testosteron ve kas kütlesi oluşturma

Testosteron Arttırıcılar Kas Geliştirir Mi?

  Yazar: Michael Moody

Vücudunuzu geliştirmek için her zaman takviyeye ihtiyacınız vardır, ve bunun için en iyi seçenek t-artırıcılardır. Peki, testosteron arttırıcılar gerçekten de kas kütlen artırımında size yardımcı olabilir mi?

Konumuz düzenli spor yapmak olunca, testosteron artırıcılar her zaman listenin ilk 3’ünde olacaktır.

Peki, testosteron arttırıcılar gerçekten de kas yapmamıza yardımcı oluyor mu? Endişelenmenize gerek yok, birçoğumuzun aklını karıştıran bu soruya yazımızda detaylı değineceğiz.

Testosteron genelde seks ile bağdaştırılan bir şey olmakla beraber, sadece birkaçımız vücuda olan diğer katkılarını biliyoruz.

Ve kas yapmak da bunlardan birisi. Ne kadar yardımcı oluyor gelin görelim.

Bunu sistematik bir şekilde anlatacağımız yazıda, ilk olarak bu tarz takviyelerin ne olduğundan ve insan vücudunda nasıl etkilediğinden bahsedeceğiz.

Daha fazla uzatmadan, haydi başlayalım.

Testosteron artırıcı nedir?

testosteron

Testosteron arttırıcılar erkeklik artırıcı takviyeler olmakla beraber vücutta t-hormonu seviyesini normal seviyeye çeken ürünlere denir.

Günümüzde bu takviyeler tamamen organik malzemelerden yapılır ve içeriğinde sağlığa zararlı sentetik kimyasal steroid bulundurmazlar.

Bazı ürünler içerisinde sadece bitkisel malzemeler bulundururken, pek çok üretici ürünlerinin içerisine süt ürünü ve hayvan ürünü de katarlar.

Üreticilerin tavsiye ettiği gibi düzenli kullanılırsa fiziksel gücünüzde, dayanıklılığınızda, enerjinizde artış görecek ve çok daha iyi hissedeceksiniz.

Cinsel faydalarından bazıları artırılmış libido, güçlü ereksiyon, uzun süren zindelik ve daha güçlü bir orgazmdır.

Liste sadece bunlardan ibaret değil, daha uzayıp gidiyor. Örneğin konsantrasyon ve odaklanma artışı da faydalarından bazıları.

Testosteron arttırıcılar kas geliştirme konusunda bize yardımcı olabilir mi?

testosteron takviyeleri işe yarıyor mu

Cevap, kesinlikle evet. Testosteron arttırıcılar kas yoğunluğunu artırmak için kullanılabilir.

Ama kişinin fizyolojisine bağlı olarak, kullanma süresi ve ne kadar efektif olacağı değişebilir.

Testisler tarafından doğal olarak sentezlenen bu hormon, böbrek üstü bezlerinde de bir miktar üretilir.

Bu erkeklik hormonunun pek çok fonksiyonu bulunmakta ama şu anda konumuz kas gelişimine olan faydaları.

Kas hücrelerinin androjen hormonunu reseptörü bulunur, androjenik bir hormon ile bağlanan testosteron metabolik pek çok değişiklikten geçer.

Testosteron en önemli androjenik hormonlardan biridir. Bu reseptörlere bağlandığı zaman kaslardaki protein sentezinde artış olur.

Kas gelişimi vücutta en çok protein sentezi ile alakalı bir işlemdir. Yani eğer vücudunuzda daha fazla testosteron varsa ve diyetinizde yeterince hammadde kullanıyorsanız, kas yapımı başlayacaktır.

Egzersiz yaptığında veya spor salonuna gittiğinde, kas hücrelerinde mikro boyutlarda yırtıklar oluşur ve bunların tamiri için vücutta özel kimyasal sinyaller oluşmaya başlar.

Bu yırtılma ve iyileşme süreci uzun zamanlar boyunca olduğunda, daha güçlü yapılı bir kas yapısı oluşmaya başlar.

Sadece bu da değil, testosteron aynı zamanda insan büyüme hormonu ve insülin benzeri şeyleri de destekleyerek kas gelişimini destekler.

Testosteronun bir diğer yardımcı olduğu nokta ise yağ yakımıdır ki bu da kas yapımını artırır.

Kas yapmak için kullanılan t-hormonu ile cinsel anlamda destekleyici t-hormonu arasındaki farklar nelerdir?

Teknik olarak ikisi aynı şeydir, sonucunda her ikisi de t-hormonu seviyesini artırır.

