sağlıklı kilo kaybı

Sağlıklı Kilo Vermek için Ne Yapılır?

  Yazar: Michael Moody

Kilo vermek birçok kişinin rüyasıdır. Başarılı olanlar da vardır başarısız olanlar da ama en önemlisi sağlıklı kilo vermektir. Nasıl mı? Makalemizde.

Fazla kilonun diyabet, astım, safra kesesi hastalıkları olmak üzere pek çok sağlık sorununa neden olduğunu biliyor muydunuz? Kilolarınızdan sağlıklı bir şekilde kurtulmak istiyorsanız, tavsiyelerimizi uygulayabilirsiniz.

Kilo vermek birçok kişinin rüyasıdır. Başarılı olanlar da vardır başarısız olanlar da ama en önemlisi sağlıklı kilo vermektir. Nasıl mı? Makalemizde.

Fazla kilolar ve obezite

Vücutta fazla yağ bulunması, herhangi bir önlemin alınmaması durumunda obeziteye neden olabiliyor. Besinlerle alınan enerji miktarının, fiziksel aktivite ve metabolizma ile tüketilen enerji miktarından çok daha fazla olması obezite olarak adlandırılıyor.

Obezite, birçok sağlık sorununa neden olduğu için sağlıklı kilo verme yöntemleri günümüz dünyasının en çok merak edilenleri arasında. Fazla kilolarınızdan nasıl kurtulabileceğinizi açıklamadan önce, obezitenin neden olduğu hastalıklardan bahsetmekte fayda var.

Obezitenin yol açtığı sağlık problemleri genel hatlarıyla şu şekilde sıralanabilir:

 • Metabolik sendrom
 • İnsülin direnci-hiperinsülinemi
 • Koroner arter hastalığı
 • Hipertansiyon
 • Safra kesesi hastalıkları
 • Bazı kanser türleri
 • Aşırı kıllanma
 • Ameliyat risklerinin artması
 • Uyku apnesi
 • Felç
 • Kas-iskelet sistemi problemleri
 • Toplumsal uyumsuzluklar
 • Ruhsal sorunlar

Çok daha sağlıklı bir vücut yapısı için kalıcı kilo vermek önemlidir. Kilo verme noktasında pek çok yöntem bulunsa da bunlardan bazıları, kısa süreli kilo kaybına neden olur. Yani bu yöntemler geçici çözümler olarak bilinir.

Peki ama etkili kilo vermek adına ne yapılması gerekiyor? Nasıl hızlıca kilo veririz? Sorusunun cevabını merak ediyorsanız eğer yazımızı inceleyebilir, kilo verme noktasında ne yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Sağlıklı kilo vermek mümkün mü?

Günlük kalori alımında aşırıya kaçan pek çok kişi, kilo vermek istiyorum yardım edin diyerek nasıl sağlıklı ve düzenli bir şekilde kilo verebileceğini öğrenmeye çalışır. Öncelikle şunu belirtmekte fayda var: Sağlıklı kilo vermek, çeşitli yöntemlerle mümkün bir durumdur.

Verdiğiniz kiloları geri almamak için etkili ve kalıcı yöntemleri uygulamalısınız. Dengeli beslenme, kısa sürede kilo vermenizi sağlayan en önemli yöntemlerden bir tanesi. Karbonhidrat ağırlıklı beslenme alışkanlığınızı değiştirirseniz, fazladan yağ alımını engellemiş olursunuz.

Vücudunuzun aldığı enerji ile harcadığı enerjiyi eşit tutması gerekir. Bu nedenle yoğun fiziksel aktiviteler yaparken protein ağırlıklı beslenmeniz çok önemli. Harcadığınız enerji miktarının bir kısmını karşılamanız, sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlayacaktır.

En kısa sürede kilo vermek isteyen birçok kişi, hızlı sonuç veren fakat etkisiz yöntemlere başvuruyor. Bu, vücudunuz için bir risk faktörü oluşturmanız anlamına geliyor. Bu nedenle kısa sürede kilo verirken sağlığınızı geri planda tutmamaya özen göstermelisiniz.

Uzman bir diyetisyene giderek nasıl bir diyet programını uygulamanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Böylelikle hem sağlıklı beslenmiş olursunuz hem de günlük kalori miktarınızı aşmayarak etkili bir şekilde fazla kilolarınızdan kurtulursunuz.

“Sağlıklı ve sistemli bir şekilde kilo verebilmek için hangi adımları nasıl uygulamalıyım?” dediğinizi duyar gibiyiz. Kilo verme sürecinde planlı hareket edebilmeniz için tavsiyelerimizi dikkate alabilirsiniz.

Sağlıklı kilo vermek için ne yapmalı?

İstediğiniz kiloya ve fit görünüme ulaşabilmeniz için kendinize bir plan oluşturmalısınız. kilo vermek için hangi yiyecekler yenmeli ve  kolay kilo verme egzersizleri nelerdir gibi konulara kadar her şeyi titizlikle araştırıp öğrenmelisiniz.

Diyet programları için diyetisyene giderek çok daha sağlıklı bir kilo verme sürecine dahil olabilirsiniz. Düzenli kilo vermek istiyorum diyorsanız, genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilen adımları uygulayabilirsiniz:

 • Hangi kiloya ulaşmak istiyorsanız bunu belirleyin. Hedefiniz belirgin olursa hedefe çok daha kesin adımlarla yaklaşırsınız.
 • Diyetisyen yardımı alarak bilinçli ve sağlıklı beslenmeye başlayın.
 • Diyet yaparken bol sıvı tüketiminde bulunarak halsizliği engelleyin.
 • Öğünlerde yediklerinizi not ederek günlük besin tüketiminizi planlı bir şekilde sürdürün.
 • Daha çok hareket edin, fiziksel aktiviteniz artsın.
 • Öğün sayısını arttırın, sık sık fakat az az olacak şekilde beslenin.

