kilo vermek için en iyi egzersiz

Kilo Vermek İçin En İyi Egzersiz Hangisidir?

  Yazar: Michael Moody

Egzersiz yapmak hem sağlıklı hem de kilo vermeye yardımcı olabilir. Peki kilo vermek için yapılabilecek en iyi egzersiz hangisi? Cevaplar burada!

İnternet ortamında her şeye ulaşmak artık çok kolay. Örneğin zayıflamak için en iyi egzersizin hangisi olduğunu araştırdığınızda karşınıza pek çok farklı liste ve sonuç çıkabilir.

Biz de bu yazımızda sizler için zayıflamak adına uygulanabilecek en iyi egzersizlerin hangisi olduğunu araştırdık ve bunları bir araya getirdik.

Kilo vermek için uygulanacak en iyi egzersizler

Kilo vermek için uygulanabilecek çok sayıda egzersiz mevcut. Elbette bu yazı içerisinde her birine yer vermek mümkün değil. Yapabileceğiniz başlıca hareketler ise şu şekilde:

  • Inverted V Pipe
  • Crunch
  • Squat

Şimdi hep birlikte bu egzersizlerin detaylarına ve bunları nasıl yapmanız gerektiğine bakalım.

Inverted v pipe, crunch ve squat nasıl yapılır?

Inverted V pipe hareketinde öncelikle yere yüz üstü uzanın. Ardından ayaklarınızı ellerinize doğru çekerek kalçanızı yukarı kaldırın ve bir V şekli alın. Ardından başlangıç pozuna dönün ve hareketi yorulana dek tekrarlayın.

Crunch hareketi karın kaslarını çalıştırmak için idealdir. Yere sırt üstü uzanın, dizlerinizi kendinize doğru çekin ve ellerinizi başınızın altında birleştirin. Gövdenizi bacaklarınıza doğru kaldırın ve bu hareketi 2 set olacak şekilde 10’ar kere tekrarlayın.

Squat günümüzde en bilinen ve en yaygın şekilde gerçekleştirilen egzersizlerden biri. Bu hareketi yapmak için ayaklarınızı omuz hizasında açın, sırtınızı dik tutun ve bu şekilde çömelip kalkın. Bu hareketi ayaklarınız yorulana dek tekrarlayabilirsiniz.

Yapabileceğiniz diğer egzersizler

Eğer yukarıdaki egzersizlere ek olarak başka egzersizler de yapmak isterseniz, ilk olarak köprü hareketini, şınavı, duvarda şınavı ve plank hareketini önerebiliriz. Hemen ardından şu etkili egzersiz yöntemlerini de uygulayabilirsiniz:

  • Yürümek,
  • Hafif tempolu ya da hızlı şekilde koşmak,
  • Bisiklet sürmek,
  • Ağırlık antrenmanı yapmak,
  • Yüksek aralıklı yoğun egzersizler (HIT) yapmak,
  • Yüzmek.

Elbette daha başka pek çok egzersizi ve fiziksel aktiviteyi hayatınıza dahil etmek çok daha faydalı ve sağlıklı olacaktır.

Aynı zamanda tüm bu egzersizlere ek olarak kilo verme hapları kullanırsanız, kilo verme süreciniz çok daha hızlanacaktır. Bir diğer yandan bir diyetisyen ile çalışarak diyet listesi oluşturmayı da tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.