yüksek libido

Libido Neden Artar?

  Yazar: Michael Moody

Libido bazen artış gösterir peki bunun sebebi nedir? Meraklıları için detaylıca bilgiler içeren bir makale yazdık. İyi okumalar dileriz.

Bazı dönemler libidomuzun yüksek, bazı dönemler ise düşük olduğunu hissederiz. Bildiğiniz gibi yaşadığımız duygu ve düşüncelerin, çeşitli hislerin asıl sebebi vücut kimyamızdır.

Vücut kimyamız ise hormonlar ile şekillenir. Libido ya da başka bir deyişle cinsel istek, östrojen ve testosteron ile doğru orantılıdır.

Peki, bazılarımızda bunların daha yüksek olmasının sebepleri neler olabilir? Libidonun neden arttığını, libido artması durumunda neler yaşanabileceğini ve libido arttırma yollarını sizin için makalemizde açıkladık. İyi okumalar.

Libido neden artar?

Libidonun yüksek olmasının olası nedeni östrojen ve testosteron oranlarıdır. Geçirdiğimiz belli başlı dönemler libidoyu arttırabilir. Bunun yanı sıra yiyeceklerin özenle seçilmesi ya da yapılan fiziksel aktiviteler de libidonun artmasını sağlayabilir.

Buradan da anlaşılacağı gibi libidonun artmasını sağlayabilecek çok fazla değişken vardır. Nitekim libido artmasının ana nedenlerini sizlere şu şekilde sıralayabiliriz. Bunlar:

  • Düzenli egzersiz yapmak
  • Stresten uzak durmak
  • Yüksek afrodizyak etkiye sahip besinler tüketmek
  • Sağlıklı kilo vermek
  • Uyku saatlerini düzenlemek

Libido artarsa ne olur?

Libidonun, yani cinsel isteğin artması durumunun testosteron oranının yükselmesiyle ilişkili olduğunu söylemiştik. Aynı zamanda kişinin cinsel performansı, penis boyutu ve tabiri caizse porno yıldızı gibi boşalması da yine özgüvenini artırarak libidosunu yükseltecektir.

Uzmanlar, yüksek libido sahibi bireylerin düşük libidoya sahip bireylere göre özgüvenlerinin daha fazla olduğunu ve iş hayatların da bile bu farkın açıkça belli olduğunu ifade ediyorlar. Libidonun artması ile cinsel hayatınızın kalitesinin artması kaçınılmazdır.

Bu durum sizin stresten uzak kalmanızı da sağlar. Çünkü cinsel ilişkilerde en temel problem partnerlerden birinin ya da her ikisinin libido seviyesinin düşük kalması ve bu sebeple cinsel tatmine yani orgazma ulaşılamamasıdır.

 Libidonun artmasıyla birey, cinsel ilişkiye girmekten kaçınmayacak ve kendisiyle ilgili soru işaretlerine son verecektir.

Libido yüksekliği olan bireyler yaşamın her anında daha mutlu olduklarını hissederler. Yüksek özgüvenle beraber hem iş hayatında hem cinsel yaşamında daha keyif alır hale gelirler. Bu durumda diyebiliriz ki yüksek libido mutluluğumuz için olmazsa olmazdır.

Libido nasıl artar?

Daha önce belirttiğimiz gibi düzenli uyku ve beslenme, stresten uzak kalma ve düzenli yapılan fiziksel aktiviteler libidomun artmasına yardımcı olan etmenlerdir. Yüksek afrodizyak içeren besinler tüketmek de libidoyu arttırmak için iyi bir yoldur.

Fakat libidoyu etkileyen hormonlar bazı durumlarda birden fazla nedenden dolayı düşük kalabiliyor.

Bu yüzden bazılarımız işini şansa bırakmayı sevmiyor ve takviye ilaçlar ile kusursuz şekilde libido yükselterek hayatlarından daha iyi verim alıyorlar. Bu ilaçlardan bazıları şunlar

Male Extra

male extra

Gün içinde yorulan bireylerin en çok şikâyet ettiği durum libido eksikliğidir. Bu ürünle beraber enerjinizin ve libidonuzun yükseldiğini hissedip, kaybolan özgüveninizi geri kazanabilir ya da var olan performansınızı daha iyi ve kusursuz bir seviyeye çıkarabilirsiniz.

İlaveten Male Extra, kan akışını doğal olarak iyileştirdiği bilinen güçlü doğal nitrik oksit artırıcı bileşenler içerir. Tamamen doğaldır.

VigRX Plus

vigrx plus

VigRX Plus, tamamen doğal bileşenlerden üretilmesi sayesinde diğer benzer ürünlere göre öne çıkıyor. Ayrıca Vedic Lifescience ‘ın yaptığı araştırma ürünün ne kadar etkili olduğunu göstermektedir.

Member XXL

member xxl

Member XXL, bilinen en iyi penis büyüten ve libido arttıran ürünler arasında gösteriliyor.

Yapılan bir araştırmada genç (12-50) olarak nitelendirilen 90 bireyin 12 hafta bu ürünü kullandıktan sonra neredeyse yüzde yüzünün bu üründen memnun kaldığı görülmüştür. Bireylerin tamamı libidosunun yükseldiğini belirtmişlerdir.

 Member XXL doğal olmasından ötürü tamamen güvenle kullanabileceğiniz bir üründür.

Sonuç

Sağlıklı ve mutlu bir hayat için libidonun yüksek olması gerekiyor. Libidonun düşük olması sizi telaşa sevk etmesin. Hem hayatınızı düzene sokarak hem de birkaç doğal takviye ürünle kısa sürede libidonuzu geri kazanabilirsiniz.

Ancak belirtmek isteriz ki, her bireyin farklı şartlara sahip olmasından dolayı kullanılacak ürünlerin doktor kontrolünde alınması ciddi sağlık sıkıntılarının yaşanmasını önlemesi açısından önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.