libidoyu artıran yiyecekler

Libido Arttıran Yiyecekler Nelerdir?

  Yazar: Michael Moody

Libido artırmak için bazı yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan en kolayı gibi görünen ve erkeklerin merak ettiği yiyecek ile libido artırma makalemizde.

Yiyecek ile libido artırma son dönemlerde sıklıkla araştırılan konulardan birisi haline gelmiş durumda. Zira hem diğer yöntemlere göre ucuz olması hem de sağlıklı olması tercih sebebi. Ancak sizi zevkten dört köşe yapacak bir seks hayatı için yeterli mi?

Libidoyu yükseltmek için ne yapılmalı, hangi besinler tüketilmeli merak ediyorsanız yazımızı okuyabilir, konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Gelin başlayalım.

Libidonun serüveni

Cinsel arzu olarak tanımlanan ve partnerler arasındaki ilişkinin seyrini belirleyen libido, çeşitli nedenlerden ötürü düşebilir. Normalde sağlıklı bir birey, 70 yaşına kadar cinsel hayatına devam edebilir.

Kadınlarda 45 yaşından itibaren libidonun stabil kaldığı biliniyor. Öte yandan erkeklerde 20-30’lu yaşlar arasında libido oldukça yüksek seviyededir. Libido; gündelik hayat içerisinde maruz kaldığınız stres, kullandığınız çeşitli ilaçlar, psikolojik sorunlarınız başta olmak üzere birçok faktörden etkilenir.

Bu durum libidonun düşmesine ve cinsel yaşantınızda olumsuzluklar baş göstermesine neden olabilir. Libidoyu yükselten şeyler sayesinde libidonuzu kısa sürede yükseltebilirsiniz.

Egzersiz yapmak, bazı besinleri tüketmek ve güvenilirliği kanıtlanmış libido arttırıcı hapları kullanmak libidonun artmasını sağlar.

Libidoyu yiyecekler arttırır mı?

Pek çok kişi, libidoyu arttıran yiyeceklerin bulunup bulunmadığını merak ediyor. Cevabımız ise evet. Birçok yiyecek, cinsel arzunuz üzerinde olumlu etkilerde bulunuyor. Bu nedenle beslenme alışkanlıklarınızda yapacağınız değişiklikler, cinsel hayatınızın da düzene girmesine katkıda bulunacaktır.

Çeşitli vitamin ve minerali barındıran gıdaları tüketebilirsiniz. Bunlara ek olarak düzenli ve sistemli bir şekilde egzersiz yaparak çok daha sağlıklı bir cinsel hayata kavuşabilirsiniz. Şimdi neymiş bu cinsel güce etki eden yiyecekler, hep beraber inceleyelim.

Libido arttırmak için hangi yiyecekler çok tüketilmeli?

Libido yükseltmek için ne yapmalıyım merak ediyorsanız eğer, işte libidoyu yükselten besinler:

  • Bal: Erkeklerde sperm güçlendirici bir etkiye de sahip olan bal, cinsel isteğin artmasını sağlayan yiyecekler arasında yer alıyor.
  • Avokado: Potasyum yüklü avokado, libidonun yükselmesinde doğrudan etkide bulunan bir yiyecek. Folik asit miktarının yüksek olması, enerji almanızı sağlıyor.
  • Zencefil: Libidonuzun yükselmesini istiyorsanız zencefili hayatınızdan eksik etmeyin. Zencefil çayı yapabilir ya da yemeklerinize bir miktar ekleyebilirsiniz.
  • Muz: Bromelain enzimi içeren muz, libidoyu arttıran yiyeceklerden bir diğeridir. Erkeğe güç veren ve sperm gücünü arttıran muzu belirli aralıklarla tüketebilirsiniz.
  • Maydanoz: Stresi azaltan maydanoz, stresle birlikte azalan cinsel isteğin de artmasını sağlar.

Belirtilen yiyecekleri belirli miktarlarda tüketirseniz, libidonuzun artmasını olanaklı hale getirebilirsiniz.

Libidoyu arttıran yiyecekler nelerdir?

Daha önce de belirttiğimiz üzere bazı gıdaları tüketmeniz, libido seviyenizin yükselmesini sağlayacaktır. Kan dolaşımını arttıran acı kırmızı biber, libidonuzun artmasına da katkıda bulunur. Çinko bakımında bir hayli fazla olan çavdar ekmeği, sperm gücü ve üretiminizi olumlu etkileyecektir.

Bunlara ek olarak kuşkonmaz, istiridye, mavi yengeç, kabak çekirdeği, badem tüketiminde de bulunabilirsiniz. Libido arttırıcı yiyeceklerin yanı sıra, cinsel gücünüzü arttıran başka yöntemler de bulunuyor.

Penis büyütücü haplar da cinsel hayatınızı olumlu bir şekilde etkiler. Partnerinizle sağlıklı bir cinsel ilişki içerisinde olmak için yiyeceklerin yanında bu yöntemleri de kullanabilirsiniz. 

En etkili libido artırıcılar

Male Extra

male extra

Male Extra, libidonuzu arttıran ve partnerinizle çok daha sağlıklı bir cinsel ilişki kurmanızı sağlayan bir haptır. Bitkisel içeriğe sahip hap, kısa sürede etkide bulunur. Farklı çalışmalarla güvenirliği kanıtlanmıştır ve daha güçlü bir ereksiyonu mümkün kılar.

VigRX Plus

vigrx plus

Uzun süreli ereksiyonları olanaklı hale getiren VigRX Plus, daha sık ve yoğun orgazmlar sağlar. 2007’den beri satışa sunulan ilaç, libidonuzu güçlendirmeniz üzerinde olumlu etkide bulunur.

Tıpkı doğal yiyeceklerde olduğu gibi bu ilaçta da doğal bileşenler bulunmaktadır ve bu nedenle popüler hale gelmiştir.

Member XXL

member xxl

Libido yükseltici besinlere ek olarak Member XXL gibi doğal içeriğe sahip haplardan da faydalanmanız mümkün. %100 güvenilir olan bu hap, penis kalınlaşmasını sağlar ve hızlı etkide bulunur.

Ayrıca kaliteli ve güvenilir bir üründür. Cinsel hayatınızın çok daha efektif hale gelmesini sağlar.

Sonuç

Libido arttırıcı yiyecekleri tüketerek cinsel isteğinizi arttırabilirsiniz. Bunun yanı sıra güvenirliği kanıtlanmış ve doğal içeriğe sahip ilaçlar da libidonuzun artmasını ve daha sağlıklı bir cinsel hayat oluşturmanızı sağlayacaktır.

Her takviye ilaç da olduğu gibi libido yükseltmek için kullanacağınız ilaçlar da muhakkak uzman bir hekim denetiminde olmalıdır. Bu uygulamanın harici kullanımlar sağlık sorunlarına neden olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.