testosteron artırıcı haplar

Testosteron Artırıcılar Güvenli Midir?

  Yazar: Michael Moody

Yaşınızla birlikte erkekliğinizin erimeye başladığını düşünüyorsan, kazanmak için testosteron artırıcıya ihtiyacın var. Peki, testosteron artırıcılar güvenli midir? Bu sorunun cevabını ve daha fazlasını buradan bulabilirsin.

Doğal testosteron artırıcılar, erkekliğin kurtarıcısı olarak görülmektedir, peki gerçekten güvenliler mi? Bu soru erkek forumlarında t-artırıcılar çıktığından beri dönmekte olan bir sorudur.

Bu ürünler hakkında en çok şüphe duyulan şey güvenliktir. Sanırım üreticiler bu yüzden genelde organik ve bitkisel ürünler kullanıyor.

Yine de, marka bilinirliği ve yetkinlik büyük bir soru işareti. İşte böyle durumlarda, bizim gibi inceleme yapan web siteleri sizin için bu büyük piyasada araştırma yapıp en iyi ürünleri seçiyor.

Bu yazımızda, testosteron artırıcıların ne kadar güvenli olduğundan ve ateş pahası olmayan birkaç ürün göstereceğiz.

Daha fazla uzatmadan başlayalım.

Testosteron artırıcı nedir?

testosteron

Testosteron artırıcılar genelde gıda takviyesi olarak geçerler ve erkek vücudunda düşmekte olan androjen seviyesini artırırlar.

İlk piyasaya çıktığında, bu tarz ürünler steroidlerle beraber verilirlerdi. Ama yakın yıllarda testosteron artıcılarla ilgili yeni kurallar çıktı ve bunlardan birisi de içerisinde steroid olmaması gerektiği.

Günümüzde iyi bir güçlendiricinin içerisinde bitki bazlı ürünler veya bitki özleri bulunmakta, bunlar özel oranlarda birleştirilmekte ve markalar tarafından sunulmakta.

Üreticiler, ürünleri üzerinde bütün bilimsel araştırmaları yapıp, analiz ediyorlar ve ürünlerinin güvenli olduğundan emin oluyorlar.

T-artırıcıları kapsül, yumuşak hap veya toz halde bulabilirsiniz. Genelde standart bir ürünün sonuç verme süresi 4 ila 16 hafta arası.

Bu ürünlerin birçoğunun cinsel aktiviteyi artırıcı, atletik performansı geliştirici ve nitrik oksit seviyesini takviye edici yan niteliklerle donatıldığını biliyoruz.

Testosteron artırıcılar güvenli midir?

Konu testosteron takviye gıda markaları olduğunda, güvenlik her zaman en önemli nokta.

Sıkı satış kuralları, müşteri farkındalığı, medyanın büyümesi, marka bilinci bu etkene gerçekten çok katkı sağlıyor.

Sadece bu da değil, Avrupa’da, Amerika’da ve Birleşik Arap Emirlikleri de dahil olmak üzere birçok ülkede bu tarz takviye gıdaların, ilaçlarını yemeklerin ve güçlendiricilerin satılabilmesi için alması gereken spesifik güvenlik standartları bulunmakta.

Sonuç olarak eğer Albertsons, Walgreen veya Walmart gibi bir alışveriş mağazasından alım yapıyorsanız, aldığınız ürünün birçok kontrolde geçip önünüze konulduğunu ve o ürünün iyi bir ürün olduğunu söylemek isterim.

Biraz güvenlikten bahsedelim. İlk güvenlik bariyeri malzeme seçiminden geliyor.

Birçok marka tıbbi seviye veya tedavisel seviyede malzeme kullanıyor veya üretici tarafından büyütülüyor ya da bir tedarikçiden alınıyor.

İkinci güvenlik bariyeri ise üretim, bilimsel değerlendirme ve analiz kısmında devreye giriyor. Bunların tamamı alanında yetkili merciler tarafından gözlemleniyor ve değerlendiriliyor.

Üreticinin araştırmacıları, formüllerini mükemmelleştirmek için aylar hatta yıllar harcıyorlar ve ürünleri için bilimsel araştırmalar ile destekliyorlar.

Piyasada satışa çıkmadan önce testosteron artırıcılar klinik öncesi ve sırasında analiz ediliyor ve popülasyon araştırması yapılıyor. Böylece ortaya çıkabilecek bütün yan etkiler egale ediliyor.

Sadece bu da değil, ürün alıcı ile buluştuğu andan itibaren, Kalite Kontrol takımı kullanıcılardan aldığı geri dönütleri de gerekli takımlara ileterek, ürünün her an gelişmesini sağlıyor.