Yukarıdakilerin her biri, sağlıklı ve planlı bir zayıflama için uygulanabilecek yöntemlerdir. Diyet yapmadan kilo vermenin yollarını arıyorsanız eğer, piyasada güvenirliği kanıtlanmış, bitkisel içeriklere sahip kilo verme haplarını kullanabilirsiniz.

Sağlıklı kilo nasıl verilir?

Aslında sağlıklı kilo verebilmek için kesinleşmiş çeşitli yöntemler bulunuyor. Bu yöntemler, obezite riski olan pek çok kişi tarafından kullanılan etkili yöntemlerdir. Yazımızın bu kısmına kadar kabataslak bunlardan bahsettik.

Kalıcı kilo verme adına neler kilo verdirir sorusu üzerinden yediklerinize özen göstermeniz bir hayli önemli. Bu soru, doğru beslenmenin de temelini oluşturuyor. Hangi yiyecekler kilo vermenize katkıda bulunuyor, bir bakalım.

Besleyici ve yüksek proteine sahip yumurta, kilo vermenizi sağlayacak gıdalar arasında ilk sırayı alıyor. Gün içerisinde tok hissetmenizi sağlayan yumurta, aynı zamanda çok daha sağlıklı bir vücut yapısına ulaşmanızı da olanaklı hale getiriyor.

Az yağlı etler, uzun süre tok hissetmenizi sağladığı için diyetisyenler tarafından da öneriliyor. Balık, hindi, tavuk tüketimini belirli bir plan çerçevesinde yaparak gün içerisinde doygunluk hissine ulaşabilirsiniz.

Yulaf ezmesi, içerisinde bulunan yüksek miktardaki lif sayesinde, listede bulunmayı hak eden bir gıda. Su emme kapasitesi yüksek olduğu için sizi gün içerisinde tok tutacaktır.

Tatlı patates de tokluk hissi yaratan besinler arasında yer alıyor. Bir sonraki öğününüzde az yemek istiyorsanız 1 kase haşlanmış tatlı patates yiyebilirsiniz. Roka, ıspanak, maydanoz gibi yeşil yapraklı ve kükürtlü sebzeler, kilo vermeye sağladıkları katkıları ile ön plana çıkıyor.

Bunların dışında ananas, elma, portakal gibi meyveleri tüketebilirsiniz. Ayrıca yoğurt, bulgur ve karabuğday da kilo vermenizi destekleyen besinler arasında bulunuyor.

Sağlıklı kilo vermek için haplar nelerdir?

Sağlıklı kilo vermede egzersiz ve diyet kadar kilo verme haplarının da önemli katkısı var. Birçok insan, kilo verme hapları ne kadar güvenilir sorusu nedeniyle bu haplardan uzak duruyor. Fakat piyasada güvenirliğini kanıtlamış ve klinik testlerden geçen etkili haplar bulunuyor.

Bu hapların her biri farklı özelliklere sahip olsa da hepsi bitkisel içerikleriyle sağlıklı kilo vermede önemli rollere sahip. Günlük yağ yakmayı hızlandıran ve fazla kilolarınızdan kurtulmanızı sağlayan bu haplar, kalıcı kilo verme noktasında oldukça başarılı.

Güvenilir kilo verme hapları

En iyi kilo verme hapları ile ilgili bilgi almak için yazımızı okuyabilir, hapların nitelikleriyle ilgili derinlemesine bilgi elde edebilirsiniz. Hapları önerilen dozda kullanarak kısa sürede etkili bir şekilde kilo verebilir, arzu ettiğiniz fit görünüme ulaşabilirsiniz.

İşte kilo vermenize destek olacak bitkisel içerikli 3 kilo verme hapı!

Piperinox

piperinox

Piyasadaki en güvenilir ve en etkili kilo verme haplarından bir tanesi olan Piperinox, kas hücrelerinin glikoz ile olan ilişkisini arttırıyor. Böylelikle yeni yağ hücrelerinin oluşumu önlenerek kısa sürede zayıflamak mümkün hale geliyor.

Keto Actives

keto actives

Keto Actives, içerdiği doğal bileşenler sayesinde metaboliz çalışmasının optimize edilmesini sağlıyor. Vücuttaki fazla yağların yakılmasını sağlayan kilo verme hapı, yağların enerjiye dönüşmesini olanaklı kılıyor.

Fast Burn Extreme

fast burn extreme

İçerisinde doğal ürünlerin bulunduğu Fast Burn Extreme, herhangi bir yan etkiye sahip değildir. Deri altında bulunan yağları yakma konusunda oldukça başarılı olan kilo verme hapı, kısa sürede atletik bir vücuda ulaşmayı sağlar.

Sonuç

Fazla kilonun neden olduğu hastalıklardan korunabilmek için sağlıklı ve etkili bir kilo verme sürecine girmeniz oldukça önemli. Bunun için yediklerinize dikkat etmeniz, düzenli egzersiz yapmanız ve bir sağlık kuruluşundan yardım almanız süreci hızlandıracaktır.

Güvenilir kilo verme haplarını kullanabilir, ideal kiloya ulaşabilirsiniz. Ancak bunu yaparken doktorunuzla ve diyetisyeniniz ile koordine hareket etmeniz sağlığınız için oldukça önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.