Bu takviye içeriğinde bitkisel ve organik ürünler bulundurur. Bu malzemelerin çoğunluğu testosteron artırıcı özelliklere sahiptir.

Aynı zamanda bu takviyelerin içerisinde bulunan ve beraberinde getirdiği aksesuar ürünler de vardır. Ürünün cinsel takviye mi yoksa spor takviyesi mi onu belirler.

Yine de bazı markalar genel anlamda hem cinsel takviye hem de sporcu takviyesi olarak kullanılabilir.

Cinsellik kuvvetlendirici t-takviyeleri genelde ereksiyon güçlendirme, nitrik oksit artırma, afrodizyak etkisi, boşalma ve sperm sağlığı gibi konularda yardımcı olurlar.

Sporcu takviyesi olan t-arttırıcılar ise bundan farklı olarak enerji artırıcı, protein sentezleyici, yağ yakıcı, yorulmayı geciktirici, kas geliştirici etkilere sahiptir.

En kaliteli ve doğal testosteron arttırıcılar nelerdir?

1. Testogen

testogen

Hem yatakta hem de sporda size müthiş bir testosteron artışı sağlayıp performansınızı gözle görülür şekilde değiştirecek.

Size fazladan enerji, güç, dayanıklılık ve çok daha kısa bir iyileşme süreci sağlarken, fiziksel olarak çok daha iyi hissedeceksiniz. Libidonun yükselmesi, daha sağlam bir ereksiyon, uzun süren zindelik ve artırılmış orgazm, yatakta bu ürünün sağladığı etkilerden sadece bazılarıdır.

2. Testo-Max

testo-max

Yağ yakma ve kas geliştirme özelliklerine sahip her şeyi kapsayan bir diyet terapisi olan bu ürün, dayanıklılığınızı artırır ve hızlı kas gelişimine yardımcı olur.

Maca kökü ekstresi ve ginkgo bilobanın nutrasötik ve organik faydalarını içeren Testo-Max, yağ metabolizmanızı optimize eder ve daha hızlı kas iyileşmesi ve gücü için testosteron biyosentezinizi artırır.

3. Testofuel

testofuel

İçerisinde istiridye özü, aspartik asit ve D3 vitamini bulunduran, geleneksel tariflerden hazırlanmış olan bu ilaç, gerçekten çok güçlü bir tesir etkisine sahip.

Testofuel erkeklik hormonlarını artırıp, düz kasların gelişimini sağlar, daha hızlı kilo vermenizi, modunuzun ve konsantrasyonunuzun gelişmesini sağlar, güç verir ve herkül gibi bir dayanıklılık sağlar.

4. Prime Male

prime male

İngiliz üretimi alanının en iyilerinden olan bu hap ise erkeklerin cinselliğini büyük oranda artırır.

12 farklı tıbbi seviye malzemenin birleştirilmesinden oluşan ürün, size güç, enerji, dayanıklılık, sağlam bir ereksiyon, yüksek libido, güçlü bir orgazm, sarsılmaz zihni denge, kavrama yeteneği ve bunun gibi birçok şey verecektir. Tüm sonuçları görmek için en azından 3 ay düzenli kullanılmalı.

5. Testolan

testolan

İyi bir t-artırıcı neredeyse her yasal yaşta kullanabilir ve testosteron dengenizi normal haline getirirken, diğer androjen hormonlarını da dengeler.

İçeriğinde 11 organik tıbbi malzeme bulunmakla beraber, bunların birçoğu kas yapımında, enerji artırımında ve yağ eritmede kullanılır. 2-3 haftalık düzenli kullanımda sonuçları görmeye başlarsınız.

Sonuç

Bitirmeden önce, testosteron artırıcıların kesinlikle kas oluşuma yardımcı olduğunu ve t-hormonunun protein sentezine yardımcı olduğunun altını çizmek isterim.

Eğer, genel bir testosteron artırıcı alırsanız, hem yatakta hem sporda rahat edersiniz.

Sadece spor odaklı bir t-hormonu artırıcı alırsanız o zaman sadece kas kütlenizi geliştirir, yağ yakar ve gücünüzü artırırsınız.

Listemizde belirtilen alanının en ünlüsü t-artırıcılardan birisini alabilirsiniz.

Eğer her şey istediğiniz gibi giderse, sadece 1 aylık bir süreçte vücudunuzda olan değişimleri fark edeceksiniz.

Sonrakini oku: Kimler Testosteron Artırıcı Kullanmalı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.