Testosteron artırıcılar streoidlerden neden farklı?

steroidler

Steroidler doğal veya sentetik olarak oluşan, farklı metabolik süreçlere yardımcı olan ve biyolojik olarak insanın bünyesinde bulunan bir bileşendir.

Sentetik versiyonu genelde AAS (Androjenik ve Anabolik Steroitler) olarak kullanılır ve genelde tedavisel amaçlar için ve spor müsabakalarında yasa dışı olarak kullanılır.

Doğal olarak vücudumuzda oluşan testosteronun seviyesini ani olarak artırırken, bahsedeceğimiz doğal haplar bu hormonun sentezine destek olur ve artırır.

AAS’nin birçok yan etkisi vardır, örneğin; hipertansiyon, kalp ve damar hastalıkları, kilo alma, kas zayıflığı, kemik erimesi vb.

Diğer taraftan, doğal testosteron artırıcılar gayet güvenilirdir, bitkisel özlü ve ham formülasyonları sayesinde de hiç yan etkiye sebebiyet vermezler.

Şunu da belirtmekte fayda var ki, t-artırıcılar genelde aşamalı ilerleme sağlar ve bir süre kullanılması gerekir, AAS’ler ise anında işe yararlar ve hemen işe koyulurlar fakat vücudun doğal çalışma döngüsüne zarar verirler.

Hem etkili hem de güvenli testosteron artırıcılar nelerdir?

1. Testogen

testogen

Bu ürün, hipogonadizm ile ilgili sıkıntı çeken kullanıcılar için çok kolay ve etkili bir çözüm sunuyor. Testogen şüphesiz ki hem gym’e gidenler hem de cinsel performansını artırmak isteyenler için en iyi doğal takviyelerden biri.

FDA onaylı cGMP fabrikasında üretilen ürün, vücudun doğru kas/yağ oranına ulaşmasını ve onu korumasına yardımcı oluyor. Bir diğer etkilerinden biri olan yağ yakıcı özelliği ise yağsız bir vücut için gerekli olan yardımı sağlıyor.

2. Testo-Max

testo-max

Testo-Max, Crazy Bulk tarafından steroid veya yasaklı kimyasal bileşenler kullanmadan üretilen %100 yasal ve bitkisel bir testosteron güçlendiricidir.

Yan etkileri ve suni dolgu maddeleri içermeyen takviye, dayanıklılığın gerçek faydaları ve inanılmaz bir performans için testosteronunuzu pompalayan dayanıklılık artırıcı bileşiklerle dolu inanılmaz bir yağ yakıcıdır.

3. Testofuel

testofuel

Yüksek kalite bu marka, içerisinde bulunan sadece 3 ürün ile kullanıcısına düşük testosteron ile ilgili sıkıntılarında yardımcı oluyor.

Eğer üreticinin önerdiği şekilde düzenli olarak kullanırsanız, yağsız ve biçimli bir vücut, egzersiz sonrası daha az ağrı ve gelişmiş kas yapımı hemen kendisini göstermeye başlayacak.

4. Prime Male

prime male

Prime Male’ın içerisinde onlarca farklı ürün var ve bunların hepsi ufak bir kapsüle sıkıştırılmış. Androjen üretimini artırarak, sizi hem yatak hem de pistte destekleyeceği kesin.

Bu ürün testosteron üretiminizi artırıp, cinsel performansınızı şaha kaldıracak. Libidonuzu, orgazmınızı, boşalmanızı ve enerjinizi artıracak.

5. Testolan

testolan

11 malzemenin karışımı olan bu güçlü tesirli ürün, antik Çin ve Avrupa ilaç kültürü göz önünde bulundurularak tasarlanmış.

Testolan, kandaki SHBG yani proteine bağlı hormonları serbest bırakarak testosteron seviyelerini artırıyor. Bu şekilde vücuda etkisi olmadan doğal olarak kandaki testosteronu artırıyor.

Sonuç

Tahmin ediyorum ki, testosteron artırıcıların güvenlik durumlarıyla alakalı aklınızda bir şüphe kalmamıştır artık, kullanımları %100 güvenli.

Ama düzgün ve kaliteli bir ürün aldığından ve iyi bir satıcı tarafından doğal ürünlerden üretilmiş olduğundan emin olmalısınız.

Bu ürünlerin güvenliği her zaman içeriğinde bulunan ürünlere, formülasyona, biyoişlem gücüne, bilimsel çalışmalara, klinik testlere ve kalite kontrol standartlarına bağlıdır.

Eğer bir testosteron artırıcı iddia ettiği gibi sonuçlara ulaştırıyor ve bu sırada ortaya yan etki çıkarmıyorsa, işte aradığımızı bulduk demektir.

Sonrakini oku: Erkeklerde Düşük Testosteron Seviyesinin Göstergeleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.