penis büyütücü kullanan var mı

Penis Büyütücüyü Herkes Kullanabilir mi?

  Yazar: Michael Moody

Penis büyütücü kullanacaksınız ancak kimlerin kullanabileceği hakkında şüpheleriniz mi var? İşte sizi rahatlatacak cevaplar.

Penis büyütücü herkese uygun mudur?

Penis boyutu birçok erkek için hassas bir konu olabilir. Haplar, enjeksiyonlar, traksiyon cihazları ve cerrahi, daha büyük penis arayışı içinde olan erkeklere düzenli olarak pazarlansa da bazıları diğerlerinden daha etkilidir. Ayrıca, belirli prosedürlerin, özellikle cerrahinin riskleri, herhangi bir varsayılan faydadan önemli ölçüde daha ağır basabilir.

Penis travması geçirmiş veya penisin işlevini etkileyen tıbbi bir rahatsızlığı olan bir erkek için penis büyütme prosedürü endike olabilir. Penis boyutunun doğurganlığı veya yaşam kalitesini etkilediği durumlarda, bir ürolog kontrolünde penis büyütme düşünülebilir.

Bunlar, penis büyütme olarak bilinen cerrahi prosedürleri içerir.  Bu doğrultuda söz konusu kişilerin penis büyütme yöntemlerini tercih edebilmeleri mümkündür.

Penis büyütücüler kaç yaş için daha uygundur?

Bir erkeğin penis büyütme talebinde bulunmasının birçok nedeni vardır. Üriner fonksiyon veya doğurganlığın bozulması gibi tıbbi nedenler veya penis boyutunun kaygı veya düşük benlik saygısı gibi olumsuz duyguları tetiklediği psikolojik nedenler olabilir.

Fiziksel nedenler

Bazı durumlarda bir erkeğin penisi, mikropenise neden olan genetik veya hormonal bir bozukluk nedeniyle gerçekten daha küçük olabilir. Mikropenis, 3 inç’in altında gerilmiş bir penis uzunluğu olarak tanımlanır. Bu büyüklükte bir penise sahip olmak, bir erkeğin idrar akışını yönlendirme yeteneğini etkileyebilir. Ayrıca cinsel ilişkiyi zorlaştırabilir ve üst vajinaya ulaşan meni miktarını azaltabilir.

Mikropenisli bazı erkeklerde, altta yatan hormonal işlev bozukluğu nedeniyle testosteron seviyeleri ve düşük sperm sayısı azalmıştır. 4  Bu gibi durumlarda, artan penis boyutu destekli doğurganlık tedavileri olduğu kadar doğurganlığı artırmak olmayacaktır. Bu noktada 18 yaşını geçmiş pek çok erkeğin bu işlemden faydalandığını ifade edebiliriz.

Penis büyütücüler her penise uygun mudur?

Penis boyutunun küçülmesiyle ilişkili başka durumlar da vardır:

Mikrophallus : Mikrophallus, hipospadias (üretranın açılmasının penisin alt tarafında olduğu doğuştan gelen bir kusur) eşliğinde anormal derecede küçük bir penistir . 5

Peyronie hastalığı: Peyronie hastalığı , penisin genellikle yaşamın ilerleyen dönemlerinde aniden anormal bir bükülme geliştireceği bir durumdur. 6 Eğilme yerindeki fibrozis ağrılı ereksiyonlar veya erektil disfonksiyon ile birlikte penisin kısalmasına ve/veya daralmasına neden olabilir.

Prostat kanseri cerrahisi: Tüm prostatın çevre dokularla birlikte çıkarıldığı radikal prostatektominin, fibroz penisin iç geri çekilmesine ve %16’ya varan uzunluk kaybına neden olduğu için penis boyutunu küçülttüğü bilinmektedir.

Gömülü penis: Gömülü penis, bir penisin fazla pelvis yağı içinde gizlendiği durumlarda kullanılan bir terimdir. Çoğu normal boyutta penise sahip olan ve sonunda durumu aşacak olan obez olan ergenlik öncesi erkeklerde yaygındır. Kilo kaybı da yardımcı olur.

Diğer erkekler, ortalamadan daha küçük oldukları inancıyla penis büyütme arayışındadırlar. Bu erkeklerin çoğu, tipik ereksiyon halindeki penisin yaklaşık 5 ila 6 inç uzunluğunda ve 4 ila 5 inç çevresi olduğunu fark edemez.

Boyları ile anormal bir meşguliyeti olan ortalamanın üzerinde penisleri olan bazı erkekler bile var. Bu meşguliyet yaşam kalitelerine müdahale ettiğinde, tipik olarak penil dismorfik bozukluk (PDD) olarak teşhis edilir. Penis büyütme psikolojik danışmadan daha fazla yararlanılabilecek bir durumdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.