testofuel

Testosteron Artırıcıların Yan Etkisi Var Mı?

  Yazar: Michael Moody

Erkekliğinizin, parmaklarının arasından kayıp gittiğini mi hissediyorsunuz? Bir testosteron güçlendiriciye ihtiyacın olabilir. Peki ya bunların yan etkisi var mı? Buradan öğrenebilirsin.

Testosteron takviyeleri, erkeklik hormonu krizini dindirmek için tek atımlık kurşundur, peki ya testosteron güçlendiriciler herhangi bir yan etkiye neden olur mu?

Bu endişe insanlığın doğuşundan beri varlığını sürdürüyor ve önümüzdeki birkaç yıl boyunca da sürecek.

Demir paranın iki tarafına da bakmak insanların fıtratında vardır ve gerçekten de eşeği sağlam kazığa bağlamak lazım.

Testosteron güçlendiriciler yeni tür bir ürün değildir ve medeniyet başladığından beri çeşitli şekillerde var oldular.

Bir zamanlar, güçlendiriciler için doğrudan faydalı otlar ve bitki özleri kullanılıyordu ancak bugün bilim süreçleri pratikleştirdi ve birçok bitkinin sağladığı faydayı bir arada bulunduran benzersiz formüller geliştirdi.

Bu yazıda t-güçlendiriciler ve yan etkiler ile ilgili endişelerinizi gidermene yardımcı olacağız. Hadi başlayalım.

Testosteron güçlendirici tam olarak nedir?

Testosteron güçlendirici, büyük ölçüde doğal ürünler kullanılarak yapılan bir takviyedir ve hipogonadizm ile alakalı semptomları gidermede kullanılır.

Güçlendiriciler bazen atletik ya da cinsel performansı artırmak için de kullanır. Testosteron seviyesi sağlıklı seviyede olsa da daha iyi performans için güçlendiriciler ile daha da artırılabilir.

Sentetik steroidler ve kimyasal ilaçlar kullanılarak yapılan başka ürünler de var. Ancak bu maddelerin kullanımını takiben ortaya çıkan yan etkileri, bu ürünleri güvenli olmaktan uzak tutuyor.

Doğal testosteron güçlendiriciler, ginseng, tribulus, maca kökü, cüce palmiye, çemen otu gibi çeşitli afrodizyak ve performans artırıcı bitkiler bir araya getirilerek yapılır.

İçerikler çeşitli markalarda aynı olabilir ancak bileşim, oran ve formülasyon kalitesi, takviyenin etkinliğini belirleyen faktörlerdir.

Testosteron güçlendiricilerin yan etkisi var mı?

düşük testosteron

İkincil bir metabolik reaksiyonun; ilaç, besin takviyesi veya yenilebilir bir ürün tarafından tetiklenmesine yan etki denir.

Bu reaksiyon bazen kaşıntı, sivilce veya bazı kozmetik sorunlar gibi hafif olabilir. Ağır vakalarda dolaşım sisteminde bozukluk, böbrek veya karaciğer yetmezliği gibi ölümcül sonuçlar da olabilir.

Sentetik steroid taşıyan testosteron güçlendiricilerle ilişkili başlıca yan etkiler kilo alımı, hipertansiyon, glokom, karaciğer bozuklukları, bulanık görme, kemik kaybı gibi problemlerdir.

Dünyanın dört bir yanındaki takviye ürün üreticileri, steroid bazlı bir güçlendiricinin bu istenmeyen etkilerinin çoğunlukta olduğunu buldular ve formülasyonu yeniden tasarlayarak bir değişiklik yaptılar.

Doğal versiyon ise çok daha güvenlidir ve kağıt üstünde öncülleri olan ürünlerin aksine bir yan etkisi yoktur.

Bir kötü yanı, bitkisel ürünlere alışkın değilseniz midenizi kötü etkileyebilir ama endişelenmeyin birkaç gün içinde alışırsınız ve durum düzelir.

Bunun dışında, doğal t-güçlendiricilerin ciddi riskleri yoktur.

Bilim aslında basit. Bir ürünün ikincil reaksiyonları tetiklemesi için bağışıklık sisteminize çok duyarlı bazı kimyasal bileşikler içermesi gerekir.

Hesaba katılması gereken bir faktör, bu hassas içeriklerin miktarı. Kimyasal ilaçlarda, bileşenler daha küçük miktarlarda olsa da rafine ve saf hallerinde bulunurlar.

Böylece kan dolaşımına daha kolay katılıp birikerek olumsuz etkilere yol açabilirler.

