kilo vermek için detoks suyu

Kilo Vermek İçin Detoks Suyu Nasıl Yapılır?

  Yazar: Michael Moody

Detoks suları bir yandan metabolizmayı, bir yandan da yağ yakımını hızlandırır. Peki detoks suyu nasıl yapılır? Bu yazımızda özel tarifleri açıklıyoruz.

Kilo vermek için kullanılabilecek en etkili yöntemlerden biri, gün içerisinde detoks suyu tüketmek. Günümüzde yapabileceğiniz çok sayıda detoks suyu tarifi var.

Peki kilo vermek için detoks suyu nasıl yapılır? Hep birlikte detayları inceleyelim.

Kilo vermek için detoks suyu tarifleri

Zayıflamak için kullanılabilecek tek bir standart detoks suyu bulunmuyor. Bugüne kadar zayıflamaya yardımcı olduğu bilinen ve günümüzde de kullanılan çok sayıda tarif oluşturulmuş durumda.

Söz konusu detoks suyu tarifleri bir yandan metabolizmayı hızlandırırken, bir yandan da daha fazla yağ yakmanıza yardımcı oluyor. Bunlar arasından en çok tercih edileni şüphesiz ki limonlu naneli detoks suyu.

Limonlu naneli detoks suyu tarifine geçmeden önce şunu da hatırlatmakta fayda var: Bu detoks suyu tarifleri yağ yakıcı haplar ile birlikte de kullanılabilir.

Limonlu naneli detoks suyu

Bir limonu dilimledikten sonra bir litre suyun içerisine ekleyin. Üzerine bir dal taze nanenin yapraklarını ekleyin. Böylece zayıflamanıza yardımcı olacak bir detoks suyu elde etmiş olursunuz.

Limonlu nane suyunu evinizde tüketebileceğiniz gibi, bir şişe içerisinde yanınıza alabilir ve gün boyu tüketebilirsiniz. Bu durum zayıflama sürecini hızlandırmaya yardımcı olacaktır.

Yapılabilecek diğer detoks suyu tarifleri

Detoks suyu tarifleri yalnızca limonlu naneli detoks suyu ile sınırlı değil. Evinizde yapabileceğiniz diğer detoks suyu tarifleri şu şekilde:

  • Bir adet limonun suyunu sıktıktan sonra bir litre suyun içine dökün. Üzerine iki tatlı kaşığı elma sirkesi, bir parça zencefil ekleyin ve karıştırın.
  • Bir limonu dilimledikten sonra 1 litre suyun içerisinde koyun. 2 ya da 3 adet salatalığı iyice yıkadıktan sonra kabuklarını soymadan dilimleyin ve karışıma ekleyin. Üzerine bir miktar nane yaprağı ekledikten sonra tüketimi hazır olacaktır.
  • İki litre su içerisine yarım greyfurt dilimleyin. Bir adet salatalığı kabukları ile dilimledikten sonra karışımın üzerine ekleyin. Bir yarım limonu ya da bir misket limonun suyunu sıkın ve karışıma ekleyin. Küçük bir parça zencefili de rendeledikten sonra karışım tüketime hazır demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.