınız yağları yakacak kimyasal bileşenler bulundurur.

Orlistat veya Liraglutide gibi farmasötik ilaçlar, sadece tedavisel amaçlarla kullanılır.

Yani bu ilaçları kullanabilmek için mutlaka ama mutlaka bu alanda bilgili ve sertifikalı bir doktor veya tıbbi uzman tarafından muayene edilmelisin.

Buna karşın, doğal kilo verme hapları bitkisel ürünlerin, otların ve hayvan ürünlerinin kimyasal oranlarda karıştırılmasından başka bir şey değildir.

Genelde hiçbir yan etki yapmazlar ve istenen sonuç alına kadar uzun süreler boyu kullanabilirsiniz.

En önemli özelliklerinden bir diğeri ise, kimyasal ilaçların aksine, vücudunuz bu hapları sanki bir besinmişcesine sindirir. Bunun sebebi hapların içerisinde sadece ham ürün bulunmasıdır.

Kilo verme haplarının içeriğinde hangi ürünler bulunmalıdır?

Birçok hap içeriğinde pek çok farklı ürün içerir. Burada listediğimiz bileşenler, en iyi ürünlerde ortak olarak bulunan bileşenlerdir.

Kafein

Termojenik özelliği sayesinde, bu bileşen sporcu takviyelerinde ve yağ yakıcılarda sıkça kullanılır.

Kafein, enerji üretimini artırır. Bunu iç metabolizma hızını artırarak yağ yakma amacı ile kullanır.

Ayrıca kafein iştahınızı kapatarak günlük atıştırmalıklarını es geçmenizi ve ana yemekleri de az miktarlarda tüketmenizi sağlar.

Kapsaisin

Kapsaisin, acı biberden elde edilen ve biberlere acılık özelliğini veren bileşendir.

Yağ yakımını artırır ve özellikle de kilo verme esnasında kullanıcının oksijen tüketimini artırır.

Bu da vücut sıcaklığının artmasına ve termojenezin başlamasına, sonuç olarak da kilo kaybına sebebiyet verir.

Krom Pikolinat

Krom Pikolinat genelde sebzelerden alınan önemli bir mineraldir. İki farklı çalışma mekanizması vardır.

Birisi, kromun özelliğini kullanarak vücutta bulunan hücrelerin şekeri daha iyi kullanmasını sağlar ve böylece yemeğe olan arzuyu azaltır.

İkincil olarak ise, krom insülin üretimini artırır, ki insülin şekeri enerjiye dönüştüren bileşendir.

Fazlalık karbonhidrat böylece depolanmak yerine enerjiye dönüştürülür ve yağ yakım sürecini hızlandırır.

L-Karnitin

L-Karnitin birçok ot, meyve ve sebzenin içerisinde bulunan muazzam bir bileşendir. Vücutta pek çok fonksiyona yardımcı olan bir amino asittir.

Ama bu amino asidin en önemli özelliği mitokondride yakılan yağ oranını artırmasıdır.

Mitokondri her hücrenin enerji üreten organelidir. Bütün besinler burada enerjiye dönüştürülür.

Özellikle de çalışma esnasında, karnitin fazlalık yağları mitokondrilere taşıyarak enerjiye dönüştürülmesini sağlar.

Yeşil Çay Özü

Yeşil çay özü zaten insanlar tarafından ham olarak alınıp, çay olarak içiliyor.

İçeriğinde bulunan polifenol türevi ve çok güçlü yağ yakma özelliğine sahip olan epigallocatechin gallate (EGCG) adlı bir bileşen fayda gösteriyor.

Yağ yakması dışında, termojeneze başlangıcı da tetiklemesiyle biliniyor.

En kaliteli kilo verme takviyeleri

Bütün bu ürünler doğal, laboratuvarda çalışılmış, bilimsel olarak analiz edilmiş ve halihazırda kullanıcısı olan ürünler.

İşte sizin için özenle seçtiğimiz, internetten alabileceğiniz en kaliteli ve doğal kilo verme hapları listesi.

1. PhenQ

phenq

Bu ürün endüstrinin en iyi bitkisel bileşenlerinden olan α-LACYS RESET, Capsimax ve krom gibi bileşenleri içeriyor. Bu ürün ayrıca cGMP onaylı yerlerde üretiliyor. Size haftalar için hızla kilo kaybettirecek.

2. BurnBooster

burn booster

Bu ürün düzenli kullanımda sadece 30 gün içerisinde 7.5 kilo vermenize yardımcı olabileceğini iddia ediyor. Müthiş bir iştah kapama özelliği olmasının yanında aynı zamanda vücutta depolanmış yağların yakımını termojeneze sebebiyet vererek yakıyor.

3. Clenbutrol

clenbutrol

Clenbutrol, %100 organik içeriği için termojenik bir yağ metabolizması tedavisidir. Üstün, dayanıklılığı ve kondisyonu artırıcı özellikleriyle bilinen bu takviye, yağı sindirerek kaslarınıza inanılmaz enerji sağlıyor.

4. Instant Knockout

instant knockout

Bu hap aslında ilk olarak MMA boksörleri için tasarlanmıştır. Termojenik özelliği sayesinde çok hızlı bir şekilde kilonuzu kontrol etmenize yardımcı olmaya başlayacak ve bir sporcu seviyesinde performans sergileyebileceksiniz.

5. Anvarol

anvarol

Anvarol, güreşçiler ve sporcular için kapsamlı bir yağsız kas tutma takviyesidir. ATP ve içindeki diğer organik bileşenler sayesinde inanılmaz enerji artırma özelliğine sahip steroid olmayan, nutrasötik bir formüldür.

6. Piperinox

piperinox

İçerisinde kapsaisin ve Bioperine bulunuyor; bu iki bileşen de biberlerden çıkarılıyor ve çok iyi kilo verme özellikleri var. Acı biberin gücünü kullanan bu hap, bolca kilo verdirebilir.

7. Keto Actives

keto actives

%100 doğal diyet terapisi ile yağlarınızı azaltma ve vücudunuzun çeşitli bölgelerini inceltme zamanı. Keto Actives, yağ metabolizmanızı optimize etmek için nutrasötik ve bitkisel içeriklerin sağlam bir birleşimidir.

8. Fast Burn Extreme

fast burn extreme

Deri altı yağı, organ yağı veya normal yağlı tabakaların tamamına etki eden Fast Burn Extreme, rahatlıkla kilo vermenize yardımcı olacak. Yağ yakma metabolizmasını artırmakla beraber, yağın depolanmasına da engel oluyor.

Sonuç

Bu içeriklerin tamamını aynı üründe bulamayabilirsiniz, ama bu listedekilerin en azından 2-3 tanesini içeren bir ürün bulursanız, işte o zaman etkili bir kilo verme hapı aldığınızdan emin olabilirsiniz.

Genelde her kilo verme hapının ayrıca yanında getirdiği enerji artırma, cinselliği güçlendirme, kasları geliştirme gibi özel fonksiyonları da vardır.

Bu yüzden içerisindeki bileşenler farklılık gösterdikçe bu özel fonksiyonlar da farklılaşırlar.

Her zaman, alacağınız ürünü internette araştırın ve içerisindeki bileşenler termogenez, iştah kapama veya yağ sentezini azaltma gibi özellikler taşıyor mu, kontrol edin.

Sonrakini oku: Kilo Verme Hapları Güvenli Mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.