libido testi nasıl yapılır

Libido Testi Nasıl Yapılır?

  Yazar: Michael Moody

Libidonuzdan şüphe mi ediyorsunuz. Libido testinin nasıl yapıldığını merak mı ediyorsunuz. İşte size tüm detayları.

Libidonun seviyesini test etmek, olası sorunların tanısını koymak için önemli bir aşamadır. Libido testi nasıl yapılır, mera ediyorsanız detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Libido testi ya da bir diğer adıyla cinsellik testi, cinsel arzularınızın ne kadar güçlü olduğunu gösterir. Cinsel arzunun gücü kadar tutarlı ve istikrarlı olması da önemlidir. İstikrarlı bir cinsel arzu, sağlıklı cinsel yaşamın en belirleyici unsurları arasındadır.

Bu kapsamda libidonuzun ne seviyede olduğunu bilmeniz, cinsel yaşamınızı düzenlemeniz konusunda önemli veriler sunar. Cinsel arzunuzun seviyesini öğrenerek, olası bir libido eksikliğiyle daha verimli mücadele edebilirsiniz.

Libido testi nedir?

Libido testi, cinsel arzunun hangi seviyede olduğunu anlamak amacıyla yapılan testtir. Kişinin gündelik ve sosyal yaşamını etkileyen libidonun seviyesi bilinmelidir. Önlem almanın dışında libido seviyesini bilmek, mutlu bir yaşamın istikrarlı şekilde elde edilmesini sağlar.

Cinsel arzunun ölçülmesi adına bazı modern test araçları bulunur. Ayrıca hormon testleri de cinsel isteğin hangi seviyede olduğunu anlamak için kullanılan araçlardandır. Bu yöntemlerin yanı sıra cinsel arzunuzun hangi seviyede olduğunu cinsel isteğinize göre de ölçebilirsiniz.

Burada yaşamınızda bir dönüm noktası olarak belirleyeceğiniz referans noktasına ihtiyacınız vardır. Bilineceği üzere yaşın ilerlemesiyle birlikte cinsel istek ilk zamanki seviyelerde olmaz ve zaman ilerledikçe arzular önemli ölçüde azalır.

Cinsel arzunuzun azaldığını anlamak için gündelik yaşamınıza ve cinsel aktivite esnasındaki taleplerinize odaklanmanız da önemli bir veri sağlar. Cinsel isteğiniz en güçlü olduğu dönemlerdeki referans noktanız tam da bu aşamada kullanmanız gereken belirleyici unsurdur.

Libido seviyesi nasıl anlaşılır?

Libido seviyesinin düştüğünü ya da arttığını anlamanın birçok yöntemi bulunur. Hemen herkese göre libidonun artması ya da azalması farklı sonuçlara gebedir. Dolayısıyla herkesin kişisel yaşam tarzına göre testler oluşturması gerekir.

Düzenli bir cinsel yaşamınız varsa libido seviyenizi ölçmek için daha avantajlı bir konumdasınızdır. Düzenli olarak cinsel aktivite içerisinde bulunmuyorsanız yine de libido seviyenize ilişkin belli başlı veriler elde etmeniz mümkündür.

Libido seviyenizi anlamınız sağlayacak belli başlı unsurlar şu şekildedir:

  • Cinsel aktivite sırasında hissettiğiniz arzu
  • Cinsel ihtiyacınızı tatmin etme dürtüsünün sıklığı
  • Cinsel aktivite esnasında gösterdiğiniz performans
  • Ruhsal anlamda kendinizi nasıl hissettiğiniz
  • Cinsel iştahınız

gibi unsurlar libido seviyenizin hangi düzeyde olduğunu net bir şekilde gösterecek test araçlardır.

Tüm bu test araçlarının referans olarak kabul ettiğiniz normal performansından düşük olduğunu hissediyorsanız, cinsel sağlığınızla ilgili sorun yaşıyor olabilirsiniz. Bu tarz durumlarda cinsel isteğinizi arttırmak için en iyi seks haplarına yönelim gösterebilirsiniz.

Libido testi nasıl yapılır?

Libido testi, genel olarak bir sürece işaret eder. Hormon testleri ya da cinsel arzunun belirlenmesine ilişkin evlilikte cinsellik testi gibi sözlü testlerin yanı sıra gündelik yaşamınızı kontrol ederek de cinsel isteğinizin hangi seviyede olduğunu anlayabilirsiniz.

Kendiniz için libido testi yaparken cinsel aktivite süreci en önemli verileri sağlar. Cinsel aktivitede hissettikleriniz ve cinsel iştahınız sahip olduğunuz libidonun hangi seviyede olduğunu size açık biçimde söyleyecektir.

Düşük libido için önerilen ilaçlar

Yapılan test sonucu veya kendi gözlemleriniz neticesinde libidonuzun düşük olduğuna karar verdiyseniz, çeşitli takviye ilaçları da değerlendirmelisiniz.

Male Extra

male extra

Male Extra, cinsel birlikteliklerde en verimli performansın ortaya çıkarılması amacıyla geliştirilmiş %100 doğal bir üründür.

 Son derece kısa bir süre içerisinde etkileri gözlemlenebilen Male Extra, vücuttaki kan ve oksijen akışını hızlandırır.

VigRX

vigrx plus

VigRX, bilimsel olarak test edilmiş formülüyle mutlu bir cinsel yaşam için geliştirilmiştir. Partnerlerin her ikisi için tatmin dolu bir cinsel birliktelik vadeden VigRX, yoğun ve etkileyici orgazm sağlar.  

Member XXL

member xxl

Member XXL, cinsel aktivitenin daha etkili olabilmesi amacıyla geliştirilmiş bir takviye ürünüdür. Oldukça etkili olan ürün, cinsel performansı doğrudan olumlu yönde etkilemekle kalmaz, cinsel iştahın artmasını da sağlar.

Sonuç

Libido testi, sahip olunan cinsel arzuyu ölçmekte son derece belirleyicidir. Aynı zamanda cinsel sağlığın korunması için de libido testlerinin yapılması gerekir. Libido testleriyle elde edilen veriler, cinsel yaşamın düzenlenmesinde kullanılmalıdır.

Düşük libido seviyesi için önerilen ilaçları kullanırken uzman bir hekimden ve cinsel sağlık uzmanından destek almanız oldukça önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.