Testosteron güçlendirici

Bir Testosteron Artırıcıda Olması Gerekenler Nelerdir?

  Yazar: Michael Moody

Erkekliğinizi daha da kuvvetlendirmek mi istiyorsunuz? İşte, en iyi testosteron güçlendiriciyi seçmenizi sağlayacak bazı kritik içerikler.

Doğal güçlendiriciler, erkeklerin hormonal ihtiyaçları için bir isimdir, ürünün içindeki birleşenler önemlidir, peki testosteron güçlendiricide tüm bileşenlerin bulunması gerekir mi?

Şu anda piyasada en az bin ürün var. Bazıları iyi, bazıları ise sahte ve taklitler.

Bazı ürünler, son teknoloji testosteron güçlendirici olarak tuzak hapları pazarlar ve müşterilerin bilgisizliğinden yararlanır.

Çoğunlukla, bitkisel takviyeler testosteron için altın standart iken, istiridye özleri gibi hayvan bazlı ürünler de nadiren kullanılır.

Ancak endişelenmeyin, bu makaleyi okuduktan sonra, doğal takviyelerin çoğunda ortak olan en iyi bileşenlerden bazılarını öğreneceksiniz.

Lafı daha fazla uzatmadan makalenin asıl meselesine geçelim.

Testosteron Güçlendiricileri Özel Yapan Şey Nedir?

testosteron takviyeleri işe yarıyor mu

Testosteron güçlendiriciler, hipogonadizmi ve takip eden etkileri tersine çevirmek için kullanılabilecek, yan etkisi olmayan doğal ürünlerdir.

Düşük testosteronu olan kişiler genellikle fiziksel güçsüzlükle karşılaşırlar ve tüm gün yorgun hissederler. Aynı şey yatakta da geçerlidir.

Cinsel zayıflık, tedavi edilmezse zamanla kısırlığa veya iktidarsızlığa neden olabilecek düşük testosteronun önemli bir belirtisidir.

Testosteron güçlendiriciler, bu durumu erken aşamalarda tedavi etmenin en kolay ve güvenli yoludur.

Ayrıca, yatakta ve sporda ek faydalardan yararlanmak için zaten sağlıklı seviyede olan testosteron hormonu seviyelerini artırmak için de kullanılabilir.

Tek yapmanız gereken her gün birkaç hap almaktır ve sonuç 3-6 haftalık düzenli kullanımda ortaya çıkar.

İçerik Seçimi Neden Çok Önemli?

Herhangi bir ürünün etkinliği, onu oluşturan bileşenlere bağlıdır. Testosteron takviyesi söz konusu olduğunda da asıl etki eden şey, içerisinde kullanılan maddelerdir.

Alelade bir bileşen, onları steroidlerle yarışır hale getiremez. Bunun için takviyelerin en iyi bilinen organik bileşiklerden bazılarını içermesi gerekir.

Buradaki en büyük zorluk, sadece bir kesimin değil, tüm kullanıcılar üzerinde etkili olabilecek güçlü ve faydalı bitkileri veya organik bileşikler bütününü bulabilmektir.

Ürün üzerinde çalışan araştırmacıların, tüm potansiyel bileşenleri listelemek için epey zaman harcayarak iyi bir literatür araştırması yapması gerekir.

Bundan sonra, ürünlerine en uygun olanı seçmek için laboratuvar çalışmaları yaparlar.

Etkinlik, etki süresi, raf ömrü, yakınsayan performans, fiyat ve güvenlik, bunların hepsi büyük ölçüde bileşen seçimine bağlıdır.

Bir Testosteron Artırıcıda Olması Gerekenler Nelerdir?

testogen

Tribulus terrestris – Çarık Dikeni

Erkeklik güçlendirme takviyelerinde yaygın olarak kullanılan, mükemmel testosteron arttırma özelliğine sahip bir Akdeniz afrodizyak bitkisi.

D-Aspartik Asit

Bitkilerden, hayvanlardan veya süt ürünlerinden edilen ve hipofiz bezinden FSH ve LH’yi artırarak testosteron artışına yardımcı olan bir amino asit.

Çemen otu

Bu mutfak baharatı, hormon salgılanmasını artırmak için erkek metabolizmasına girebilen furostanolik saponinler içerir.

Çinko

Bu mineral, yediğiniz çeşitli besinleri parçalamak için çok önemlidir. Bağışıklık, DNA ve testosteron salgılanmasını artırmaya yardımcı olur.

Ginseng

Tüm dünyada bulunan ve dolaylı olarak FSH ve LH düzenlemesine yardımcı olarak androjen biyosentezini artırmaya yardımcı olan başka bir bitki.

