kilo kaybı

Ne Kadar Sürede Ne Kadar Kilo Verilir?

  Yazar: Michael Moody

Hızlıca kilo vermek fit olmak isteyenlerin bir numaralı amacıdır. Hızlı kilo vermek için yöntemler çoktur. Rakamlar da değişmektedir. Detaylar makalemizde.

Fazla kilolarınız ve vücudunuzda biriken yağlar bir süre sonra rahatsız etmeye başlar. Hem fiziksel görünümünüze etki etmesi hem de beraberinde çeşitli sağlık sorunlarını doğurması sizi yeni arayışlara itecektir.

Hızlı kilo vermek, işte bu noktada önem arz etmeye başlar. Kilolarınızdan olabildiğince hızlı şekilde kurtulmak için yöntem çoktur. Siz de kısa sürede sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız, yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hızlı kilo verme

Nasıl hızlı kilo verilir sorusu, olması gerekenden daha fazla kiloya sahip olan kişilerin cevabını merak ettiği sorulardan biri olarak ön plana çıkıyor. Bilindiği üzere fazla kilo diyabet, kolesterol başta olmak üzere birçok sağlık sorununa neden oluyor.

Fazla kilodan kurtulmak sadece fit bir görünüm için gerekli değil. Aynı zamanda daha sağlıklı bir yaşantı içerisinde olmak için de önemli. Bu nedenle sizler de fazla kiloya sahipseniz, sağlıklı kilo verme yöntemlerini kullanabilirsiniz.

Hangi yöntemler kısa sürede çok kilo vermeyi olanaklı hale getirir sorusunu cevaplamadan önce vücut kitle indeksi -VKİ (Body Mass Index-BMI) ’nden bahsetmek gerekiyor. Kilonun, boy değerinin karesine bölünmesiyle vücut kitle indeksi hesaplanır.

Vücut kitle indeksi nasıl hesaplanır?

VKİ = Ağırlık (Kg) / boyun metre cinsinden karesi

75 kilo ve 1.63 boyundaki biri için hesaplamayı aşağıdaki gibi yapabilirsiniz.

1.63 x 1.63 = 2.65

75 / 2.65 = 28.3

VKİ = 28.3

Peki bu değer ne ifade ediyor. Bunun için tabloya bakıp yorumlamamız gerekiyor.

Dünya Sağlık Örgütünün referans aralıkları, obezite tanımlamasında kullanılır. Buna göre;

olarak tanımlanır. Vücut kitle indeksi hesaplama konusunda yardımcı olan çeşitli internet siteleri bulunuyor. Bu sitelerde kilo ve boy bilgilerinin girilmesi, ideal kilonun ne olması gerektiği ile ilgili bilgi veriyor.

Yapılan hesaplamalar yalnızca bilgi amaçlı olduğu için bu konuda daha fazla bilgi sahibi olabilmek için uzman bir diyetisyene başvurmanız çok önemlidir.

Kilonuz olması gerektiğinden daha fazlaysa ne yapmalısınız? İşte hızlı kilo vermenin yolları!

Hızlı kilo vermekten kasıt nedir?

Birçok insan, kısa sürede fazla kilo verme noktasında pek çok yöntemi dener. Peki ama hızlı kilo vermekten ne anlamalıyız?

İlk önce şunu belirtmekte fayda var: Kilo verirken ideal kilo kaybının ne olduğu bilinmeli. Çok hızlı bir şekilde kilo vermek, her zaman iyi olmayabilir. Haftalık 1-1,5 kilo veriyorsanız eğer ideal kilo kaybına sahipsiniz demektir.

Bu sürecin kesintisiz bir şekilde devam etmesi, kalıcı bir şekilde kilo vermeyi mümkün kılar. Hızlı kilo verme önerileri kapsamında sizlere sunulan yöntemleri kullanarak düzenli ve sistematik bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Hızlı kilo vermek için ne yapmalı?

Hızlı kilo vermek, özellikle obezite tehlikesi bulunan kişiler için önemli olsa da sağlıksız bir kilo verme süreci içerisinde olmamaya özen göstermek gerekiyor. Genellikle kadınlar, fazla kilolarından şikayetçi olarak bu durumu kendilerine dert eder.

Çünkü fazla kilo hem fiziksel hem de ruhsal anlamda kişinin kendisini kötü hissetmesine neden olur. Bu nedenle kilo verme yolları için pek çok yöntem ön plana çıkar. Hem kadınlar hem de erkekler, aşağıdaki gibi sıralanabilen yöntemleri, hızlı kilo vermek adına kullanabilir:

  • En az haftanın 3 günü spor yapın. Tempolu yürüyebilir, koşabilir ya da fitness yapabilirsiniz. Yapılan egzersizler, kas kütlesinin güçlendirilmesini sağlar.
  • Uzman diyetisyen tarafından, size özel hazırlanmış diyet programını düzenli bir şekilde uygulayın.
  • Geç saatlerde yemek yiyorsanız, bu davranışınızı değiştirmelisiniz.
  • Çok düşük kalorilerle beslenmeniz, bir süre sonra kas kaybına neden olur.
  • Toksinlerin vücuttan kısa sürede atılmasını sağlayan su, günlük sıvı tüketiminizin büyük bir kısmını oluştursun.
  • Daha erken uyumaya özen gösterin. Az uyuduğunuz takdirde vücut daha fazla kortizol salgılar. Bu da sizin stresli olmanıza ve daha çok yemek yemenize neden olacaktır.

Yukarıdaki hususların her biri, kilo vermek için tavsiyeler kapsamında yer almaktadır. Yaşam şeklinizi değiştirerek kısa sürede ideal kilo verme hızına kavuşabilirsiniz.

