semen testosteron

Semen Tutmak Testosteron Seviyesini Arttırır Mı?

  Yazar: Michael Moody

Semen tutmak nedir ve semen tutarak testosteron seviyesini arttırmak mümkün müdür? Bu sorunun cevabını merak ediyorsanız, tıklayın!

Erkeklerde testosteron seviyesi cinsel istek ve kas gelişimini gibi önemli konular açısından yüksek tutulmalı. Bunu sağlayabilecek olan bugün bilinen pek çok yöntem var.

Peki semen tutmak bu yöntemlerden biri mi? Semen tutarak testosteron seviyesini arttırmak mümkün mü? Hep birlikte bu soruların cevaplarını araştıralım.

Semen tutmak nedir?

Semen tutma, aynı zamanda meni tutma olarak da biliniyor. Yani orgazm olduğunuzda ya da boşaldığınızda, meninizi tutmanız mümkün. Kısaca semen tutmak; orgazm olmak ama meni boşaltmamak anlamına gelmektedir.

Erkek semeni, yani meni içerisinde çok yüksek bir enerji bulunur. Dolayısıyla bu enerji içinizde kaldığında, doğal olarak sizin de enerjinizi yükseltecektir.

Semen tutmak testosteron seviyesini arttırır mı?

Semen tutmanın testosteron seviyesini arttırdığı bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçektir. Örneğin masturbasyonun testosteron seviyesine olan etkisi üzerine yapılmış olan pek çok çalışma mevcuttur.

Bu çalışmalardan birinde 7 gün boyunca mastürbasyon yapmayan erkeklerin testosteron seviyelerinde yüzde 45’lik bir artış gözlenmiştir.

Semen tutma ile testosteron seviyeleri yükseldiği zaman, erkeklerde şu özellikler de kendini gösterebilir:

  • Odaklanma ve artan enerji
  • Cesaretlenme ve kendine güvenme
  • Testosteron seviyelerinin yükselmesi dolayısıyla daha fazla kadının size ilgi göstermesi

Her erkek mutlaka bu özellikleri kendisine ister. Bunun için de semen tutarak testosteron seviyesini yükseltmek uygulanabilecek bir yöntem. Eğer bunu başaramayacağınızı düşünüyorsanız, bu durumda bir diğer yöntem olarak testosteron artırıcı ilaçlar kullanabilirsiniz.

Semen tutmak cinsel isteği arttırır mı?

Semen tutmanın enerjiyi yükselttiğini yukarıda belirtmiştir. Söz konusu enerji libidonuzun yükselmesine ve böylece daha güçlü bir cinsel istek duymanıza da neden olacaktır.

Ayrıca cinsel ilişki sırasındaki dayanıklılığınız artacak ve böylelikle daha uzun deneyimler yaşamanız mümkün olacaktır. Bu da hem sizin, hem de partnerinizin daha mutlu olması anlamına gelir.

Bununla birlikte çoklu orgazm yaşama olasılığınız yükselecek ve buna bağlı olarak testosteron seviyeniz de daha fazla artacaktır. Hayatınızda tüm bu gelişmeler yaşanırken, bu gelişmelere bağlı olarak testosteron eksikliğinin belirtilerini daha az yaşamaya başlarsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.