Testosteron Adrenalin

Testosteron Adrenalin Sağlar Mı?

  Yazar: Michael Moody

Bir çoğumuz adrenalin dolu bir seks hayatı isteriz. Bunu arttırmak için testosteronun birincil etken olduğunu biliyor muydunuz? Yazımızda anlattık.

Adrenalin dolu bir seks hayatını kim istemez ki? Cinsel yaşamınızı canlı tutacak en önemli durumlardan birisi de şüphesiz heyecanı hep korumanız. Bunun için önemli bir hormon olan adrenalinin erkeklik hormonu olan testosteron ile ilgili olduğunu biliyor muydunuz?

Merak etmeyin seks hormonu olan testosteronun adrenalin ile ilişkisini sizler için bu yazıda derledik. Peki testosteron adrenalini artırır mı? Okumaya devam edin.

Adrenalin nedir?

Adrenalin hormonu böbreküstü bezleri tarafından salgılanır. Bu hormonun görevi organizmanın harekete geçmesi için onu hazır hale getirmektir. Bu hormon vücutta üretilmeye başlandığında nabız artışı, kan dolaşımında hızlanma şeklinde kendini belli eder.

“Testosteron adrenalin sağlar mı?” sorusu da bu sebeple araştırılır. Testosteron ile ilgili merak edilen hususlardan birisi de testosteron ile andropoz ilişkisidir. Testosteron andropoza neden olur mu? Sorusu üzerine yazılan makale bu ilişkiyi açıklar hüviyettedir.

Adrenalin salgılanması sırasında vücutta bazı değişimler yaşanır. Kan basıncı artar, kalp atışları hızlanır, kan şekeri yükselirken göz bebeklerinde büyüme söz konusu olur. Bu hormonun harekete geçmesi sindirim sisteminin çalışmasının yavaşlamasına yol açar.

Adrenal bezler böbrek üstü bezleri olarak da adlandırılır. Her iki böbreğin üstünde yer alırlar. Korteks ve medula olarak adlandırılan iki kısımdan oluşan bu bezlerin iç kısmı meduladır. Dış kısım kortekstir ve buradan testosteron hormonu üretilir.

Böbreküstü bezlerinin bu hormonu yapabilmek için kandaki kolestrole ihtiyacı olur. Testisler erkeklik hormonu olarak adlandırılan testosteron üretiminde görev alırlar. Leydig hücresi adı verilen hücreler testislerde bulunurken görevi testosteron üretmektir.

Adrenalin sağlayan testosteron takviyeleri

Adrenalin sağlayan testosteron takviyeleri de merak edilenler arasında yer alır. Bu tür ürünler kullanılacağı zaman doğal olması önemli hale gelirken aynı zamanda da hekim önerisine göre hareket edilmesi önerilir.

Adrenalin sağlayan takviyeler sayesinde testosteron düzeyinde görülen azalmanın önüne geçmesi ve yoksunluğa bağlı şikayetlerin giderilmesi amaçlanır.

Testosteron hormonunun erkek ya da kadın bireyler açısından önemli görevler üstlendiği görülürken erkeklerde daha fazla üretildiği bilimsel bir gerçektir. Erkekler açısından testosteron faydaları arasında en önemli olanı cinsel gelişimi tamamlamasıdır.

Eksikliğinde çeşitli sorunlara yol açabilen bu hormonun erkeklerde kas ve kemik gelişiminin yanı sıra saç ve kıl oluşumunda da etkin bir görev üstlendiği görülmektedir.

Testosteron hormonunun eksikliğine sebep olan nedenler arasında yaşla birlikte kötü yaşam koşullarını da saymak doğru olur.

Hormonun eksik ya da fazla üretilmesi her iki durum da olumsuz olarak değerlendirildiğinden düzenlenmesi gerekir.

İnsan vücuduna birçok etkisi olan testosteron, dışarıdan takviye olarak alındığında akla “Testosteronun doping yerine kullanılması mümkün mü?” sorusu gelmektedir. Bu soruya yanıt niteliği taşıyan içerik sayesinde akla gelen sorular yanıtlanabilir.

Adrenalin için testosteron hapı

Adrenalin için testosteron hapı gerektiğinde, kişilerin vücudunda bu hormonun seviyesinin ölçülmesi uygun olur. Çeşitli testler yapılarak tıbbi açıdan vücudun nelere gereksinimi olduğu anlaşılabilmektedir.

Adrenalinin az olmasının testosteron azlığına bağlı olduğu, yapılan tetkikler ile saptandıktan sonra testosteron düzeyinin artırılmasını amaçlayan tedaviler uygulanır. Bu tedavilerden birisi de testosteron haplarıdır.

Testosteron haplarının faydasını görmek ve herhangi bir yan etkiye maruz kalmamak için doğal ve organik bileşenlere sahip testosteron hapları kullanmak isabetli olacaktır.

Testosteron hapları ile birlikte hayat ve beslenme alışkanlıkları da düzenlenmelidir. Testosteronu artıran en iyi yiyecekler, diyet programlarına eklenmeli ve bu sayede besinlerden de destek alınmalıdır.

Vücutta eksik olan bir hormonun çeşitli biçimlerde kendini gösterdiği bilinir. Fazlalık ya da eksiklik oluşması durumunda da fiziksel ya da ruhsal anlamda çeşitli eksikliklerin görülmesi testosteron hormonunun vücutta üstlendiği görevler nedeniyledir.

