düşük libido tedavisi

Libido Düşüklüğü Tedavi Edilir Mi?

  Yazar: Michael Moody

Libido düşüklüğü özellikle erkeklerin muzdarip olduğu önemli bir sorundur. Peki, bu sorun tedavi edilebilir mi? Detaylar makalemizde.

Libido cinsel arzuyu tanımlamak için kullandığımız bir kelimedir. Libido eksikliği günümüzde özellikle erkeklerde karşılaştığımız önemli bir sorundur.

Bu sorun partnerler arasında huzursuzluğa hatta cinsel hayatı dışında iş ve sosyal yaşamında da özgüven kaybından kaynaklı sorunlara yol açmaktadır.

Ama bilinmelidir ki bu bir cinsel istek bozukluğudur ve tedavi edilebilir. Yapılan araştırmalar libido eksikliğine sebep olan faktörlerin çeşitlilik gösterebileceğini göstermiştir.

Erkek ve kadında libidoyu artıran hormon libidoyu artıran hormon testosterondur. Buradan her düşük libido sorunu olan kişinin testosteron oranının düşük olduğunu anlamamalıyız. Yukarıda da belirtildiği gibi nedenleri çok farklı olabilir.

Libido düşüklüğüne neden olabilecek durumları ve varsa tedavini sizin için hazırladık. Gelin, libido düşüklüğü nasıl tedavi edilir, hep birlikte inceleyelim.

Düşük libido tedavi edilir mi?

Düşük libido için çeşitli tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Fakat bunlardan birine karar vermek için sorunun kaynağını doğru belirlemek gerekmektedir.

Libido eksikliğine yaşamımızdaki bazı alışkanlıklarımız yani hayat ritüellerimiz sebep oluyor olabilir. Bu yüzden aşağıda sıralı maddelerin hayatımızda olup olmadığını; varsa bunları terk etmemiz ya da minimuma indirmemiz gerektiğini söyleyebiliriz. Bunlar:

  • Alkol ya da uyuşturucu maddeler kullanmak
  • Düzensiz uyku
  • Fazla şeker tüketimi
  • Aşırı spor ya da sporsuz yaşam
  • Stres
  • Monotonluk ve iletişimsizlik

Düşük libido tedavisi için neler yapılır?

Her zaman olduğu gibi öncelikle doğal yöntemlerle sorun giderilmek istenmektedir. Bunlara örnek olarak libido yükseltici minerallerden birisi olarak bilinen çinko yönünden zengin kabak çekirdeği gibi ürünlerin tüketimi arttırılabilir.

Bunların yanı sıra ağırlık antrenmanı özgüven artırması ve yağ yakımını desteklemesinden ötürü denenmelidir.

Yapılan çalışmalar libido eksikliğinin giderilebileceğini gösteriyor. Dışardan alınan takviyelerle bireyler libido eksikliğini hızlıca yenebiliyorlar.

Düşük libido nasıl tedavi edilir?

Düşük libido sorunundan fazlaca şikayetçi iseniz bir endokrinoloji uzmanına danışarak hormon testleri yaptırarak doktorunuzun belirlediği tedaviyi uygulayın. Bunların yanı sıra doğal yöntemler uygulayarak kendinizi gözlemleyebilirsiniz.

Doğal yöntemlere başka örnek vermek gerekirse yüksek testosteron için tarçın ve bitki çaylarına atacağınız diğer ürünlerle libidonuzun artışına destek verebilirsiniz.

Ereksiyon bozukluğuna iyi gelen yiyecekleri tüketerek de libidonuzu artırıcı işlemlerden birini yapmış olursunuz. Avokadoyu diğer takviyelerle beraber de kullanabilirsiniz.

 Bunların yanı sıra tamamen doğal bileşenlerden üretilen libido arttırıcı ilaçlar kullanmak daha kesin bir çözüm olabilir. Bu yönde etkisi bilinen en iyi ürünlere örnek olarak:

Male Extra

male extra

İş hayatının getirdiği yorgunluk hepimizin ana sorunu diyebiliriz. İşte Male Extra size işte kaybettiğiniz enerji ve libidoyu fazlasıyla geri veriyor.

İlaveten Male Extra, kan akışını doğal olarak iyileştirdiği bilinen güçlü doğal nitrik oksit artırıcı bileşenler içerir. Tamamen doğaldır.

VigRX Plus

vigrx plus

VigRX Plus, büyük araştırma şirketlerinin hazırladığı raporlara konu olan VigRX Plus kullanıcıların kullandığı en popüler ürünler arasında. Ayrıca tamamıyla doğal bileşenlerden üretildiğinden güvenerek kullanılabilir.

Member XXL

member xxl

Member XXL, bilinen en iyi libido ve performans arttırıcı ilaçlardandır.

Yapılan araştırmalarda tamamen doğal bileşenlerden üretilen bu ürünün kullanıcılar tarafından çok beğenildiği biliniyor. Ürünü kullanan bireyler ürünün en güzel yanının sonucu hızlıca görebildiklerini ifade ediyorlar.

Sonuç

Libido düşüklüğü günümüz dünyasının getirdiği stres ve yaşam zorluğu arasında hepimizin yaşayabileceği fakat çözümü olan bir sorundur. Bu sorunları gizlemek anlamsızdır çünkü çözümleri yukarıda da belirtildiği gibi bir o kadar kolaydır.

Ancak belirtmek isteriz ki, her bireyin farklı şartlar altında olmasından dolayı kullanılacak ürünlerin doktor kontrolünde alınması ciddi sağlık sıkıntılarının yaşanmasını önlemesi açısından önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.