çay ile kilo vermek

Kilo Vermek İçin Hangi Çaylar İyidir?

  Yazar: Michael Moody

Kilo vermek için kullanılabilecek yöntemlerden biri de sağlıklı çaylar tüketmek. Peki hangi çayları tüketmek gerekiyor? Cevaplar için tıklayın!

Kilo verip incecik bir vücuda sahip olmak herkes için bir rüya gibi gelebilir, fakat düzenli egzersiz ve spor ile bu rüya kısa sürede gerçekleşebilir. Bu aşamada vücuttaki ödemi ve fazla suyu atarak kilo vermeye yardımcı olan doğal çay karışımları da tüketilebilir.

Peki kilo vermede etkili olan çaylar hangileridir ve nasıl tüketilir, hangi çay kilo vermeye daha fazla yardımcı olur? İşte bütün merak edilenler.

Kilo verdiren çaylar

Kilo vermek için bir yandan egzersiz yapabilir, bir yandan beslenme alışkanlıklarınızı değiştirebilirsiniz. Fakat bir alternatif olarak, kilo vermek konusunda etkili olan çeşitli çaylardan da faydalanabilirsiniz. Aşağıdaki çayları düzenli tükettiğiniz takdirde vücudunuzdaki değişikliği fark edebilirsiniz.

Yeşil Çay: Yeşil çay, diyet listelerinin en favori ürünlerinden. Düzenli tüketildiğinde yağ yakıcı görev yapan ve metabolizmayı hızlandıran yeşil çay, özellikle göbek bölgesindeki yağları gidermede oldukça etkili. Krom, çinko, selenyum, A ve C vitamini yönünden de zengin olan yeşil çay, aynı zamanda oldukça güçlü bir antioksidan. Bu nedenle sağlıklı beslenmek isteyenlerin en yakın dostu.

Maydanoz Çayı: Maydanoz kalsiyum, potasyum, A ve C vitamini bakımından zengin olmasının yanı sıra, zayıflatıcı etkisiyle de bilinir. Vücuttaki fazla su ve ödemi atan, sindirimi kolaylaştıran maydanoz çayı tüketmek, en iyi zayıflama yöntemleri arasındadır. Bir taşım kaynatılan maydanoz çayının içine 1 dilim limon ekleyerek günde 1-2 bardak tüketmekte fayda var.

Biberiye Çayı: Biberiye otu, şişkinlik ve hazımsızlık gibi problemlere karşı kullanılır. Antioksidan özelliği ile toksinlerin atılmasında görev yapan biberiye çayı, ek olarak kan dolaşımının hızlanmasını sağlar ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Özellikle spor yapmadan önce tüketildiğinde daha fazla kalori yakılmasına yardımcı olarak kilo verdiren bu bitki çayı günde 1-2 bardak içilebilir.

Kilo vermede etkili diğer yöntemler

Düzenli egzersiz ve diyet programına kilo verdiren bitki çaylarını eklemenin elbette hızlı kilo vermede etkisi vardır. Ancak daha hızlı ve alternatif tedavi yöntemlerini arayanlar için piyasadaki güvenilir kilo verme hapları da kullanılabilir. Tabii bol su tüketimi ile sağlıksız gıdaları sınırlandırma gereksinimi de unutulmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.