kilo kaybı yiyecekleri

Kilo Vermek İçin En iyi Yiyecekler

  Yazar: Michael Moody

Zorlu bir egzersizden sonra bile kilo kaybetmemek canınıza tak mı etti? Kaçırdığınız nokta beslenmeniz olabilir. İşte kilo verme konusunda yardımcı olabilecek birkaç ürün.

Bol bol egzersiz yapıyor fakat yine de kilo vermekte zorlanıyor musunuz? Takip ettiğiniz diyet pek yararlı bir diyet olmayabilir, bu yazımızda kilo vermek için en iyi yiyecekler neler onlara değineceğiz.

Kilo verme problemi ile boğuşmak utanılacak bir şey değildir, aslında arkasında yatan basit mantığı, yemek yeme mantığını çözdükten sonra gayet kolay bir süre.

Bazı yiyecekler kilo kaybetme yolunda pek de yararlı değiller, tek yapman gereken bunları yediklerinin arasından çıkarmak.

Bazı yiyecekler ise kilo kaybına birebir gelirler ve forma girmeye yardımcı olurlar.

Bu yazımızda size kilo kaybına yardımcı olacak bazı yiyeceklerden bahsedeceği ve bilgi vereceğiz. Daha fazla uzatmadan başlayalım.

Sonrakini oku: Hak Ettiğiniz Sağlıklı ve Fit Vücudu Sağlayabilecek En İyi 5 Yağ Yakıcı Hap

Kilo Vermek İçin En iyi Yiyecekler

Yapraksı Sebzeler

Kilo ile savaşırken ön saflarda size yardımcı olacak olan yiyecekler genelde ıspanak, lahana, kale gibi yapraksı sebzeler olacaktır.

Bu tarz yapraksı sebzelerin içerisinde bol miktarda lif bulunur ve aynı zamanda az kalorilidirler.

Zengin lif kaynağı, düşük enerji yoğunluğu ile birleştirildiğinde hem iştahını azaltacak hem de sindirimini düzenleyecek.

Ayrıca içerisinde bulunan antioksidan, mineral, vitamin vb. şeyler de kilo kaybetmek için bire bir.

Turpgiller

Düşük kalori ve karbonhidrat içeriğine sahip bir diğer sebzeler grubu ise turpgillerdir. Ayrıca lif, vitamin ve diğer önemli mineraller bakımından çok zengindirler.

Turpgiller grubunda bulunan karnabahar, lahana, Brüksel lahanası vb. gibi sebzeler içlerinde bolca protein de bulundurur.

Sadece bu da değil, hacim olarak de büyüktür bu sebzeler ve tabağının büyük bir kısmını kapladığı için daha az yemene yardımcı olacaktır.

Ton Balığı

Eğer deniz mahsullerini seviyorsanız, kilo verme konusunda bundan daha iyi bir seçenek bulamazsınız, hem düşük kalorili hem de yüksek protein içeriklidir.

Ton balığı genelde vücut geliştiriciler ve modeller tarafından yoğun bir şekilde kullanılır. Karbonhidrat ve yağ yerine protein yiyerek bu ikisinin açığını kapatabilirsin.

100 gram ton balığının içerisinde günlük protein ihtiyacının %50-%56’sı bulunur ve sadece 130 kaloridir.

Bakla tohumu ve fasulyeler

Birçok sağlıklı diyet yüksek lif ve protein içerikleri sebebi ile bakla tohumu ve fasulye içerir.

Siyah fasulye, barbunya, mercimek, nohut, soya fasulyesi kilo kaybı için en yaygın olarak kullanılanların arasındadır.

İçerisinde bulunan nişastalar da seni beslemektense, bağırsaklarında bulunan bakterileri besler ve bu da sizin sindirim sistemi sağlığınız için önemlidir.

Bazı insanların bakla tohumuna toleransı olmayabilir, bu noktada doğru pişirmek gerçekten önemli.

Bütün yumurta

Bilinenin aksine, yumurtalar kolesterol bombası değildir ve kilo kaybı için gerçekten kilit rol oynar.

LDL kolesterol seviyesi yüksek olsa da, içerisinde bulunan diğer önemli besinler çok şey katıyor.

Yumurta içerisinde protein, kobalamin, A vitamini, magnezyum ve bunun gibi kilo kaybetmeye yardımcı birçok bileşen bulundurur.

İçerdiği besin öğeleri ile mükemmel bir kahvaltı ürünü. Fazla karbonhidrat içermemesi de diyetine gayet uygun.

Somon Balığı

Kilo kaybı macerasında balık severlerin bir numaralı seçeneği somon balığı. Hem karnınızı doyuracak lezzetli bir tercih hem de içerdiği besin öğeleri tam kıvamında.

İçeriğindeki yüksek protein, sağlıklı yağ asitleri ve birçok diğer besin, bağışıklık sisteminiz için birebir.

Yüksek iyot içerdiği için tiroid bozukluklarına da iyi gelir. Bu sayede daha fazla yağ yakarsınız.

