daha büyük penis için penis pompası

Penis Pompası Penis Büyütür Mü?

  Yazar: Michael Moody

Penis pompası, piyasadaki en iyi penis güçlendirme seçeneklerinden biri. Peki penis pompaları, penisinizi büyütür mü? Bunu ve daha fazlasını öğrenmek için makaleyi incele.

Penis pompaları, 21. yüzyılın başlarında piyasaya fırtına gibi girdi ve bugüne kadar ereksiyon bozukluklarını (ED) gidermede en güvenilir ve tercih edilen yollarından biri oldu.

Penis pompası aslında 20. yüzyılın başlarından beri mevcut hatta ilk prototip 1874’te Dr.John King tarafından geliştirildi.

1917’de Dr. Otto Lederer tarafından penis pompalarının tasarımında büyük bir yenileme yapıldı ve o zamandan beri vakum pompaları çok sayıda değişiklik geçirerek günümüze geldi.

Günümüzün plastik bir silindir ve körük benzeri tasarımı 70’lerin sonlarında üretildi ancak FDA, 1982 yılına kadar, penis pompası ürününü terapötik uygulama için onaylamadı.

Penis pompalarının tarihi büyüleyici görünse de okuyucuların kafasında bu merak edilen soru hep vardır.

En iyi penis pompaları penisinizi büyütür mü? Bu sorunun cevabı biraz açıklama gerektiriyor.

O halde daha fazla vakit harcamadan cevabı öğrenelim.

Penis pompası nedir? Ne İşe Yarar?

penis pompası

Vakumlu erektil cihaz (VED) veya basit vakum pompası yahut da penis pompası olarak adlandırılan penis pompası, yapay olarak ereksiyonu tetiklemek için penis üzerine yerleştirilen bir alettir.

Bu alet, penis dokusuna kan çekmek için vakum basıncını kullanır ve bu sayede ereksiyon gerçekleşir.

Esas olarak hafif-orta derecede ereksiyon bozukluklarından muzdarip hastalar tarafından kullanılır ve ereksiyon problemlerini herhangi bir cerrahi müdahale olmaksızın düzeltmek için temel bir çeşit alet olarak kabul edilir.

Ürün, plastik bir silindirden (bazen şeffaf) ve diğer ucunda tek yönlü valfli (bazen 2 yollu valf) bir körükten oluşur.

Kullanıcı penisi hazneye sokar ve havayı/suyu dışarı pompalayarak içeride vakum yaratır.

Silindirin içindeki düşük hava basıncı ile kan, daraltılmış penis arterlerini zorlayarak açar ve penisi doldurur, böylece yapay bir ereksiyon elde edilir.

Penis damarları daha küçüktür ve icraat sırasında cinsel metabolizmanın da yardımıyla kapalı kalır ve böylece ereksiyon devam eder.

Penis pompasının penis büyütücüden ne farkı vardır?

Penis pompası, yapay bir ereksiyon oluşturmak için kullanılır ama penis büyütücü, penis boyunu artırmak için kullanılan bir başka alettir.

Penis pompası bazen penis boyutunun artmasına yardımcı olabilir ancak; bir penis büyütücü kadar etkili olmayacaktır.

Bu iki aletin çalışma prensipleri de birbirinden tamamen farklıdır.

Bir pompada, ereksiyon oluşturmaya yardımcı olan vakumdur, büyütücüde ise penis boyutunu artırmak için çekmeye bağlı oluşan mikro yırtıklar kullanır.

Bu nedenle, vakum pompası ereksiyon sorunu yaşayanlar için, büyütücü ise daha büyük bir penis ile tatmin edici cinsel deneyimler yaşamak isteyenler için uygun ürünlerdir.

Her iki cihaz da FDA onaylıdır ve amaçlanan uygulama için klinik olarak kullanılmaktadır.

Ek olarak, penisin performansını artırmak için her ikisi de agresif olmayan, ilaçsız ve ağrısız bir seçeneklerdir.

Penis pompası penisinizi büyütür mü?

penis büyütme

Bu konu biraz belirsiz olsa da bazı çalışmalara göre, penis pompasının boyut artırıcı özellikleri gerçek olabilir.

