kilo verme diyeti

Kilo Vermek İçin Zayıflama Diyeti Yapılır mı?

  Yazar: Michael Moody

Kilo vermek için akla gelen yöntemlerden belki de ilki zayıflama diyetidir. Zayıflama diyeti faydalı mıdır? Detaylar yazımızda.

Kilo vermenin birçok yöntemi vardır. En yaygın olarak kullanılan yöntem ise zayıflama diyetidir. Peki ama kilo vermek için zayıflama diyeti yapılır mı? Cevabı makalemizde.

Kilo vermenin yolları, son derece çeşitlidir. Yaygın olarak tercih edilen zayıflama diyetleri, kilo vermede kullanabileceğiniz yöntemler arasındadır. Özellikle hareketsiz yaşamın getirdiği olumsuzluklardan kurtulmak için kilo verme diyeti seçeneğine başvurabilirsiniz.

Kilo vermek için ne yapmalıyız?

Kilo vermenin yöntemlerini arıyorsanız tercih edebileceğiniz geniş yelpazeli bir çeşitlilik bulunur. Her bir yöntem kendi içerisinde özgün niteliklere sahiptir. Burada dikkat etmeniz gereken en temel husus, kilo verirken sağlığınızı da doğru şekilde korunmanızdır.

Sağlığınızdan olmadan fazla kilolardan kurtulmak istiyorsanız;

 • Zayıflama diyeti
 • Sağlıklı beslenme
 • Düzenli egzersiz
 • Yemek alışkanlıklarını düzenleme
 • Protein ağırlıklı beslenme
 • Düzenli spor

gibi yöntemleri tercih edebilirsiniz. Tüm bu yöntemler içerisinde zayıflama diyeti, beslenme sistematiğinize dikkat ederek sağlıklı biçimde kilo vermenizi sağlar.

Ayrıca sağlığınızı koruyarak kilo vermeniz için tercih edebileceğiniz bir başka yöntem de kilo verme haplarıdır. Hangi kilo verme haplarının en etkili sonuçlar vadettiğini merak ediyorsanız kilo vermenizi sağlayacak en etkili 8 kilo verme hapı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kilo vermek için nasıl beslenmeli?

Sağlıklı şekilde kilo vermenin önündeki en temel engel, besin tercihidir. Doğru besinler, vücudunuzdaki yağ fazlalıklarını atmanızı sağladığı gibi kilo vermenizde de aktif rol oynar. Ayrıca tükettiğiniz besinlerin organik olması da önemlidir.

Doğru besinleri tüketerek kilo vermek istiyorsanız tükettiğiniz yiyeceklerin besin değerine de dikkat etmelisiniz. Besin değeri yüksek olan organik ürünler, uzun süre tokluk hissetmenizi sağlayacaktır. Ayrıca organik ürünler, sağlığınız için vücudunuzun ihtiyaç duyduklarını da verir.

Yağ yakıcı özelliği bulunan besinleri zayıflama sürecinde tercih edebilirsiniz. Yağ yakıcı yiyecek ve içeceklerin neler olduğunu iyi şekilde kavramanız gerekecektir.

Zayıflama diyeti nedir?

Diyet, genel anlamda insanın gündelik yaşamı içerisindeki beslenmesini sistematik olarak dizayn etmesi anlamına gelir. Zayıflama diyeti de bu kapsamda sağlığınız olmadan tercih edebileceğiniz etkili bir zayıflama yöntemidir.

Zayıflama diyeti, hızla kilo vermenize katkı sağlayabildiği gibi birçok konuda avantaj da sunar. Hızın yanı sıra zayıflama diyetleri, kalıcı bir zayıflama yöntemidir. Doğru bir diyet listesi ile arzu ettiğiniz kiloyu istikrarlı şekilde koruyabilirsiniz.

Diyetin tüm artılarının yanı sıra bazı olumsuzlukları olabilir. Tüm olumsuzlukları önlemek için diyet yaparken belli başlı noktalara özen göstermeniz yeterlidir. Burada öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken durum, vücudunuzun ihtiyaçlarına beslenme düzeninizle cevap vermenizdir.

Dolayısıyla zayıflama diyetinde doğru bir liste hazırlamanız, aynı anda vücudunuzun ihtiyaçlarını karşılarken sağlıklı kilo verme imkanı tanır. Ayrıca zayıflama diyetinde günlük rutinlerinizin ve gündelik yaşamınızın sürece adapte olması da önem arz eder.

En nihayetinde vücudunuz yeni bir beslenme döngüsüne giriş yapıyor olduğundan adaptasyon sürecini doğru şekilde yönetmelisiniz. Özellikle en kolay kilo verme yöntemi olan düşük kalorili diyetlerde, gündelik yaşamınızı diyet sürecine etkili biçimde adapte etmelisiniz.

Zayıflama diyeti nasıl yapılır?

Diyetle sağlığınızı güçlü tutarak kısa sürede kilo verme arzusundaysanız, tercih edebileceğiniz birçok diyet türü vardır. Sizin için en uygun diyetin gündelik yaşamınıza kolaylıkla adapte olabilecek diyetler olduğunu bilmeniz gerekir. Ayrıca kiloya göre diyet tercihinde bulunmalısınız.

Dolayısıyla tercihte bulunurken dikkat etmeniz gereken en önemli husus, seçeceğiniz diyetin yaşamınıza uygunluğudur. Zayıflama diyetinde de durum aynı şekilde geçerlidir. Doğru diyeti tercih etmek sonuçların hızlı ve verimli olmasını sağlayacaktır.