Omega-3 yağ asidi bakımından da tam bir beyin destek paketi, obezite üzerine etkileri de kanıtlanmış.

Çorba

Kilo verme diyetlerinin genel amacı vücudu düşük karbonhidrat ve yüksek protein ile beslenmek.

Bunun için bir tas çorbadan güzeli yok. Çünkü genelde sudan ve sebze veya etten oluşuyor ve vücuda ikincil metabolik reaksiyonlar için ham madde ve kritik besinleri sağlıyor.

Çorban için düşük karbonhidratlı sebzeleri seçmek çok daha sağlıklıdır, ve bir  çorba içerisinde pek çok farklı tadı katmanın da formülü budur.

Et çorbalarına geldiğimizde, et suyu içerisinde yararlı yağ ve proteini bulundurur ki bunlar et suyunu etin kendisinden daha sağlıklı bir hale getirir.

Kilo verme hapı

Kilo verme hapları doğal takviyelerden üretilmiş organik ve bitkisel bir üründür. Bilimsel araştırmalardan ve klinik testlerden sonra satışa sunulur.

Doktor reçetesine ihtiyaç olmadan alınabilen bu ürünler, tıbbi ürün kategorisine değil, takviye gıda kategorisine girerler.

Bu ürünler doğal ürünler yardımı ile kilo vermeye yardımcı olurlar, genelde yan etkileri yoktur.

İşte bazı en iyi kilo verme hapları.

1. Piperinox

piperinox

Her şeyin bir arada bulunduğu bu ürün hem iştah kapatıyor hem termojenik etkili hem de yağ oluşumunu engelliyor. İçerisinde övgülere doymayan Bioperine bulundurur. Bioperine besin emilimini destekleyen bir bileşen olup, kilo verme haplarının sadece ama sadece en iyilerinde bulunur.

2. Keto Actives

keto actives

Keto Actives obezite problemiyle mücadele etmek için doğal bileşenlerden oluşan etkili bir karışımıdır. Beslenme ketozisini destekler, kan oksijenlenmesini hızlandırarak yağ sindirimini artırır ve yağ metabolizmanızı düzenlemeye yardımcı olur.

3. Fast Burn Extreme

fast burn extreme

İç yağları, göbek yağını ve deri altında bulunan yağların tamamını yakıcı etki gösteriyor. Bu haplar bazı en iyi bitkisel ürünleri içermektedir ve yağ sindirimini artırmak ile beraber, yağ oluşumunu da kısıtlamaktadır.

4. PhenQ

phenq

Bu hap piyasada bulunan en iyi bitkisel ürünlerin α-LACYS RESET, Capsimax ve Krom gibi ana bileşenlerini bir araya getiriyor. FDA onaylı cGMP fabrikalarında üretildiği için güvenlik hat safhada.

5. BurnBooster

burn booster

Popüler diyetisyenler ve doktorlar tarafından desteklenen BurnBooster, iştah kapatıcı özelliğe ve termojenik etkiye sahip. Eğer doğru kullanılırsa 30 günden az bir sürede 7 kilo kaybettirebilir.

6. Anvarol

anvarol

Anvarol’ün nutrasötik bileşimi ile egzersiz sürenizi ve dayanıklılık kapasitenizi artırmanın zamanı geldi. Özel bir ürün olan bu anabolik olmayan hap, yağ yakma metabolizmanızı standartlaştırır ve fiziğinizi adeta yeniden yaratır.

7. Instant Knockout

instant knockout

Bu ürün aslında MMA dövüşçüleri için tasarlandı ama sonrasında halkın kullanımına açıldı. Çok yüksek bir termojenik etkisi olmakla beraber yağ yakımına yardımcı oluyor.

8. Clenbutrol

clenbutrol

Piyasadaki bir yağ eritme takviyesi olan Clenbutrol’ün organik bileşik bazı ile dolaşım sistemi performansınızı artırın. Takviye, vücudunuzu sınırsız enerji ile güçlendirerek dayanıklılığınızı ve kondisyonunuzu optimize eder.

Sonuç

İşte bu bahsedilen yiyecekleri tüketerek diyetinizi daha sağlıklı bir hale getirebilir ve bu sırada yağ yakabilirsiniz.

Bazen diyetin dışına çıkmak gayet doğaldır, ama bunu en yakın zamanda egzersiz ve daha kontrollü bir yeme ile telafi etmelisiniz.

Mantık şöyle olmalı; karbonhidrat yerine protein ve lif tüketmek. Hem daha az enerji yoğunluğuna sahipler hem de uzun süreler boyunca sizi tok hissettirirler.

Güzel bir diyetin vazgeçilmezi de egzersiz. Egzersiz yaparak kilo kaybetme işini hızla sonuca ulaştırabilirsiniz.

Eğer diyet yapmak zor geliyorsa, yaptığınız egzersizleri doğal kilo verme hapı kullanarak destekleyebilir ve yan etki olmadan hayatınızın keyfini çıkarabilirsiniz.

Sonrakini oku: Kilo Verme Haplarının Yan Etkisi Var Mıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.