Testosteron ilaçlarıyla adrenalin sağlama

Testosteron azlığı belirtileri merak edildiğinde bu konuda araştırma yapılması kaçınılmaz olur. Bu hormon erkekler açısından 30 yaşından itibaren azalma eğiliminde olan bir hormondur.

Bazı kronik hastalıklar, yaşın ilerlemesi gibi sebepler bu hormonun daha az üretilmesinde etkilidir.

Testosteron ilaçlarıyla adrenalin sağlama konusunda doktor önerisine uygun hareket edilir. Hormonun az üretilmesinde kötü yaşam şekilleri, sigara ve alkol tüketimi, aşırı strese maruz kalma, düzensiz uyku, metabolik hastalıklar etkili olur.

Uyku bozuklukları, motivasyon kaybı, cinsel işlev bozuklukları, depresyon belirtiler arasında görülebilir.

Testosteronun azlığında aşırı terleme, sıcak basması, ereksiyon olamama, kas gücü azalması, kemik incelmeleri, sinirlilik hali, azalan libido söz konusu olur. Ayrıca vücut yağlarında da artış görülmeye başlanır.

Testosteron ne işe yarar?

Seks hormonu olarak da bilinen bu hormonun erkeklerde cinsel olgunluğun tamamlanmasında etkin bir görev üstlendiği görülür. Genellikle en yoğun olarak da ergenlik döneminde salgılanır.

Kadınlarda da az miktarda üretilen bu hormon erkeklerin genel sağlığı ve üreme ile ilgili fonksiyonları için yeterli oranda salgılanmalıdır. Eksik ya da fazla olması sağlık sorunlarına yol açar. Bu sebeple de belirtileri dikkate alınır.

Testosteron eksikliği neden olur?

Yapılan bilimsel çalışmalara göre testosteron eksikliği yaşla birlikte ortaya çıkabilmektedir. Bunun yanı sıra sağlıksız yaşam biçimleri ya da bazı hastalıklar ve ilaçların yan etkileri de hormonda azalmaya yol açabilir.

Ergenlik dönemi ile birlikte erkek çocuklarda yoğun olarak salgılanan androjen hormonu yetişkinliğe ulaşabilmesi için bireylerin vücudu tarafından üretilir. Testosteron hormonu erkeklerin cinsel gelişimleri sırasında önemli görevler üstlenirken fiziksel değişime kaynaklık teşkil ederler.

En iyi testosteron artırıcı ilaçlar kullanılarak vücuttaki testosteron ve adrenalin düzeyi artışı sağlanabilir. Ancak ilaçların önerilere uygun dozlarda kullanılması gerekir.

Testosteron Artırıcılar

Testogen

testogen

Testogen, test edilmiş ve onaylanmış doğal içeriği ile vücutta salgılanan testosteron düzeyinin artmasına yardımcı olur. Böylece libidonuzu artırarak cinsel yaşamınızın daha renkli hale gelmesini sağlar.

Aynı zamanda spor yapanlar için de oldukça önemli bir takviyedir. Zira düzenli kullanıldığında kas kütlesinde artışlara neden olduğu saptanmıştır.

TestoFuel

testofuel

TestoFuel, vücutta testosteron üretmek için güvenli ve tamamen doğal bir alternatif çözüm sunar. Bu eşsiz karışımdaki her bileşen, testosteron üretimini artırmada olumlu bir katkı sunması için özenle seçilmiştir.

Tüm bu besinler tek bir kapsülde bir araya geldiğinde, vücudunuza yeterli testosteron seviyesini korumanın en iyi yolunu sunar. Bunu yaparken, sadece gücünüzü değil, aynı zamanda libidonuzu da arttırır.

TestoPrime

testo prime

TestoPrime, testosteron seviyelerini doğal bir şekilde artırmak isteyen orta yaşlı erkekler için güçlü bir testosteron güçlendiricidir. Bu formül, testosteronun vücuttaki etkilerini optimize ederek erkeklerin kaslarını ve dayanıklılıklarını yeniden kazanmalarına yardımcı olur

Daha iyi testosteron seviyeleri ile, erkekler güvenlerini yeniden kazanabilir ve hayatlarından yeniden zevk almaya başlayabilir.

Testo-Max

testo-max

Testo Max, erkeklerin hem zihinsel hem de fiziksel sağlığını iyileştirmeye yardımcı olur. Kas kütlesi, libido ve gücündeki artışa katkıda bulunur.

Testo Max, bir erkeğin testosteron seviyelerini yükselttiği kanıtlanmış en iyi yasal takviyedir. Kapsüller, muazzam güç, kas kazanımı, enerji ve dayanıklılık ya da antrenman sonrası daha hızlı toparlanma arayanlar için üretilmiştir.

Testolan

testolan

Testosteron seviyenizin düşük olduğuna dair belirtileriniz varsa ve bu düşüklük hem cinsel yaşantınızı hem de fiziksel görünümünüzü etkileyecek şekilde ise Testolan sizin için en ideal çözüm.

Düzenli kullanım sonucunda erkeklik hormonunun normal seviyelere çıkmasında etkili olduğu görülmüştür.

Sonuç

Testosteron hormonu vücut tarafından üretilirken erkekler açısından önemli bir hormon olarak kabul edilir. Büyük oranda testisler tarafından üretilse de az miktarda böbrek üstü bezlerinden de üretilir.

Bu bezlerin salgıladığı diğer hormonda adrenalindir. Dolayısıyla yüksek bir testosteron yüksek bir adrenalin demektir. Bu kapsamda testosteron artırıcılar adrenalin seviyenize de katkı sunacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.