Bununla birlikte, asıl amacı penisi büyütmek olarak kullanılamaz çünkü elde edilen boyut kazancı, bir penis uzatıcı ile karşılaştırınca oldukça azdır.

En iyi ihtimal ile, birkaç santimetre kazanmanıza yardımcı olurken, bir büyütücü en iyi haliyle 7.5 cm’lik bir boy artışı elde etmenizi sağlayabilir.

Bir penis pompası tam potansiyelinde pompalandığında, artan ereksiyonun neden olduğu doku genişlemesi sebebiyle küçük mikro yırtılmalar olma ihtimali vardır.

Bu mikro yırtıklar iyileştiğinde, toplam büyüklüğe az miktarda ekstra hücre kütlesi eklenir.

Bu ilaveyi fark etmek için penis pompasını çok uzun süre kullanmanız gerekir, en azından bir yıl.

Ayrıca, bir penis pompasının boyutunu artırma potansiyeli sınırlıdır, bu potansiyelin üzerinde artış sağlaması pek de mümkün değildir.

Piyasadaki en iyi penis pompaları hangileri?

Size etkileyici sonuçlar verecek en iyi penis pompalarını listeledik.

1. Bathmate HydroXtreme

bathmate hydroxtreme

Bathmate, bu segmentte pazar lideridir ve sıradan bir penis pompasından bıkmış olanlara su bazlı bir penis pompasını sunan ilk şirkettir.

HydroXtreme, üç farklı boyda (13, 18 ve 23 cm) ve benzersiz bir 28 cm’lik pompası bulunan yüksek kaliteli bir ürünüdür.

Silindire su doldurun, cihazı takın ve top şeklindeki el sıkacağını kullanarak suyu dışarı pompalayın, böylece manuel çekme ihtiyacını ortadan kalkar.

2. Bathmate HydroMax

bathmate hydromax

Uygun fiyatlı, orta sınıf, su bazlı bir penis pompası olan bu ürünün tasarım ve performansı, tamamen önceki versiyonlarından yola çıkarak geliştirilmiştir.

Körüğün yeni ergonomik tasarımı, %35 daha fazla emiş gücü sağlar ve bu da gelişmiş performans için daha güçlü bir vakum yaratır.

1 milyondan fazla müşterisi vardır ve bir ankete göre alıcıların yaklaşık%92’si bu üründen oldukça memnun kalmıştır.

3. Penomet

penomet

Hem kuru hem de ıslak kullanılabilen ve kaybettiğiniz ereksiyon yeteneğinizi geri kazanmanıza yardımcı olabilecek çift amaçlı penis pompası.

Bu ürün, uzama esnasında ağrıyı ortadan kaldırmak için yeni bir körük tasarımına sahiptir ve 2 yönlü ayarlanabilir valf ile basıncın sorunsuz kontrolünü sağlar.

Ödüllü ve RoHS uyumlu bir ürün olan bu pompa, Peyronie hastalığını ve penis eğriliği sorunlarını gidermeye de yardımcı olabilir.

4. Bathmate Hydro

bathmate hydro

Yeni başlayanlar için giriş seviyesi bir hidro pompa olan bu ürün, genel olarak penis pompalarına alışmak için ideal bir üründür.

Hydro serisi pompalar size gereken vakum miktarı, emme hissi ve ereksiyonun nasıl sürdürüleceğine dair yerinde fikirler verecektir.

Bu ürün, size hoş bir deneyim yaşatmak için bir konfor pedi, askılı kemer, temizlik seti gibi bir dizi uyumlu aksesuarına da sahiptir.

Sonuç

Sonuç olarak bir penis pompası ile penis büyütücüler kadar olmasa da, küçük bir boy artışı elde edebilirsiniz.

Bu ürünü bir avantaj olarak (boyut artışı açısından) bir çeşit ereksiyon yardımcısı olarak düşünebilirsiniz.

En iyi durumda, penis pompası birkaç santimetrelik uzunluk artışı sağlayabilir hatta çevresi de genişleyebilir.

Penis pompasının boyut değişikliğine ulaşmasının birkaç ay sürebileceğini unutmayın zira birincil amaç boyutu değil ereksiyonu iyileştirmektir.

Sonrakini oku: Penis Pompaları Güvenli Midir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.