testosteron takviyeleri işe yarıyor mu

Testosteron Artırıcılar İşe Yarıyor Mu?

  Yazar: Michael Moody

Erkekliğe ve cinselliğe gelince, insanlar para harcamaya hazır. Peki, testosteron artırıcılar gerçekten işe yarıyor mu? Dahası bu yazımızda.

Eğer internetteki mağazaları gezip erkeklik takviye ürünlerini araştırırsanız, karşınıza tonlarca testosteron artırıcı ürün çıkacaktır. Peki, testosteron artırıcı ürünler işe yarıyor mu?

Cevap, hem evet hem de hayır. Sonuç tamamen ürünün markasına, formülasyona, ürün kategorisine, saflığa, analitiğe ve optimizasyonuna bağlı.

Bazı ürünler satıcı yanlı ve taklitten ibaret iken bazı ürünler ise orta seviye ürünlerle yapılmış takviyeler ve ufak tefek etkileri olabiliyor. Markette bu ürünlerin aksine gayet istendiği gibi çalışan ve sonuç veren ürünler de var.

Bu yazımızda testosteron artırıcı olarak bilinen ve OTC ürünü kategorisine giren ürünlerle ilgili bilgi vereceğiz ve kullanışlılıklarından bahsedeceğiz.

Daha fazla bir şey demeden, yazımızın derinliklerine inelim.

Neden testosteron artırıcıya ihtiyacınız var?

optimal testosteron seviyeleri

Eğer bu soruya cevap arıyorsanız, testosteronun ne olduğunu anlamalısınız.

Bir erkeğin erkekliğe geçiş sürecinden itibaren üretilen ve erkekliği sağlayan bu hormona, testosteron diyoruz. Başka bir deyişle erkeklik bu hormon sayesinde hissediliyor.

Sadece bu da değil, vücudunda testosterona bağlı birçok farklı metabolik fonksiyon da bunun cabası.

Üzücü bir şekilde bu hormon çok hassas bir hormon ve yaşa, yenilen yemeklere, egzersiz yapıp yapmamaya, stresse, ilaçlara ve çevremize bağlı olarak değişiyor. Bu yüzden erkek vücudunda testosteronun oranı sürekli dalgalanma halinde.

Bu problemi çözmek için çok pratik bir yol var o da, testosteron artırıcılar. Bunlar tamamen doğal iyileştirici özellikleri olan takviyeler.

Anabolik steroidler, tıbbi güçlendiriciler ve sentetik testosteron gibi farklı seçenekler de mevcut, ama testosteron artırıcılar genelde doğal ürünleri veya takviyeleri temel alır.

Testosteron artırıcılar işe yarıyor mu?

testosteron

Girişte bahsettiğimiz üzere, cevap hem evet hem de hayır. En kaliteli ve doğal ürünleri kullanıyorsan, bazı sonuçlar elde edebileceğini söyleyebiliriz.

Teknik olarak, taklit ürünler haricinde her ürün işe yarar, fakat burada dikkat edilmesi gereken nokta yan etkisi var mı yok mu o.

Örneğin, anabolik bir steroid düşük testosteronu anında düzeltir ve çok daha hızlı çalışır lakin ileride bazı sıkıntılara da yol açabilir. Bu birçok iyileştirici etkisi olan ilaç için de söylenebilir.

Ama doğası gereği organik olan bu doğal takviyeler neredeyse tamamen bitkisel ürünlerden yapılmıştır ve bu da zaten problemin yarısını çözmüş oluyor.

Diğer bir iyi yanı ise, içinde kullanılan bütün ürünler ham halde kullanılır ve hiç kimyasal bileşen bulundurmaz.

Kullananların %99’unda etkiler görülür, geriye kalan %1’lik kısım ise zaten bireye bağlı sebeplerden dolayı değişiklik gösteriyor.

Bu noktada anahtar, takviye gıdanın kendisi. Örneğin, testosteron sentezi için vücudun birçok amino aside, yağ asidine, minerale ve vitamine ihtiyacı vardır.

Diyetiniz yeterli olmadığında ve testosteron ihtiyacınızı karşılayamadığında, artık t-sentezi yeterli düzeyde yapılmamaya başlar, sonucunda ise düşük hormon durumuna sebebiyet verir.

Bu haplar sadece t-seviyesini artırmazlar, aynı zamanda nitrik oksit seviyesini artırarak kan damarlarının genişlemesini sağlarlar ve penise giden kan akışını artırırlar.  Bu size fazladan cinsel özellikler sağlar, taş gibi sağlam bir penis ve daha güçlü bir orgazm gibi.

Yani, uzun lafın kısası testosteron artırıcılar (tanınan doğal organik güçlendiriciler), etkili bir biçimde çalışırlar ve t-hormonu seviyenizi artırırlar.

