libido ne zaman düşer

Libido Ne Zaman Düşer?

  Yazar: Michael Moody

Libido seviyesi zaman zaman artar veya azalır. Peki tam olarak ne olunca azalır. Araştırma sonuçlarımızı sizlerle paylaştık.

Cinsel aktivitenin sekteye uğramasına neden olan libido düşüklüğü önemli bir sorundur. Libido nedir ve ne zaman düşer sorularının cevabı yazımızda!

Libido hem erkekler hem de kadınlardaki cinsel aktivite isteğini tanımlayan bir kavramdır. Kadın ve erkeklerde direkt olarak androjen hormonlarıyla alakalı olan kavram, cinsel hayat için çok önemlidir. Libidoda çeşitli nedenlerden ötürü iniş ve çıkışlar meydana gelebilir.

Libido ne zaman düşer?

Bazı kişiler libido düşüklüğü sorunu ile karşılaşabiliyor. Peki ama libido neden düşer?

  • İlişkiyle ilgili sorunlar
  • Ailevi sorunlar
  • Günlük hayattaki stres
  • Depresyon  
  • Kullanılan bazı ilaçlar
  • Kaygı gibi etkenler libido düşüklüğü sorununa neden olabilir.

Libidonun düşmesinin nedenlerini daha önce sıraladık. Libido ne zaman düşer merak ediyorsanız eğer, sonbahar ve kış aylarında libido düşüklüğü sorununun meydana gelebildiğini belirtmemiz gerekiyor.

İklimsel ögeler, cinsel istekte değişikliklere sebep olabiliyor. Bu nedenle yapılan bazı araştırmalar, soğuk havaların libido düşmesinin nedenlerinden biri olduğunu gözler önüne sermektedir. Yaz aylarında libidonun yükseldiği görülür ama neden?

Testosteron üretiminde D vitaminin etkili olduğu bilinen bir gerçek. Vücudun ihtiyaç duyduğu D vitamini yaz aylarında oldukça fazla üretilir. Vücuttaki D vitamini ise testosteron üretimine katkıda bulunur. Bu nedenle yaz aylarında libidonun yükseldiği görülmektedir.

Kaçlı yaşlarda libido düşer?

Birçok kişi gibi sizler de erkeklerde libidoyu arttırmanın yolları nedir sorusunun cevabını merak ediyor olabilirsiniz. Ama bundan önce yaş ile libido arasındaki bağlantıyı aydınlatmak gerekiyor. Erkeklerde libido 20-30 yaş arasında yüksektir.

70 ve üstü yaşlarda ise doğal olarak meydana gelen bazı değişiklikler ereksiyon etkinliğinin azalmasına neden olabilir. Bu durum, libidonun da azalması anlamına gelir.

Fakat burada şu hususu da belirtmekte fayda var: Hem kadın hem de erkeğin sağlıklı olması, uzun süre libidosunun yüksek olmasını sağlar. Bu noktada, çiftlerin sağlıklı olması bir kriterdir. Sağlıklı bireylerde libido düşüklüğü 70 ve üstü yaşlarda gözlemlenir.  

Libidonun yaşla ilişkisi var mı?

Cinsel dürtüyü tanımlayan libido, seks hayatı ve çiftlerin arasındaki ilişkide belirleyici hususlardan bir tanesidir. Bu nedenle birçok kişi gibi siz de libidonun yaşla doğrudan bir ilişkisi olup olmadığı konusunda araştırma yapıyor olabilirsiniz.

Libido kadınlarda 35 yaşına kadar artma eğilimindedir. 45’li yaşlara gelinliğinde libidonun sabit kaldığı gözlemlenir. Libido çok ileriki yaşlara kadar gücünü korur. Erkeklerde ise libidonun en yüksek olduğu zamanlarda 20-30’lu yaşlar arasıdır.

Sağlıklı bireylerde, çok ileriki yaşlara kadar libido düşüklüğü görülmez. Bu nedenle 70 yaş ve üstü dönemlere kadar cinsel hayat, farklı bir sorun meydana gelmediği sürece normal şekilde devam edebilir.

Libido artırıcı ilaçlar

Libido düşüklüğü sorunuyla baş başa kaldıysanız eğer libido arttırıcı ilaç hangisi sorusunun cevabını merak ediyor olabilirsiniz. Hem libido arttırıcı ilaçlar hem de boşalma miktarını arttıran sperm hapları cinsel hayatınızın düzene girmesini sağlayabilir.

Male Extra

male extra

Libidonuzun yükselmesini sağlayan bir diğer hap da Male Extra olarak bilinmektedir. Daha iyi orgazm sağlayan ve sekste dayanıklılık seviyesini arttıran hap, doğal içeriğe sahiptir.

VigRX Plus

vigrx plus

VigRX Plus, libido ve cinsel arzuyu güçlendiren bir haptır. Daha sık ve yoğun orgazmlar sağlar. Bilimsel olarak tasarlanan içeriği sayesinde düzenli ve önerilen kullanım ile sağlığa zararlı değildir.

Member XXL

member xxl

Penis kalınlaştıran ve 9 cm’ye kadar büyüten Member XXL, hızlı etki sağlar. Cinsel hayat üzerinde olumlu bir etkide bulunan ürün, en yüksek kalitede hap olarak piyasada yer alır.

Sonuç

Seks hayatınızın en önemli faktörlerinden birisi şüphesiz libidodur. Fakat bu cinsel istek zamanla düşüş gösterebilir. Bu düşüşün nedenlerinden birisi de yaşın çok ilerlemesidir.

Libidonuzu arttırmak ve cinsel hayatınızı güçlendirmek istiyorsanız eğer, güvenirliği kanıtlanmış ve doğal içeriğe sahip libido arttırıcı hapları kullanabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta bu ilaçları önerilen dozlarda ve doktor kontrolünde kullanmanız gerektiğidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.