Ek olarak kilo vermeye yardımcı ilaçları da doktorunuzla görüşerek deneyebilirsiniz. Ancak bu işlemden önce muhakkak kilo verdiren hapların içerikleri ile ilgili araştırma yapmanız gerekecektir.

Ne kadar sürede fit olunur?

Ne kadar sürede fit olunur merak ediyorsanız eğer, kilo verme sürecini planlamalı ve bu plana uygun bir şekilde hareket etmelisiniz. Birçoklarının bildiği üzere kilo verme, sabır gerektiren bir iştir. Egzersizlerin ve diyetin, sistematik bir şekilde yapılması çok önemlidir.

Temel olarak şu kadar sürede fit bir görünüm elde edilir gibi bir sav, oldukça yersiz olacaktır. Çünkü her kişinin metabolizması, farklı çalışır. Fakat kilo vermeyi sağlayan sadece metabolizma hızı değildir. Bunun yanı sıra beslenme şekli, vücut yapısı gibi faktörler de kilo vermede önemli kriterlerdir.

Vücuda alınan kalori miktarı, kilo verme noktasında çok önemlidir. Bu nedenle ilk önce günlük vücudunuzun ihtiyaç duyduğu kalori miktarını hesaplamalı, ardından her gün ne kadar kalori almanız gerektiğini belirlemelisiniz.

Kilo vermeye yardımcı yiyecekler üzerinden belirlenen diyet programları ile kalori miktarınızı kontrol edebilirsiniz. Ayrıca günlük yakmanız gereken kalori miktarı da bir hayli önemlidir. Bu nedenle hangi egzersizlerin ne kadar kalori yakımını sağladığını öğrenebilirsiniz.

Böylelikle aslında her gününüzü planlamış ve kilo verme sürecini başlatmış olursunuz. Peki diyet yapıyorsunuz, egzersizlere devam ediyorsunuz, bitkisel içerikli ve güvenirliği onaylanmış kilo verme haplarını dozunda kullanıyorsunuz; en hızlı ne kadar kilo verebilirsiniz?

En hızlı ne kadar kilo verilir?

Yoğun iş temposu nedeniyle spor salonlarına gidemeyen pek çok kişi, evde kilo vermenin yolları nelerdir sorusu dahilinde araştırma yapıyor. Evde ya da spor salonlarında yapacağınız egzersizler ve uygulayacağınız diyet programları, fazla kilolarınızdan kurtulmanızı sağlıyor.

Peki ama en hızlı ne kadar kilo verilebilir? Bu soru, kısa zamanda fazlaca kilo vermek isteyenler için bir hayli önemlidir. 1 haftada 4 kilo verilebilmesini mümkün kılan diyet programları ve egzersizler bulunuyor.

Diyet programlarının mutlaka bir diyetisyen tarafından yapılması şart. Çünkü diyet hazırlamak, sanıldığından çok daha fazla uzmanlık gerektiren bir iş. Ayrıca sağlıklı bir şekilde kilo verebilmek için vücuda en uygun diyet programının uygulanması gerekiyor.

Daha önce de belirttiğimiz üzere haftada 4 kilo vermek mümkün olsa da ideal kilo verme hızı haftalık 1-1,5 kilo arasında değişiyor. Bu nedenle hızlı kilo vermeye odaklanarak sağlığınızı geri planda tutmamalısınız.

Günde 1 kilo vermek için ne yapmalı?

Günde 1 kilo vermek her ne kadar mümkün olsa da bu durum sağlık açısından oldukça tehlikelidir. Hızlı kilo vermek, kas kütlesinde de azalmalara neden olabilir. Bu nedenle en sağlıklı olanı, belirli bir zaman dilimine yayarak kilo vermek olacaktır.

En etkili kilo verme hapları

Hazırlanan diyetlerin adım adım uygulanması, gün içerisinde egzersiz yapmak ve bitkisel içeriğe sahip kilo verme haplarının kullanımı; kalıcı bir şekilde kilo vermeyi mümkün kılacaktır. Piyasada etkisi kanıtlanmış, klinik testlerden geçmiş kilo verme hapları bulunuyor.

Piperinox
piperinox

Piperinox, klinik testlerden geçen ve etkisi onaylanan kilo verme haplarından bir tanesi. Acı biberin gücünü kullanmakta olan bu hap ile kısa sürede etkili bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Tabi bunun için düzenli kullanım ve diyet ile fiziksel aktiviteler de gerekli.

Keto Actives

keto actives

Vücudunuzda fazladan bulunan yağları Keto Actives ile yakabilirsiniz. Bölgesel incelmeyi mümkün kılan bu kilo verme hapı, bitkisel bir içeriğe sahip.

Bu nedenle yan etkileri konusunda endişelenmenize gerek yok. Vücuda gönderdiği sinyaller ile metabolizmayı hızlandırır ve daha kısa sürede hedeflerinize ulaşmanızı sağlar.

Fast Burn Extreme

fast burn extreme

Yağ yakma metabolizmasını arttıran Fast Burn Extreme, aynı zamanda yağın depolanmasını önleyerek kısa sürede kilo vermenize destek oluyor.

Sonuç

Kilo verme hızınızı, güvenilir ve doğal içerikli kilo verme haplarıyla arttırabilirsiniz. Bu haplarla birlikte belirli oranda egzersiz yapmanız ve düzenli beslenmeniz, sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi mümkün kılacaktır.

Tüm ilaçlarda olduğu gibi kilo verme haplarında da muhakkak hekiminize danışmalı ve onun bilgisi dahilinde önerilen dozlara uyarak bu ilaçları almalısınız. Unutmayın ki çok hızlı kilo vermeye çalışmak oldukça sağlıksız bir eylem olup kontrol edilmediğinde ciddi sonuçları olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.