İyi bir üründe aramanız gereken özellikler nelerdir?

Eğer, aldığınız ürün bir testosteron artırıcı takviye ise, bununla ilgili internette olan bütün bilginin damıtılıp size sunulduğu bölüme hoş geldiniz.

Alacağınız ürün, üreticinin kimliği, bilimsel kaynak, referans, iletişim bilgisi ve sertifika gibi önemli bilgilerin bazılarını veya sadece birini bile vermiyorsa, o ürünü tekrar bir gözden geçirin derim.

Orijinal ürünler her zaman web sitesinde gözüktüğü gibidir, ve tam tersine taklit ürünler genelde renk ve ambalaj olarak farklılık gösterir.

İyi bir testosteron artırıcı ürün ilk birkaç hafta içerisinde sonuç vermeye başlamalıdır, tercihen 3 hafta civarı.

Doğal takviyeler, zararlı steroidler içermezler. Bu yüzden etkisi belli bir süre içerisinde kademeli olarak olacaktır, buna karşılık steroitler anında etki ederler.

En kaliteli ve doğal testosteron artırıcılar nelerdir?

1. Testogen

testogen

FDA onaylı cGMP fabrikalarında üretilen bu kaliteli marka, uzun zamandır hipogonadizmli insanlara yardımcı oluyor.

Bu ürün hem kas geliştirmenize hem de dengeli bir kas/yağ oranına sahip olmanızı sağlıyor. İçerisinde bulunan bazı malzemeler çok iyi birer yağ yakıcı ve aynı zamanda kanındaki kolesterolü de azaltmaya yardımcı.

2. Testo-Max

testo-max

Doğal diyet terapisine geçin ve hipogonadizmin etkisini tersine çevirin. İnanılmaz formda bir vücudun keyfini çıkarmak için enerji seviyenizi Testo-Max ile yükseltin.

Yağsız kütle yeni seksilik standardıdır ve testosteron, yağ dağılımını optimize eden ve kas gelişimini başlatan en önemli hormondur. Bu doğal takviye, herhangi bir olumsuz sağlık etkisi olmadan testosteron seviyelerini yükseltmek için en iyi tercihtir.

3. Testofuel

testofuel

Sadece üç bileşenden oluşan bu ürün, testosteron artırıcılar içerisinde en iyilerinden biri. Birkaç gün içerisinde hipogonadizmi iyileştiriyor.

Düzenli kullanıldığında kas gelişimini desteklediği, yağsız bir vücuda yardımcı olduğu, çalışma sonrası ağrıları azalttığı ve kas yapımını artırdığı biliniyor. Vücut geliştiriciler için çok iyi bir t-artırıcı ürün.

4. Prime Male

prime male

Bu %100 bitkisel bileşenden oluşan 12’si bir arada kapsül, hem sana müthiş bir performans sağlayacak hem de androjen üretimini artıracak.

Prime Male bunların yanında getirdiği dayanıklılık, çok yüksek enerji ve libidoyu yükseltmesi ile bilinir. Aynı zamanda nitrik oksit aktivitesini artırır ve penise giden kan miktarını artırır.

5. TestoLab Pro

TestoLab Pro

Bilinen markalardan biri olan bu ürünün yapımcısı, ürünün, doğal bir takviye olduğunu ve androjen seviyelerini uçurduğunu söylüyor.

İçerisinde hiç kafein, katkı maddesi, gluten ve soya bulunmuyor. Nitrik oksit takviyesi sayesinde süper bir vazolidasyona sebebiyet vererek daha sağlam bir ereksiyona ulaşmanı sağlıyor.

6. Testolan

testolan

Bu ürün hem egzersiz sırasında hem de yatakta performans artırıyor. Özel formülü sayesinde, kandaki testosteron seviyesini şaha kaldırıyor.

11 tıbbi seviye ürünün birleşiminden oluşan tarif, alanının en iyi geleneksel tıbbından yararlanılarak oluşturulmuş. Bağlı hormonların serbest kalması ile testosteron seviyesini artırıyor ve bio elverişliliği artırıyor.

Sonuç

Testosteron artırıcılar gerçekten işe yarıyorlar, doğru markadan doğal takviye ürünleri aldığınız sürece tabi.

Terapatik ilaçlar, steroidler, TRT, Viagra vb. gibi kimyasal ürünler, yan etkilerinden ve doktor gözetiminde kullanılması gerektiğinden dolayı son çare olarak kullanılmalı.

Bu doğal testosteron artırıcılar sayesinde, vücudunuza gerekli olan bütün önemli besinler doğru organa gider ve orada metabolik reaksiyonları destekler.

Doğru etkileri deneyimlemek için gereken süre boyunca kullandığınızdan emin olun.

Sonrakini oku: Testosteronu Artıran En iyi Yiyecekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.