Günümüzde vadettiği sonuçlar bakımından en etkili olan diyet türleri genel hatlarıyla şu şekildedir:

 • Karatay diyeti
 • İsveç diyeti
 • Alkali diyet
 • Detoks diyeti
 • Candita diyeti

Bu listeyi uzatmak da mümkündür. Kendi yaşamınıza uygun diyet türünü yapacağınız araştırmalarla bulabilir ve sağlığınızı koruyarak etkili şekilde kilo verebilirsiniz.

Söz konusu diyetler arasında en çok tercih edilen Karatay diyeti, beslenme alışkanlıklarının düzenlenmesi üzerinedir. Karatay diyeti yaparken birçok besinden uzak durmanız gerekir. Son derece kabarık liste içerisinde sağlığınızı olumsuz yönde etkileyen yiyecek ve içecekler vardır.

Karatay diyeti kapsamında diyette dikkat edilmesi gerekenler genel olarak şu şekildedir;

 • Glisemik indeks bakımından düşük besinleri tüketmek
 • İşlenmemiş doğal ürünler ve ev mahsulü ürünlerle beslenmek
 • Bitki çayı, Türk kahvesi, ev yapımı ayran, filtre kahve ve soda gibi içecekleri tercih etmek
 • Yemeklerde zeytinyağı, fındık yağı ve tereyağı kullanmak
 • Sebze, bakliyat, et, balık ve salata ağırlıklı beslenmek

Şeklindedir. Bunların yanı sıra Karatay diyetinde akşam 7’den sonra sadece bitki çayı tüketmelisiniz. Pek tabi günlük en az 2 litre su tüketmeye de dikkat etmelisiniz. Ayrıca Karatay diyetinde beslenme düzeni son derece önemlidir.

Ara öğünlerde kesinlikle herhangi bir ürün tüketmemelisiniz. Ana öğünlerin ise kaçırılmadan olması gereken zamanda yapılması gerekir. Anlayacağınız üzere Karatay diyeti, yaşamınızla beslenme biçiminizi birbirine güçlü şekilde adapte etmeyi hedefler.

Ayrıca diyetin bir diğer hedefi de gündelik olarak alınan kalori miktarını sağlık açısından engel teşkil etmeyecek biçimde ayarlamaktır. Kalori hesaplayarak kilo verme, konusu size bu anlamda ciddi fayda sağlayacaktır.

Zayıflama diyeti için haplar nelerdir?

Diyet yapmak, istediğiniz sonuçlara kolaylıkla ulaşmanızı sağlıyor olsa da takviye destek almanız her zaman sürecin sağlıklı şekilde yürütülmesini sağlayacaktır. Bu noktada zayıflama diyeti için geliştirilen organik içerikli haplara yönelim gösterebilirsiniz.

Bu haplar, tamamen bitkisel özlerle hazırlanan takviye edici gıdalardır. Vücudunuzun ihtiyaç duyduğu temel etkenleri sağladıkları gibi kilo verme sürecinize de önemli katkılar sunarlar. Zayıflama haplarının etkisi vücutta bulunun yağlar üzerinedir.

Kilo verme sürecinizde beslenme alışkanlığınız ve gündelik yaşamınızı düzenlerken zayıflama hapları kullanmanız, vücudunuzda yer alan yağların önemli ölçüde yok edilmesini sağlayacaktır. Dolayısıyla yağ yakımını destekleyen zayıflama hapları, sıkı bir vücuda sahip olmanız için zemin hazırlar.

Yağ yakıcı haplar

Yağ yakıcı hapların kullanımında da belli başlı unsurlara dikkat etmelisiniz. Doğru ve istikrarlı bir kullanım, kısa sürede verimli sonuçlar almanızı sağlar. Yağ yakıcı hapların kullanımıyla ilgili tüm detaylara yağ yakıcı haplar nasıl kullanılır yazımınızdan ulaşabilirsiniz.

Piperinox

piperinox

Piperinox, herhangi bir yan etki göstermeyen zayıflama sürecini destekleyen takviye edici besin kaynağıdır. Yeni yağ hücrelerinin oluşumunda engelleyici bir etkisi bulunan Pierinox, birçok takviye edici zayıflama ürünün birleşiminden oluşur.

Keto Actives

keto actives

Besleyici değer bakımından son derece yüksek bir içeriğe sahip olan Keto Actives, vücudun farklı bölgelerinde bölgesel şekillenme için kullanıma uygundur.

Vücudun farklı bölgelerinde bulunan yağlar Keto Actives ile enerjiye dönüştürülür. Ayrıca Keto Actives, gündelik yaşama dinamizmle katılma konusunda da önemli avantajlar sunar.

Fast Burn Extreme

fast burn extreme

Bitkisel özlerden oluşan Fast Burn Extreme; tamamen doğal, yağ yakıcı bir takviye gıdadır. İçeriğinde yoğun olarak B6 vitaminine ev sahipliği yapan Fast Burn Extreme, vücudunuzda kurtulamadığınız inatçı yağların yok edilmesine kullanabileceğiniz bir üründür.

Fast Burn Extreme’in en temel özelliği son derece basit (termojenik yağ yakma) bir yöntemle zararlı yağların vücutta uzaklaştırılmasına yöneliktir.

Sonuç

Sonuç olarak kilo vermeniz için zayıflama diyeti tercih edebileceğiniz etkili ve sağlıklı yöntemler arasındadır. Buna karşın zayıflama diyeti yaparken gündelik yaşamınızı ve rutinlerinizi diyetinize uygun biçimde düzenlemeniz gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.