erkek yanan yağ

Nasıl Daha Hızlı Yağ Yakarız?

  Yazar: Michael Moody

Kilo almak, hayatınızın en beklenmedik anında patlamaya hazır saatli bir bomba gibidir. Az çabayla nasıl hızlı yağ yakabileceğinizi öğrenin.

Şişmanlamak, erken dönemlerde zenginlik ve aristokrasiyi gösteren bir statü sembolüydü. Ancak 21. Yüzyılda, şişman bir birey için bu kötü bir sağlık belirtisidir ve vücudunuza yapılan utandırıcı yorumlarla yüzleşmek zorundadır.

Eğer siz de kilo alıyorsanız ve bir süredir bununla baş etmeye çalışıyorsanız, bu makale sizi nasıl daha hızlı yağ yakacağınız konusunda aydınlatacak.

Gerçek şu ki, kilo almak kolaydır ancak vermek çok zor bir görevdir ve sürekli çabayı, sıkı çalışma ve irade gerektirir.

Sizler için fazla zorlanmadan daha hızlı yağ yakmanın en iyi yollarını özetledik.

O zaman, daha fazla oyalanmadan bu makalenin özüne geçelim.

Sonrakini oku: Hak Ettiğiniz Sağlıklı ve Fit Vücudu Size Verebilecek En İyi 5 Yağ Yakıcı Hap

Neden Çok Kilo Alıyorsunuz?

göbek yağı

Kilo almak son derece normaldir ve yağ da iyi bir şeydir. Vücudun işleyişinde çeşitli rollere sahip olan kritik makro besinlerden biridir.

Bundan ayrı olarak, vücudun karbonhidrat (birinci enerji kaynağı) yoksunluğunda kullandığı ikinci enerji kaynağıdır.

İnsan vücudu değişen çevre koşullarına uyum sağlamak için evrilir ve yağ birikimi de böyle bir ayarlamadır.

Temelde yağ iki amaca hizmet eder; bunlardan biri açlık zamanında enerji rezervi olarak kullanılmak ve ikincisi de kemiklere, kaslara ve iç organlara tampon görevi görmek. Ayrıca vücut ısı dengesinin sağlanmasına da yardım ederler.

Yani genetik olarak yağ depolamaya eğilimlisinizdir ki bu da günümüz yeme alışkanlıkları ve yaşam tarzıyla birleşince şişmanlamak için kolay bir kısa yol oluyor.

Kilo Almanıza Sebep Olan Faktörler Nelerdir?

Kilo alımını etkileyen yüzlerce faktör vardır ama bunlardan bazıları özellikle yağ boşaltımını olağanüstü oranda hızlandırabilir.

Örneğin, genetik etmenler, buna sebep olan bir faktördür. BX15, HOXC13, RSPO3, ve CPEB4 genlerine sahip olan insanların obez olma olasılıkları daha fazladır.

Genetiğinizi değiştirmek için hiçbir şey yapamıyor olsanız da sadece size ve yaptıklarınıza bağlı olan faktörler de var.

Diyet, yiyeceklerinizin kalitesi, yaşam tarzınız, uyku, egzersiz yapmak, vb. tamamen size bağlı olan önemli etkenlerdir.

Etnik köken, sigara içme alışkanlığı, stres gibi bazı beklenmedik faktörler de yağ birikimini etkileyebilir.

Nasıl Daha Hızlı Yağ Yakarsınız?

hızlı yağ yakma

Karbonhidratı Kesin

Karbonhidrat vücudumuz için ana ve önde gelen enerji kaynağıdır.

Fakat eğer karbonhidrat aşırı alınırsa glikojene dönüştürülür ve daha sonra kullanılmak üzere depolanır. Bu depolanan yağın yakılma ihtimalini azaltır ve zamanla birikmeye neden olur.

Karbonhidratı liflerle ve proteinle değiştirmek iştahınızı azaltmanıza ve böylece kalori tüketiminizi azaltmanıza yardımcı olur.

Aşırı karbonhidrat yemekten kaynaklı kanda fazla şeker birikimi yağ metabolizmasının hızlanmasını tetikleyecektir, bu nedenle karbonhidrat tüketimini azaltma, yağ birikimi ile mücadelede en iyisidir.

Yağ Yakıcı Diyet

Yağ yakımı sadece karbonhidratı kesmekle olmaz, aynı zamanda yağ yakmaya yardım eden ve lipogenezi (yeni yağ hücresi üretimi) engelleyen bir dizi besin değişikliği gerektirir.

Eğer hızlıca yağ yakmanız gerekiyorsa, yapacağınız ilk ve en önemli şey diyetinize daha fazla protein eklemektir, ki bu karbonhidrat ve yağ ile değiştirmek için mükemmeldir.

Vitamin ve mineraller sonraki büyük şeydir, düşük karbonhidratlı diyette meyve ve sebzelerden elde edilebilir.

Bazı besinlerin, özellikle avokado, muz, yoğurt, turunçgiller, kahve, vb. yağ yakıcı özelliği vardır ve süreci hızlandırırlar.

