düşük libido nedir

Libido Düşüklüğü Nedir?

  Yazar: Michael Moody

Libido düşüklüğü nedir ve neden olur gibi soruları bu yazımızda cevaplandırdık. Aklınıza takılanlar ve dahası bu makalemizde.

Libido, genel anlamda cinsel arzunun tanılanması amacıyla kullanılan bir tabidir. Libido düşüklüğü ise cinsel arzunun olması gerektiği seviyeden daha düşük olması anlamına gelir.

Seks hayatınızdaki durgunluğa sebep olan düşük libido herkesin korkulu rüyası. Hal böyle olunca, birçok kişi tarafından sebepleri araştırılıyor. En geniş anlamıyla cinsel talebin arzu edilen düzeyde olmaması şeklinde açıklanan libido düşüklüğüyle ilgili tüm detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Libido düşüklüğü nedir?

Libido düşüklüğü, cinsel aktiviteler için ihtiyaç duyulan arzunun yeterli düzeyde olmaması anlamına gelir. Cinsel isteğin yeteri kadar olmaması ise birçok sağlık problemini ve ruhsal anlamda sorunu beraberinde getirir.

Libido düşüklüğü sorunu yaşayanlar için sadece cinsel aktiviteler değil, gündelik yaşamın kendisi de zorlayıcıdır. Cinsel isteğin ortaya çıkmasından kaynaklanan yoğun stres ve kaygı gibi ruhsal sorunlar, gündelik yaşamın sağlıklı biçimde idame edilmesini engelleyebilir.

Libido düşüklüğünün neden yaşandığına ilişkin yapılan bilimsel çalışmalar, söz konusu sorunun 3 ana unsur etrafından şekillendiğini göstermiştir. Bu unsurlar; yaşam tarzı, biyolojik etmenler ve fizyolojik etmenler şeklindedir.

Yaşam tarzı, büyük oranda libidonun düşük seviyelere inmesine sebep olabilir. Yoğun zararlı madde kullanımı, düzensiz uyku, sağlıksız beslenme ve benzeri birçok etken yaşam tarzı faktörünün içerisinde yer alır.

Öte yandan kalıtsal etkenlerden kaynaklanarak libido düşüklüğü yaşamak da mümkündür. Kalıtsal etkenler cinsel arzunun istenilen seviyede olmasını engeller. Fiziksel anlamda eksiklik hissetmek ve buna bağlı özgüven eksikliği de libidonun düşmesine sebep olan faktörler arasındadır.

Libido düşük olduğunda ne yapılır?

Libidonun arzu edilen seviyelere ulaşması için tercih edilebilecek birçok yöntem bulunur. Daha doğru ifade etmek gerekirse libidoyu arttırmak için farklı yöntemler denenebilir. Ayrıca birden fazla yöntemin aynı anda test edilmesi de libidonun hızla yükselmesini sağlayabilir.

Bu noktada özellikle yaşam tarzının rolü büyüktür. Sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olmak ve cinsel yaşamı sağlıklı biçimde düzenlemek, libidonun talep edilen seviyeye çıkmasını sağlayacaktır. Ayrıca libidoyu arttıran ilaç kullanımı da yine verimli sonuçların alınmasını sağlayan bir diğer yöntemdir.

Libido nasıl yükseltilir sorusuna cevap arıyorsanız şu önerileri denemenizi tavsiye ederiz:

  • Düzenli egzersiz ve spor yapın.
  • Beslenme ve uyku düzeninize dikkat edin.
  • Doğal ürünlere yönelerek, organik beslenin.
  • Partnerinizle kurduğunuz iletişimi güçlendirin.
  • Cinsel aktivite öncesini hareketlendirin.
  • Farklı cinsel temaslar ve yöntemler deneyin.
  • Yatak odanızı daha cazibeli hale getirin.

Tüm bunların dışında libidoyu arttırmak için dışarıdan destek almanız da mümkündür.

Libido düşüklüğü nasıl olur?

Libido düşüklüğü en kesin olarak kendisini cinsel aktiviteye duyulan isteğin azalmasıyla belli eder. Bu tarz durumlarda cinsel performansı geliştirmenin en iyi yollarını denemeni de verimli sonuç almanız için önemli bir seçenektir.

Ayrıca hormonal anlamda vücudunuzda değişiklikler olduğunu hissediyorsanız bu da libido düşüklüğünün habercisi olabilir. Bu tarz durumlarda da cinsel yaşamınızı düzenleyerek cinsel aktivitelerde yeni yöntemleri deneyebilir ya da ilaç desteğine başvurabilirsiniz.

Male Extra

male extra

Male Extra, tamamen doğal içeriğiyle cinsel performans arttırıcıdır. Birçok cinsel sağlık sorununa kesin çözümler ürettiği gibi, cinsel performansın daha verilimi bir hale getirilmesini sağlar.

VigRX

vigrx plus

VigRX, cinsel arzunuzun en yüksek seviyeye çıkmasında oldukça etkin bir rol oynar. Uzun süreli bir cinsel deneyim vadeden VigRX, ereksiyonun kontrol edilebilir olmasına izin verir.

Member XXL

member xxl

Member XXL, doğal yöntemlerle penisin arzu edilen büyüklüğe hızla ulaşmasını sağlar. Böylelikle cinsel aktiviteler daha arzulu ve etkileyici bir ambiyansa sahip olur. Sağlamış olduğu özgüven neticesinde libidonuzu da artırır.

Sonuç

Libido düşüklüğü birçok sebepten kaynaklanarak ortaya çıkabilir. En nihayetinde cinsel arzu eksikliği bir sağlık sorunudur ve çözümü için kullanılabilecek yöntemler fazlasıyla geniştir. Üstelik gündelik yaşamın her anını da etkileyen bu sorunun, uygun yöntemlerle çözülmesi gerekir.

Libido düşüklüğünü artırmak için kullanılan yöntemler arasındaki takviye ilaçlar, uzman hekim kontrolü altında olmadan alındığında çeşitli sağlık sorunlarına neden olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.