Doğal takviyeler için, bileşenler ham haldedir ve ince bağırsakta normal emilim yoluyla emilir bu sayede zararlı kimyasalların istenmeyen birikimi ortadan kalkar.

İnternetten yan etkisi olmayan bir ürün aldığımızdan nasıl emin olabiliriz?

İnternet geniş bir pazar ve yan etkisiz ürün bulmak samanlıkta iğne aramak gibi. Ancak işte işe yarayabilecek bazı ipuçları.

Testosteron güçlendirici aradığınızda ürünün doğal olduğundan emin olun. Bitkisel olması şart değil ancak içeriğin organik bileşikler olup olmadığına mutlaka bakın.

İçindekiler listesini kontrol edin ve bilmediğiniz tüm bileşenleri Google’da arayın. Önceden işlenmiş veya rafine edilmiş bir kimyasal bileşik ise, üründen uzak durun.

Yine de, ürün hakkında Google’da arama yapabilirsiniz ama ürün hakkında daha objektif ve net bir izlenim edinmek için mümkünse en az 2-3 inceleme web sitesine bakın.

Yalnızca standart veya en azından iyi bir iade ya da para iade politikası olan ürünlerle bakın. En azından, bu sayede bin bir emekle kazandığınız parayı geri aldığınızdan emin olabilirsiniz.

En iyi testosteron güçlendiriciler nelerdir?

1. Testogen

testogen

Burada sizlere yatakta da yardımcı olabilecek çift amaçlı bir güçlendiriciden bahsediyoruz. Testogen, hem spor salonu hem de seks için testosteron ihtiyacınızı hızlıca giderecek harika bir üründür.

Kas gücü, dayanıklılık ve kondüsyon, bu ürünle her şey dört dörtlük olacaktır. Günde 4 kapsül ile libidonuzu artırabilir, daha güçlü ereksiyon elde edebilir ve seks kalitesini artırabilirsiniz.

2. Testo-Max

testo-max

Kimyasal içermeyen formüllü bir biyomühendislik ürünü olan, klinik olarak test edilmiş bir kas güçlendirici olan bu takviye, testosteron seviyenizi yükseltmek için en iyi tercihidir.

Ginkgo biloba, aspartik asit, Bioperine, gibi bitkisel bileşenlerin etkili bir kombinasyonu olan bu ürün, erkeklik hormonlarını optimize ederek sağlam ve güçlü bir kas gelişimi için kusursuz bir tercih olmuştur.

3. Testofuel

testofuel

Doğanın büyüsü Testofuel, istiridye, D vitamini ve aspartik asit gibi en iyi bileşenlerden bazılarına sahip olan piyasadaki en iyi t-güçlendiricilerden biri.

Düzenli olarak kullanılırsa, daha hızlı kas büyümesi, ileri yağ yakımı, süper güç, iyileşmiş ruh hali ve yüksek konsantrasyon sayesinde fiziksel performansta ciddi bir artış yaşayabilirsiniz.

4. Prime Male

prime male

Tasarımı ile İngiliz Mühendisliğinin doruklarının yaşandığı bu ürün, erkekliğinizi diğer tüm ürünlerden daha fazla artırmaya yardımcı olacak.

Bu, size enerji, iyi bir ruh hali, kas gelişimi, sağlıklı dolaşım sistemi, seks ve başka konularda yardımcı olan genel bir performans arttırıcıdır! 12 güçlü içeriği ile sonuçların 2 hafta içinde geldiğini göreceksiniz.

5. Testolan

testolan

Düşük testosteronun etkilerinden muzdarip olanlar için faydalı olabilecek iyi bir besin takviyesi.

Bu üründe afrodizyak ve androjen artırıcı özelliklere sahip 11 bitkisel içerik bulunmaktadır. Testolan kullanıcıları, 2-3 hafta kullandıktan sonra kas gelişimi, yağ yakımı ve cinsel hayatlarında ciddi ilerlemeler olduğunu belirttiler.

Sonuç

Sonuç olarak yanıt, büyük bir hayır! Testosteron artırıcıların, yaygın görüşün aksine, yan etkisi yoktur.

Bazı ürünler, özellikle tedavi tipi ürünlerse ve uygun gözetim altında olmadan kullanılırsa, zararlı olabilir.

Ama doğal testosteron arttırıcılar, mesela bu makalede bahsedilenler, güvelidir ve yan etkileri de yoktur, ayrıca %100 etki gösterirler.

Size düşen tek görev ise üst seviye içerik ve özelliklere sahip size en uygun ürünü bulmak.

Sonrakini oku: Testosteron Seviyesi Nasıl Artar?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.