libido seviyesi

Libido Seviyesi Kaç Olmalıdır?

  Yazar: Michael Moody

Libido seviyesi her zaman için ilgilenilen bir konu olmuştur. Libidosunu ortalama seviyede tutmak ister genelde erkekler. Peki bu seviye nedir?

Kim yatakta bin kaplan gücünde olmayı istemez ki? Peki bunu belirleyen libidonun seviyesi kaç olmalıdır?

Libido için sayısal bir değer kullanılmaz. Bu nedenle genellikle libido yüksekliği ve düşüklüğü gibi tanımlamalar, libido seviyesini ifade etmek adına kullanılan kavramlardır. Libidonun yüksek olması, cinsel hayatın normal seyrinde devam etmesi için arzu edilen bir durumdur.

Libido için ideal bir seviye var mıdır, ortalama libido seviyesi nedir? Libido düşüklüğü sorunuyla baş etmek için ne yapılmalıdır? Soruların cevabını yazımızda inceledik.

Yüksek libido seviyesi

Libidonun yüksek olması nasıl anlaşılır sorusu, bu kapsamda bir hayli önemli olacaktır. Libido, cinsel arzu ile tanımlanan bir kavramdır. Partnerler arasındaki cinsel ilişkide temel belirleyicilerden biri olan libidonun düşük olması, cinsel isteksizliği beraberinde getirir.

Libido yüksek olduğunda kişi, cinsel birleşmeye çok daha yatkın olur. Bu durum, normal cinsel hayatın devam etmesi anlamına gelir. Testosteron yüksekliği libido yükselmesini de sağlar. Bu nedenle erkeklerde testosteron düşüklüğü, cinsel hayatın olumsuz etkilenmesine sebebiyet verir.

Çeşitli yöntemlerle ulaşılan yüksek libido seviyesi, doğal olarak daha uzun bir seks sunar.

Libido seviyesi kaç olmalıdır?

Daha önce de belirttiğimiz üzere libido seviyesi için sayısal bir değer kullanılamaz. Bu nedenle libido seviyesi kaç olur sorusundan ziyade libido yüksek olmalı mıdır sorusunun cevabını araştırmak gerekiyor.

Libido düşüklüğü, kişinin cinsel anlamda isteksiz olmasına neden olduğu için cinsel birleşmeleri olumsuz bir şekilde etkiler. Bu durum normal cinsel yaşantının sekteye uğramasına sebebiyet verir.

Bu bağlamda, libido çeşitli yöntemlerle yükseltilmelidir. Bazı hastalarda dışarıdan testosteron yüklemesi yapmak libidonun artması noktasında bir tedavi yöntemi olarak kullanılır. Kandaki testosteron seviyesinin erkeklerde 300 ng/dl olması gerekiyor.

Testosteron yüklemesi dışında bazı gıdaların tüketilmesi, libido yükseltici ilaçların kullanılması; libido arttırıcı etkide bulunur.

Libidoyu ortalamada tutmak için ne yapılmalı?

Libidoyu ortalama bir seviyede tutmak için kullanılabilecek bazı yöntemler bulunuyor. Bu yöntemleri genel hatlarıyla şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Avokado, çikolata, peynir, istiridye, omega 3 yağları gibi libido arttırıcı gıdaları tüketin.
  • Gündelik hayatta maruz kaldığınız stresi azaltmaya çalışın.
  • Egzersizleriniz sırasında ağırlık antrenmanları da yapın.
  • Uyku alışkanlıklarınızı düzenleyerek erken saatlerde uyumaya çalışın.
  • Elma suyu, kahve gibi içecekleri tüketin.

Yukarıdaki gibi sıralanabilen hususların her biri, libidoyu yükseltmek için ne yapmalı sorusunun cevapları olarak değerlendirilebilir.

Ortalama libido seviyesi nedir?

Libidonun çok yüksek ve düşük olması, çeşitli sorunların meydana gelmesine neden olabiliyor. Bu nedenle libidoyu ortalama bir seviye tutmak çok önemli. Kişinin cinsel davranışlarını kontrol altına alamaması nemfomani olarak adlandırılır.

Bu durum çoklu ilişkiler, güvensiz seks yapmak, zorlayıcı mastürbasyon gibi durumlara sebebiyet verebilir. Libido azlığı ise cinsel isteksizliğe ve cinsel hayatın olumsuz şekilde seyretmesi gibi sorunlarla baş başa kalmanızı mümkün kılar.

Libidonuzu belirli bir seviye tutmaya özen göstermelisiniz. Aksi takdirde sosyal ve cinsel yaşantınız bu durumdan olumsuz şekilde etkilenebilir.

Cinsel istek artırıcı ilaçlar

Cinsel sağlığınızı düzenlemek için gerekli adımları atmalısınız. Bu noktada laboratuvar testlerinden geçerek güvenirliği kanıtlanmış hapları kullanarak libidonuzu arttırabilirsiniz.

Male Extra

male extra

Male Extra, benzersiz formülüyle çok daha etkili ereksiyonlar sağlar. Maksimum bileşenler ile hızlı ve etkili sonuçları mümkün kılar. Daha iyi orgazm sağlayan ilaç, libidonun artmasını ve cinsel yaşantının düzene girmesini olanaklı hale getirir.

VigRX Plus

vigrx plus

Libido yükseltici bir diğer ilaç da VigRX Plus’tır. Daha yoğun orgazmlar sağlayan ilaç, libidonun ortalama bir seviye kalmasını sağlar. Cinsel arzuyu güçlendirir, libidoyu arttırır.

Member XXL

member xxl

Libidonuzu ortalama bir seviye tutmanızı sağlayan ilaçlardan biri olan Member XXL, cinsel performansınızı da arttıracaktır. Yüksek kalitedeki hap, penis kalınlaşmasını sağlayarak seksin çok daha efektif bir hal almasını mümkün kılar.

Sonuç

Libidonun ortalama bir seviye bulunması cinsel hayatınız için çok önemlidir. Libidonuzu belirli bir seviye tutmak istiyorsanız eğer, libido arttırıcı ilaçları kullanabilirsiniz. Ayrıca egzersizlere ve sağlıklı beslenmeye de yoğunlaşmalısınız.

Libidonuzu artırmak için takviye kullanmaya karar verdiyseniz muhakkak doktorunuza danışmalı ve sağlığınıza olumsuz etkileri olacak ilaçlardan uzak durmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.