L-Arginin

Hormon takviyelerinde, vazodilatasyona ve artan kan akışına yardımcı olan nitrik oksidin öncüsü olan amino asidi içerir.

D3 Vitamini

Eksikliğinin testosteron seviyelerine ciddi şekilde etki ettiği ve beslenmenize D3 eklenmesinin hormonu arttırdığı keşfedilmiştir.

Cüce Palmiye

Testosteron hormonu seviyelerini artırmak için muazzam bir potansiyele sahip olan ve hem tek başına hem de karışım halinde etkili olan bir palmiye türü.

Azgın Teke Otu

Bu ot çoğunlukla cinsel gücü artırmak için kullanılır ve size daha sağlam bir ereksiyon ve net bir libido artışı sağlar.

Maca Kökü Özü

Sperm sağlığını iyileştirme etkisinin yanı sıra, dayanıklılığın artmasına da yardımcı olan başka bir cinsel performans artırıcı.

Mabet Ağacı

Bu Çin bitkisinin yaprak özü, dolaşım sistemi sağlığını iyileştirmede tıbbi etkiye sahiptir. Kandaki testosteron hormonu seviyelerinin de artmasına yardımcı olur.

İşte seçtiğimiz en iyi seçeneklerden bazıları

1. Testogen

testogen

Hem yatakta hem de sporda süper etkili bileşenleri sizlere ciddi bir gelişme kat ettirecek hepsi bi’ arada ürün.

Bu ürün kas gücü, dayanıklılık, kondisyon ve yenilenme süresi gibi tüm atletik ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacaktır. Bunun dışında düzenli kullanıldığında libido artışı ve daha sağlam ereksiyon da görülür.

2. Testo-Max

testo-max

Testo-Max, atletik performansınızı artırmak ve vücudun metabolizmasına sinerji katmak için olağanüstü kas hacmi kazandırma özelliklerine sahip kapsamlı bir takviye üründür.

Ginkgo biloba gibi bileşenler dolaşım sistemi sağlığının korunmasına yardımcı olan ve kas yapısını güçlendiren için olağanüstü bir maddedir. Ürün aynı zamanda standart vücut kütlesinin korunmasına da yardımcı olur ve hızlı yağ yakımı sağlar.

3. Testofuel

testofuel

Bu takviye ürün istiridye özü, D vitamini, aspartik asit ve diğer bazı organik bileşiklerin etkisi ile testosteron ihtiyacınızı karşılar.

Erkeklik hormonlarındaki artışla, daha hızlı yağ yakımı, yağsız kitle oluşumu, sağlam ruh hali, üstün güç ve dayanıklılık hissedersiniz. Bu ürün daha çok atletik performans artışı için tasarlanmıştır.

4. Prime Male

prime male

Britanya’nın üstün biyo-mühendislik becerileri ile üretilmiş bu testosteron güçlendirici, erkekler için en uygun şekilde yapılmış bir cinsel güç artırıcıdır.

En uygun 12 bitki bazlı bileşeni birleştiren bu takviye; enerji, dayanıklılık, kondisyon, cinsel ve zihinsel sağlığınızı iyileştirmeye yardımcı olacaktır. Üretici, en az 3 ay kullanılmasını öneriyor.

5. Testolan

testolan

Yaşlı erkeklere kaybettikleri güçlerini geri kazanmaları için faydalı olabilecek, düzgün ve uygun fiyatlı bir testosteron güçlendirici.

Bu üründe, özel bir formül için tamamı itina ile seçilmiş ve harmanlanmış 11 yüksek kalite bileşen vardır. Kullanıcılar, 2-3 hafta boyunca düzenli olarak kullanıldıklarında kas gelişiminde ve yağ yakımında etkisinin görüldüğünü ifade ediyorlar.

Sonuç

Testosteron artırıcılar söz konusu olduğunda, birçok seçenek vardır. Yine de sizler için, araştırdığınızda karşınıza çıkacak en beğenilen bileşenlerden bazılarını yukarıda listeledik.

Bunların hepsinin mevcut olması zorunlu değildir ancak en azından birkaçının satın aldığınız ürünün içindekiler listesinde olması gerekir. Ürünün gerçekten işe yarayabileceğinin önemli bir göstergesidir.

Endişelerinizi biraz azaltmak için, size gerçekten yardımcı olabilecek en iyi testosteron güçlendiricilerden beşini de makaleye dahil ettik. Bu nedenle bir dahaki sefere satın alırken bu kanıtlanmış bitkisel ürünleri de değerlendirin.

Sonrakini oku: Testosteron Artırıcıların Yan Etkisi Var Mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.