Düzenli Egzersiz

Diyet ve besin tercihi çabanın ancak yarısıdır, kalan diğer yarısı düzenli egzersiz yapmaktan geçer.

Bu çok bilinen bir gerçektir, fakat daha hızlı kilo vermek için kalori alımını etkisizleştirmeye yardım edecek sıkı egzersizlere daha çok yönelmeniz gerekebilir.

Egzersiz yapmak metabolizmanızı hızlandırır, ki bu daha hızlı yağ yakmanıza yardımcı olur. Sadece bu da değil, kaslarınızı çalıştırdığınızda büyürler ve yağlar için yer kalan yer azalmış olur.

En azından haftada beş gün 30 dk. egzersiz yapmalısınız, bu hızlı yağ kaybetmeniz için yeterli olacaktır.

Yağ Yakıcı Doğal Takviyeler

Bunlar organik ve doğal ürünlerin stokiyometrik bir oranda birleştirilmesiyle yapılan doğal ürünlerdir.

Bu haplar organik olmaları ve bilimsel formülleri sebebiyle genellikle güvenli ve yan etkisiz olarak kabul edilirler.

1. PhenQ

phenq

α-LACYS RESET, Capsimax, Chromium ve dahası gibi sektörün en iyi zayıflama ajanları birleştirilerek yapılmıştır. Güvenlik burada ödün verilemez bir meseledir ve ürünleri bir cGMP tesisinden gelir.

2. Clenbutrol

clenbutrol

Clenbutrol, metabolizmayı hızlandırmak ve kan oksijenlenmenizi en üst düzeye çıkarmak için yeterli protein, vitamin ve mineral içeren yağsız bir takviyedir. Bu da kas kütlenizi artırır ve fiziğinizi yukarıdan aşağıya keskinleştirir.

3. Instant Knockout

instant knockout

MMA savaşçıları ve boksörler için özel olarak tasarlanmış profesyonel bir kilo verme hapıdır. Yüksek termojenik bir etkiye sahiptir ve performansı artırmak için daha hızlı yağdan enerjiye dönüştürmeye yardım eder.

4. BurnBooster

burn booster

İştah kesici etkisiyle en çok beğenilen ve diyetisyenlerin favorisi olan doğal kilo verme hapıdır, termojenik etkisi de vardır. Birçok kullanıcı bir aylık düzenli bir kullanımın ardından 7.7 kilo verdiklerini belirtmiştir.

5. Anvarol

anvarol

Bu pro ATP uyarıcı diyet takviyesi tedavisi ile inatçı yağlarınızdan kurtulun. Bu ürün, olağanüstü enerji döngülerini geliştirmek için zencefil ve çemen otunun besleyici faydalarını da içerir.

6. Fast Burn Extreme

fast burn extreme

Adından da anlaşıldığı gibi bu, hızlı çalışan, yeni yağ hücresi oluşumunu yavaşlatarak ve yağ sindirimini artırarak sadece birkaç hafta içinde iç organları, deri altı ve yağ yağlarını parçalayabilen bir kilo verme hapıdır.

7. Piperinox

piperinox

Bu hapın termojenik, iştah kesici bir etkisi vardır ve yağ birikimini de engeller. Sıradan kilo kaybı ajanlarıyla yapılmıştır ancak besin emilimini artıran Bioperine içerir.

8. Keto Actives

keto actives

Keto Actives, düşük karbonhidratlı ve düşük kolesterol içerikli bileşenlerden yapılan çok yönlü bir yağ yakıcı diyet takviyesidir. Fazla yağlarınızı atmaya yardımcı olur ve birkaç haftalık düzenli kullanımda mükemmel bir şekilde şekillendirilmiş bir vücut sunar.

Sonuç

Daha hızlı yağ yakabilir misiniz? Eğer bunun için çalışabilirseniz, cevap evet gibi görünüyor. Yapmanız gereken şeyler basit, ancak burada anahtar kelimeler düzenli ve devamlı yapmak.

Diyetinize dikkat ederseniz işin yarısı hallolur. Karbonhidratsız, proteince zengin, lifçe zengin olduğundan ve gerekli vitamin ve mineralleri içerdiğinden emin olun.

Egzersiz ise ikinci anahtar kelime doğru bir diyetle birleştiğinde kilo verme sürecinizi hızlandırır.

Eğer bu işe vereceğiniz kişisel çaba verebileceğinizden fazla geliyorsa, o zaman bir doğal kilo verme hapı yardımınıza yetişir.

Bu organik yağ yakıcı haplar, çok fazla fiziksel çaba harcamadan kilo vermenize yardım eder. Yapmanız gereken sadece birkaç hap almak ve bunları biraz egzersizle birleştirmek.

Yağ yakmak için açık ara en iyi seçenek güvenli kilo verme hapı kullanmak.

Sonrakini oku: Karın Bölgemizdeki Yağlardan Nasıl Kurtuluruz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.