kilo vermek için linzes

Linzess Kilo Kaybetmek İçin Nasıl Kullanılır?

  Yazar: Michael Moody

Kilo kaybı için kullanılan çok sayıda ilaç var. Linzess de bunlardan biri. Peki zayıflamak için Linzess’i ne şekilde kullanmak gerek? Cevaplar burada!

Spor ya da diyet programları ile kilo veremeyen ya da bu programları uygulamaya vakti ve imkânı olmayan bireyler, zayıflamak için ilaç kullanmayı tercih edebiliyor. Son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkan ilaçlardan biri de Linzess.

Peki Linzess nedir ve kilo kaybı için ne şekilde kullanılması gerekiyor? Linzess hakkında tüm merak edilenleri sizler için araştırdık.

Linzess nedir?

Linzess kapsül şekilde üretilen ve kabızlık, irritabl bağırsak sendromu ve kronik idiyopatik kabızlık tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Gerektiği durumlarda bağırsaklarla ilgili başka rahatsızlıkların tedavisi için de kullanılabilir.

Linzess etken madde olarak linaclotide içerir. Doktor tavsiyesi ile kullanılması gereken bir ilaç olan Linzess, hastaların durumuna da bağlı olarak bazı yan etkiler gösterebilir. Bu yan etkiler şu şekilde listelenmiştir:

  • Mide bölgesinde basınç,
  • Karın ağrısı,
  • Şişkinlik ya da doluluk hissi,
  • Gaz ve ishal,
  • Baş ağrısı.

Bu yan etkiler genellikle geçicidir. Vücut ilaca alıştıktan sonra hafifler ya da tamamen yok olurlar. Aynı zamanda Linzess tıpkı kilo verme hapları gibi, kilo kaybı için de kullanılabilen bir ilaç haline gelmiştir.

Linzess kilo kaybı için nasıl kullanılır?

Kabızlık tedavisi için Linzess kullanan bazı kişilerde, genetik özelliklere de bağlı olarak kilo kaybı meydana gelebilmektedir. Bunun nedeni ishal ile birlikte vücudun su ve elektrolit kaybetmesidir.

Eğer kilo vermek istiyorsanız, genellikle Linzess ilk önerilen yöntem değildir. Fakat eğer isterseniz kontrollü şekilde kullanabilirsiniz. Elbette hangi zamanlarda, hangi dozda ve ne sıklıkla kullanacağınıza mutlaka bir doktor karar vermelidir. Aksi halde ortaya istenmeyen durumlar çıkabilir.

Linzess kullanmak yerine kilo vermek için daha alternatif yöntemler her zaman daha sağlıklıdır. Elbette bu yöntemlerin başında düzenli fiziksel aktiviteler gerçekleştirme ve egzersiz yapmak geliyor.

Aynı zamanda beslenme alışkanlıklarını değiştirmek de kullanabileceğiniz en etkili yöntemlerden biri. Örneğin yağ yakıcı yiyecekleri ve içecekleri beslenme programınıza dahil etmeniz hem hızlı hem de sağlıklı şekilde kilo vermenize yardımcı olabilir.

Dolayısıyla eğer egzersiz ve diyetler ile kilo veremiyorsanız, ancak o zaman ilaç kullanmayı tercih etmeniz gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.