penis büyütme ameliyatı

Penis Büyütücü Mü Yoksa Ameliyat Mı?

  Yazar: Michael Moody

Penis büyütücü penis büyütmede bir çözümdür. Peki ameliyat mı daha etkili yoksa penis büyütücü mü? Cevabını yazımızda verdik.

Birçok hasta kozmetik nedenlerle penis büyütme veya kalınlaştırma ameliyatı olmaktadır. Kalınlaştırma ve uzatma kararı sadece estetik veya özgüven sorunları içindir ve birkaç vakada mikropenisli hastalardır.

Bu durumda, genellikle normal boyutta penisleri vardır, ancak diğerlerinin yanı sıra birçok kadının meme ve kalça protezi ameliyatı yaptığı gibi, hasta onu kalınlaştırmaya veya uzatmaya karar verir.

Penis büyütücü ameliyattan iyi mi?  

Gerekli olmasa da birçok erkek ereksiyonlarını sertleştirmek ve daha uzun süre dayanmak için penis halkaları kullanmayı sever.Penis halkası kullanacaksanız pompayı çıkardıktan hemen sonra penisinizdeki kanı tutmasını sağlamak için takın ve komplikasyonları önlemek için 30 dakika sonra çıkardığınızdan emin olun.

Penis pompası, penisin üzerine yerleştirilen elektrikle veya elle çalıştırılan bir vakum pompası olan bir vakum ereksiyon yardım sistemidir. Pompalama işlemi şimdi başlatılırsa, yalnızca korpuskavernozuma kan akıp sertleşmekle kalmaz. Aynı zamanda korpuskavernozuma artan oksijen kaynağı da olur. Bunun erektildisfonksiyon üzerinde temelde olumlu bir etkisi vardır ve ayrıca çok küçük bir penisin büyütülmesine de yardımcı olur.

Penis büyütücünün artıları nedir?

  • Penis büyütücülerin bazı avantajları vardır. Bunlar genel olarak aşağıdaki gibidir.
  • Genel maliyet daha düşüktür. İlk satın alma işleminden sonra bir penis pompası kullanmak, diğer herhangi bir erektildisfonksiyon tedavisinden daha az maliyetlidir.
  • Penis pompaları noninvazivdir. Ameliyat gerektirmezler, penisinizin ucuna ilaç sokmak veya penis enjeksiyonları yapmak.
  • Penis pompaları diğer tedavilerle birlikte kullanılabilir. İlaçlar veya penis implantı ile birlikte bir penis pompası kullanılabilir. Bazı erkekler için erektildisfonksiyon tedavilerinin bir kombinasyonu en iyi sonucu verir.

Penis pompası kullanmak, belirli prosedürlerden sonra erektil işlevi yeniden kazanmanıza yardımcı olabilir. Örneğin, bir penis pompası kullanmak, prostat ameliyatı veya prostat kanseri için radyasyon tedavisi sonrasında doğal bir ereksiyon elde etme yeteneğinizi geri kazanmanıza yardımcı olabilir.

Ameliyatın artıları nedir?                                                        

Ameliyat sonrası dönem ağrılı değildir, ancak müdahaleden sonraki günlerde etkilenen bölgede her zaman rahatsızlık veya şişlik olma olasılığı vardır. Ameliyattan sonra tıbbi bir takip yapılacak ve yaklaşık 7 gün sonra hasta gerekirse bir kür uygulamak için revizyon konsültasyonuna gitmek zorunda kalacaktır.

Müdahale yapıldıktan sonra hastanın yaklaşık bir ay boyunca cinsel ilişkiden uzak durması gerekir . Bu süre zarfında, doku greftini kolaylaştırmak için hasta istirahat etmelidir. Ameliyat sonrası dönemde genellikle bölgede ödem oluşur ve bir süre sonra kendiliğinden kaybolur

Amaç penisin boyutunu artırmak olduğunda, genellikle penisi kasık kemiği ile birleştiren bağın kesilerek cinsel organın aşağı inip daha büyük görünmesini sağlayan bir ameliyat önerilir.

Bu ameliyat sarkık penisin boyutunu yaklaşık 2 cm artırabilse de, organ erekte olduğunda fark genellikle fark edilmez. Ek olarak, bağın kesilmesi nedeniyle birçok erkek, ereksiyon sırasında penisin daha düşük bir yüksekliğe sahip olduğunu ve bunun da yakın teması zorlaştırabileceğini bildirmektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.